Yeni Zelanda İş İlanları ve İş İmkanları 2023

Okyanusya bölgesinde bir ülke olan Yeni Zelanda, yaklaşık 5 milyon nüfus bulundurmaktadır. Para birimi Yeni Zelanda Doları olup, yabancı işçiye ihtiyaç duyan ülkeler arasındadır. Eğer yurt dışında iş imkânlarını değerlendiriyorsanız, inceleyebileceğiniz seçenekler içindedir.

Yeni Zelanda İş İlanları

Her ne kadar bazı yerel dilleri olsa da, İngilizce yaklaşık yüzde 95 gibi büyük bir kesim tarafından konuşulmaktadır. Dolayısıyla bu dili öğrenirseniz, haricinde herhangi bir şey bilmeniz gerekmez. Ancak gitmeden önce bu ülkeye yolculuk şartlarını, vize koşullarını, çalışma ve oturma izinlerini araştırmanız gerekir.

Özellikle mevsimsel işçi olarak gitmek istiyorsanız, bunlar daha önemlidir. Zira bir firmada iş bulduğunuz takdirde, süreç daha kolay ilerlemektedir. Ayrıca öncesinde hangi şehre yerleşmek istediğinize de karar vermeniz şarttır.

Başlıklar

Yeni Zelanda’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Yeni Zelanda’ya gitmeden, orada bir iş bulmanız mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken, internet kullanmadır. Eğer yabancı kariyer sayfalarını incelerseniz, çok sayıda pozisyon bulabilirsiniz. Ayrıca bu ülkede birçok uluslararası firma da vardır.

Dolayısıyla onların kendi sitelerinde bulunan kariyer linklerini de incelerseniz, birçok iş ilanı bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda İş İmkânları

Yeni Zelanda gerek vasıflı, gerek vasıfsız eleman ihtiyacı duymaktadır. Bu bakımdan özellikle tarım ve gıda sektörü ile inşaat sektörü ön sırada yer almaktadır. Dolayısıyla bu alanlardan herhangi birinde tecrübeye, bilgiye ve eğitime sahipseniz, iş bulmanız daha kolaydır.

Ancak nitelikli personel ihtiyacı, dünyanın her yerinde görülmektedir. Bu nedenle avukatlık, doktorluk gibi bazı meslekleri de burada gerçekleştirmeniz mümkündür. Benzer olarak web tasarımcılığı, yazılımcı gibi alanlarda da iş bulmanız kolaydır.

Ayrıca işçi ya da trafik kontrol elemanları da Yeni Zelanda’da ihtiyaç duyulan meslekler arasındadır. Bunun haricinde farklı meslekler için de uygun fırsatlar bulunduran bir ülkedir. Dolayısıyla,

 1. Muhasebeci,
 2. Araba tamircisi,
 3. Vergi danışmanı,
 4. Kaynakçı,
 5. Isıtma teknisyeni,
 6. Grafik tasarımcı,
 7. Kabin görevlisi,
 8. Garson gibi seçenekleriniz de vardır.

Buna ek olarak ülkede bulunan üniversitelerde, akademik kariyer yapabilme fırsatınız da vardır.

Yeni Zelanda’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Yeni Zelanda içerisinde maaşlar saatlik şekilde ödenir. Minimum maaş 15,75 Yeni Zelanda Doları olup, bu durum farklı etmenlere göre artmaktadır. Dolayısıyla meslek içindeki tecrübeniz, deneyiminiz gibi etmenler oldukça önemlidir. Bu bağlamda 20 Yeni Zelanda Doları kazanmak da mümkündür. Her meslek farklı aylığa sahip olmakla beraber bazıları şöyledir;

 1. Garson: 1963 USD
 2. Kabin Görevlisi: 3026 USD
 3. Grafik Tasarımcı: 3108 USD
 4. Isıtma Teknisyeni: 2232 USD
 5. Mühendis: 5125 USD
 6. Mimar: 4416 USD
 7. İnşaat İşçisi: 2399 USD
 8. Elektrik Mühendisi: 5152 USD
 9. Makine Mühendisi: 4661 USD
 10. İnşaat Mühendisi: 4798 USD
 11. Kaynakçı: 3462 USD
 12. Finansal Analist: 4798 USD

Kiralar oldukça değişken olup, gideceğiniz yere göre incelemeniz gerekir.

Yeni Zelanda İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Yeni Zelanda için iş ilanları için bir kaynağınız sosyal medyadır. Zira günümüzde buralar sadece zaman geçirmek için değil, iş duyurusu vermek amacıyla da kullanılmaktadır. Bunun haricinde Indeed ve LinkedIn gibi kariyer siteleri de ülkedeki fırsatları görebileceğiniz seçenekler arasındadır.

Buna ek olarak değerlendirebileceğiniz bazı ajanslar da vardır. Bunlar,

 1. Adecco,
 2. Madison,
 3. Hays,

Şeklindedir. Eğer sitelerini incelerseniz, fırsatları görebilmeniz mümkündür. Ayrıca daha büyük firmaları düşünüyorsanız, bunların kendi içlerinde kaynakları vardır. Bunların kariyer sekmelerini kontrol ederseniz, daha farklı iş ilanları bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*