Avusturya İş İlanları ve İş İmkanları 2023

Avusturya, Avrupa’da iş arayan kişilerin tercihleri arasına girmektedir. Orta Avrupa bölgesinde bulunmakta olup çalışan ihtiyacı olan bir ülkedir. Dolayısıyla birçok kişi iş arama sürecine değerlendirmektedir.

Avusturya’da iş arıyorsanız, ilk olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bunlardan birincisi oturma izni ve çalışma vizesi üzerinedir. Avusturya’ya iş için gitmek isteyenler bunları incelemeli, ayrıntılı bilgi almalıdır. Tüm koşulların sağlandığından emin olunmalıdır.

Bunun yanı sıra dil de önemli bir unsurdur. Avusturya’nın ana dili Almanca’dır. Ancak Almanya Almancasına göre farklılık gösterir. Dolayısıyla bir kursa giderek A1-A2 seviyesinde dil eğitimini almanız önerilir. Böylece hem iş hayatında hem de günlük yaşamda daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.

Avusturya İş İlanları

Avusturya’da İngilizce bilenlerin sayısı oldukça yüksektir. Dolayısıyla Almancaya ek olarak bilmeniz gereken bir dildir. Böylece ana dili öğrenene kadar iletişimi daha kolay bir şekilde tamamlamanız mümkündür.

Başlıklar

Avusturya’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Avusturya’da çalışmak istiyorsanız, iş bulmak için farklı yöntemler vardır. Bunlardan en pratik olanı interneti kullanmadır. Böylece özel sektör içerisinde farklı iş ilanlarına kolay bir şekilde ulaşabilir, size uygun olanları değerlendirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Avusturya Konsolosluğunun sayfasında da dönem dönem personel ilanları yayınlanmaktadır. Eğer söz konusu siteyi de takip ederseniz, yayınlandıkları zaman iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İlanlara ulaştıktan sonra bilmeniz gereken hepsinde aranan niteliklerin farklılık gösterebileceğidir. Dolayısıyla meslekler incelenmeli; size uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Eğer bilgi ve yetkinliklerinize uygunsa sadece başvuru yapmanız gerekir.

Avusturya İş İmkanları

Avusturya iş imkanları bakımından birçok seçenek sunar. Dolayısıyla yetkinliklerinize göre olanları kolay bir şekilde bulmanız mümkündür.  Söz konusu tercihlerden bir kısmı şu şekildedir;

 1. Gıda sektörü
 2. Giyim sektörü
 3. Takı ve güzellik eşyaları sektörü
 4. Oyun ve eğlence alanları
 5. Lojistik sektörü
 6. Hizmet sektörü
 7. Endüstri sektörü
 8. Enerji sektörü
 9. Bilişim sektörü

Bunlar kapsamında çok sayıda meslek bulunur. Dolayısıyla doktordan işçiye kadar vasıflı ve vasıfsız çok sayıda imkan vardır. Eğer dikkatli bir şekilde araştırırsanız, size uygun olanları kolay bir şekilde bulmanız mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra Avusturya akademik seçenekler de sunar. Ancak bu gibi hedefleri olanlar, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamalıdır.

Avusturya’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Avusturya’da maaşlar personellerin kaç yıl sektörde oldukları, iş tecrübesi, meslek gibi alanlara göre değişiklik göstermektedir. Bazı meslek gruplarında bunlar şu şekildedir;

 • Avusturya’da ortalama maaş. 1882 euro
 • Avusturya’da işçi maaşı: 1224 euro
 • Avusturya’da garson maaşı: 1790 euro
 • Avusturya’da inşaat ustası maaşı: 2064 euro
 • Avusturya’da çocuk bakıcısı maaşı: 1200 euro
 • Avusturya’da elektronik mühendisi maaşı: 4280 euro
 • Avusturya’da mühendis maaşı: 4260 euro
 • Avusturya’da avukat maaşı: 5500 euro
 • Avusturya’da doktor maaşı: 7300 euro
 • Avusturya’da hemşire maaşı: 3700 euro
 • Avusturya’da dişçi maaşı: 8980 euro
 • Avusturya’da İngilizce çevirmen maaşı: 2600 euro
 • Avusturya’da mimar maaşı: 3670 euro
 • Avusturya’da muhasebeci maaşı: 3080 euro
 • Avusturya’da makine mühendisi maaşı: 3880 euro

Eğer Avusturya’ya gidecekseniz, öncesinde bir şehir seçmeniz gerekir. Her şehrin farklı imkanları olduğu, kira ve diğer unsurların değiştiği unutulmamalıdır.

Avusturya İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Avusturya’da iş arıyorsanız, bunları takip edebileceğiniz farklı seçenekler vardır. Bunlardan bazıları Indeed ve LinkedIn gibidir. Eğer bu platformları incelerseniz, ilanlara ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Avusturya’daki firmaların sayfalarını da duyurular için takip edebilirsiniz.

Eğer Avusturya’da çalışmak istiyorsanız, öncesinde ülkenin çalışma vizesi ve oturma izni vermek için hangi koşulları aradığına bakmanız gerekir. Zira iş bulsanız bile bunları yerine getiriyor olma şartınız vardır. Bundan sonra yapacağınız başvurulardan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*