Yapı Kredi Staj Başvurusu 2021 (Lise ve Üniversite)

Yapı Kredi, bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Kurum personel alımlarına ek olarak stajyer alımı da gerçekleştirmekte olup, bunu yılın farklı dönemlerinde gerçekleştirilmektedir.

Eğer bunları takip etmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Kariyer.net üzerinden takip etmedir. Bankanın burada bir hesabı olup çok sayıda iş ilanı vardır. Bunların arasında farklı staj duyuruları da vardır.

Bu nedenle hepsini inceleyebilir, eğer koşulları yerine getiriyorsanız, online şekilde başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Yapıkredi Staj Başvurusu

Yapı Kredi Stajyer Alımı Yapacak

Yapı Kredi, güncel olarak üniversite stajı alımı yapmaktadır. Bunlar Kariyer.net üzerinden hem görüntülenebilmekte, hem de başvur gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla adayların söz konusu platformu ziyaret etmesi yeterlidir.

Eğer lise stajı da kabul ediliyorsa, burada gerekli bilgiler de yer almaktadır. Eğer üniversiteye ek olarak lise öğrencileri de kabul ediliyorsa siz de müracaat edebilirsiniz.

Yapı Kredi Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi stajyer başvurusu oldukça pratik bir şekilde yapılabilir. Ancak öncesinde, hangi şartları taşımanız gerektiği bilinmelidir. Kampanya yönetimi stajyeri için bunlar şöyledir;

 1. Üniversitelerin mühendislik, ekonomi, işletme, mühendislik, yönetim bilişim sistemleri gibi alanlarında üçüncü ya da dördüncü sınıf öğrencisi olma
 2. Hafta içi minimum üç gün tam staj yapabilme
 3. İngilizce iyi olma
 4. Sunum becerisine sahip olma
 5. Microsoft Office programlarını kullanabilme
 6. Problem çözme yeteneğine sahip olma ve stratejik düşünebilme
 7. Takım çalışması yapabilme
 8. İletişimi güçlü olma

Başvuru için şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

 1. net sitesine giriş yapın.
 2. Üye değilseniz yeni bir hesap açın. Hesabınız varsa giriş yapın ve özgeçmişinizi güncelleyin.
 3. Arama bölümünden Yapı Kredi sorgulamasını taratarak, ilanlar arasında staj duyurularını gözden geçirin.
 4. Size ve yeteneklerinize en uygun olana başvuru yapın.

Böylece online başvuru tamamlanır. Ardından kurum özgeçmişi inceleyerek size dönüş yapar.

Yapı Kredi Lise ve Üniversite Stajları

Yapı Kredi üniversite kapsamında staj başvurusu almakta olup, lise öğrencileri de alınıyorsa gerekli bilgilendirme burada verilir. Ardından sadece bahsettiğimiz şekilde başvurmanız gerekir. Ardından banka sınav yapabilecek olup, gerçekleştirilirse geçmek için yeterli puan alınmalı, sonrasında da görüşmeye katılım yapılmalıdır.

Kabul edilebilmek için, tüm aşamaları tamamlamanız gerekir. Dolayısıyla sınav ve mülakata iyi bir şekilde hazırlanmanız önerilir.

1 yorum

 1. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.İzmitteki şubenizde boşluk varsa staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*