Türkiye Finans Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

fatgpt

Türkiye Finans her gün birçok vatandaş tarafından bankacılık işlemleri için tercih edilmektedir. Bununla beraber üniversite ve lise stajı yapmak isteyen birçok kişi tarafından da öncelikte tercih edilmektedir. Burada iki staj türü olup, birincisi zorunludur. Burada stajı zorunlu olan lise ve üniversite öğrencileri değerlendirilmektedir.

Yapılandırılmış stajda ise üniversite eğitimi süren ve üçüncü dördüncü sınıfta olan öğrenciler değerlendirilmektedir. Bu kapsamda staj yaparak bir tecrübe edinmek, iş hayatı ile tanışmak isteyen kişilere büyük bir fırsat sunulmaktadır.

Başvurmak öncelikle iş ilanlarını takip etmeniz, ardından da gerekli müracaat işlemlerini yapmanız gerekir. Bunlar online olarak gerçekleştirilir.

Türkiye Finans Staj Başvurusu

Türkiye Finans Stajyer Alımı Yapacak

Türkiye Finans, yılın farklı dönemlerinde stajyer alımı yapmaktadır. Zorunlu staj kapsamında lise öğrencileri için başvurular Eylül ayında, üniversite öğrencileri ise Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Dolayısıyla bu tarihleri kontrol ederek, başvuru yapmanız mümkündür.

fatgpt

Türkiye Finans Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans çerçevesinde staj başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip etmeniz gerekir;

  1. https://kariyer.turkiyefinans.com.tr/ adresine giriş yapın.
  2. E-posta ve şifreyi girerek hesabınızı açın. Daha önce kayıt olmamışsanız, yeni üye butonuna tıklayın.
  3. Ardından zorunlu ya da yapılandırılmış seçeneklerinden birini tercih ederek, gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirin.

İlanlar yayınlandığında, adayların taşıması gerektiği şartlar da açıklanacaktır. Yapılandırılmış kapsamda stajyer başvurusuyapmak istiyorsanız, gerekli not ortalamasına sahip olmanız gerekir. Eğer ilanı detaylı bir şekilde incelerseniz, bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Lise ve Üniversite Stajları

Türkiye Finans lise ve üniversite stajı kabul etmektedir. Bununla birlikte lise okuyorsanız ve stajyer olmak istiyorsanız bunun zorunlu olması gerekir. Zira yapılandırılmışta sadece üniversite öğrencileri değerlendirilmektedir.

Türkiye Finans, adaylara online başvuru ardından bazı değerlendirmeler de yapmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

  1. Genel Yetenek
  2. Yabancı Dil
  3. Yetkinlik Bazı Grup Mülakatı
  4. Case Study
  5. Yetkinlik Envanteri Ölçümleri

Burada öncelikle ilk iki sınava girilir ve online şekildedir. Bunları verebilmek için, sınava girmeden önce denemelere bakmanız önerilir. Böylece hem size verilen zamanı doğru değerlendirebilir, hem de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Böylece daha yüksek puan alabilirsiniz.

Stajyer olabilmek için, tüm aşamaları başarılı şekilde tamamlamanız gerekir. Eğer kabul edilip, başarıyla tamamlarsanız kurumun kadro planlarında ön sırada olabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZAN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*