İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı

Belediyecilik faaliyetlerinin 1994 yılında başlandığı Yakutiye, 22 Mart 2008 tarihinde yayınlanan belediyecilik kanunu ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir ilçe belediyesi olarak ilan edilmiştir.

Yakutiye’nin tarihi, kültürel ve turistik özelliklerini ön plana çıkaran bir kalkınma anlayışı ile kentin refah seviyesini artırmak ve modernize olmuş ideal kent konumuna ulaşmak misyonuyla hareket eden kurum, ilçe halkının belediyecilik hizmetleri ihtiyaçlarını karşılayarak yeni projeler üretmekte ve mevcut yapıyı geliştirmeye çalışmaktadır.

Bu çalışmalar doğrultusunda deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapacağı tahmin edilen kurumun, kadrosunda engelli personellere de yer vereceği öngörülmektedir.

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı

Yakutiye Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna çok sayıda personel alması beklenen ile Yakutiye Belediyesi’nin ağırlıklı olarak temizlik işleri işçisi ve zabıta alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Kurumun hangi birimlere kaç adet personel alımı yapacağı konusunda henüz net bir açıklama yapılmamakla birlikte, personel alım çalışmalarının tamamlanması halinde kurumun internet sitesi ve bizim sitemiz üzerinden bütün vatandaşlara duyuru yapılacaktır.

Yakutiye Belediyesi Memur Alımı

İşçi kadrosuna alınacak olan kişilerde genellikle 18-50 yaş aralığı aranırken, Yakutiye Belediyesi memur alımı yapacağı zaman adayların 18 ile 35 yaş arasında olmasına dikkat etmektedir. Ayrıca bazı üst düzey pozisyonlar için alt yaş sınırı 27 olarak belirtilmektedir. Kurum, bina içerisinde ve kendi bünyesine bağlı faaliyet alanlarında memur statüsü ile çalışacak kişiler aramaktadır.

Öte yandan Yakutiye Belediyesi memur alımları kısa ya da uzun dönem olarak gerçekleşebilmektedir. En düşük memur maaşları 2 bin TL civarındadır fakat aylık alınacak ücret kişinin pozisyonuna ve idam ettirdiği görevlere göre değişmektedir. Özellikle uzman ve belirli bir branşta yükseköğretim düzeyinde mezun olmuş kişiler, daha yüksek maaş miktarlarına sahip olabilmektedirler.

Yakutiye Belediyesi İş İlanları

Katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri doğrultusunda ve sürdürülebilir kentleşme anlayışına uygun şekilde Yakutiye’ye örnek belediyecilik hizmetleri sunmak isteyen Yakutiye Belediyesi, emlak ve istimlak, temizlik işleri, imar ve şehircilik, zabıta, kültür ve sosyal işler müdürlüklerinde çalıştırmak üzere yapacağı personel alımlarını internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarına duyuracak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Yakutiye Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yakutiye Belediyesi, bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların kurumun resmi internet sitesi üzerinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları, belediye bünyesinde yer alan insan kaynakları birimine hazırladıkları özgeçmişleri ile birlikte giderek başvurularını iletmeleri ya da İşkur tarafından açılan işçi alım görüşmelerine giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Yapılan bütün başvuruları değerlendirecek olan Yakutiye Belediyesi insan kaynakları birimi, kurum kriterlerine uygun gördüğü adayları mülakata davet edecektir. Mülakatları başarı ile tamamlayıp kurum personeli olmayı hak kazanan adaylara insan kaynakları birimi tarafından bilgi verilerek işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Yakutiye İş İlanları

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde merkeze nazaran daha az iş imkânı bulunsa da, işletmelerin faaliyet alanları genişledikçe Yakutiye iş ilanları da artmaktadır. Firmaların personel duyuruları içerisinde hem vasıfsız kişilere, hem de birçok niteliğe sahip olan bireylere göre ilanlar yer almaktadır. Bazı ilanlarda, başvuru yapacak kişilerden özel belgeler de talep edilebilmektedir.

Yakutiye iş ilanları ile şoför arayan şirketler yada kurum ve kuruluşlar örneğin ehliyet belgesine sahip olunmasını istemektedir. Diğer yandan tehlikeli işlerde görev yapacak olan kişilerde de, tehlikeli iş yapabilir belgesinin olup olmadığı incelenmektedir.

 • Satış Danışmanı – Erzurum Palerium
 • Satış Danışmanı – Erzurum Mng Avm
 • Erzurum Forum Avm – Satış Danışmanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Yakutiye iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir