İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük illeri arasında yer alan Erzurum merkez belediyesi ve ilçe belediyeleri ile gelişmeye devam etmektedir. Yakutiye Belediyesi personel alımı 2017 yılı içerisinde yapıldı fakat kurum, bölgesel olarak gelişimlere katkı sağlayabilmek adına alımlarına devam edeceğini açıkladı.

Tarihi ve doğası ile gezginlerin beğenisini toplayan bu bölgenin gelişimine yönelik yapılan alımlarla ilgili kesin bir tarih yoktur. Kurum, bünyesine yıl boyunca ihtiyaç sebebiyle çok sayıda personel almakta ve alımlar işçi ile memur kadroları için gerçekleşmektedir. Bu nedenle adayların ilanları yakından takip etmelerini ve personel alımlarından haberdar olabilmek için sitemizi belirli aralıklarla kontrol etmelerini önermekteyiz.

Yakutiye Belediyesi Personel Alımı

Yakutiye Belediyesi İşçi Alımı

Yakutiye Belediyesi işçi alımı yaparak, sosyal yaşamın bir parçası olan yeşil alanlar için özel çalışmalar düzenlemektedir. Kurum vatandaşın, ilçe sınırları içerisinde rahatlıkla gezebileceği parklar ve yeşil sahalar oluşturularak daha kaliteli hizmet verme amacındadır. Yakutiye Belediyesi iş ilanları ile şansını denemek isteyen adaylar, ilgili birime başvuru formu bırakabilirler.

İşçi kadrosu için herhangi bir vasıf aranmamakta ve genel olarak kişilerin eğitim düzeylerine de önem verilmemektedir. Kişiler müracaatlarını gerçekleştirdiğinde, belediyenin ilgili birini genel başvuru koşullarının karşılanıp karşılanmadığını inceleyerek eleme yapmaktadır. Sonrasında işçi kadrosuna uygun olduğu belirlenen adaylar içerisinde mülakata yapılarak seçimler gerçekleştirilmektedir.

Yakutiye Belediyesi Memur Alımı

İşçi kadrosuna alınacak olan kişilerde genellikle 18-50 yaş aralığı aranırken, Yakutiye Belediyesi memur alımı yapacağı zaman adayların 18 ile 35 yaş arasında olmasına dikkat etmektedir. Ayrıca bazı üst düzey pozisyonlar için alt yaş sınırı 27 olarak belirtilmektedir. Kurum, bina içerisinde ve kendi bünyesine bağlı faaliyet alanlarında memur statüsü ile çalışacak kişiler aramaktadır.

Öte yandan Yakutiye Belediyesi memur alımları kısa ya da uzun dönem olarak gerçekleşebilmektedir. En düşük memur maaşları 2 bin TL civarındadır fakat aylık alınacak ücret kişinin pozisyonuna ve idam ettirdiği görevlere göre değişmektedir. Özellikle uzman ve belirli bir branşta yükseköğretim düzeyinde mezun olmuş kişiler, daha yüksek maaş miktarlarına sahip olabilmektedirler.

Yakutiye İş İlanları

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde merkeze nazaran daha az iş imkânı bulunsa da, işletmelerin faaliyet alanları genişledikçe Yakutiye iş ilanları da artmaktadır. Firmaların personel duyuruları içerisinde hem vasıfsız kişilere, hem de birçok niteliğe sahip olan bireylere göre ilanlar yer almaktadır. Bazı ilanlarda, başvuru yapacak kişilerden özel belgeler de talep edilebilmektedir.

Yakutiye iş ilanları ile şoför arayan şirketler yada kurum ve kuruluşlar örneğin ehliyet belgesine sahip olunmasını istemektedir. Diğer yandan tehlikeli işlerde görev yapacak olan kişilerde de, tehlikeli iş yapabilir belgesinin olup olmadığı incelenmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir