Alternatif Bank Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

Eğitim öğretim hayatına devam eden birçok öğrenci, staj yaparak gerek boş zamanlarını daha iyi değerlendirmek, gerekse böylece iş hayatını yakından tanımayı hedeflemektedir. Ayrıca bu sayede deneyim de elde edildiği için, personel alımı yapan firmaların tecrübe gereksinimi de karşılanabilmektedir.

Ayrıca kurumlar, staj yapan öğrencilere personel gözüyle de bakmaktadır. Bu bağlamda başarılı bir staj süreci geçirenler, kurumlar tarafından işe alınabilmektedir. Dolayısıyla öğrenciler sürekli hangi kurumları tercih edebileceğini incelemektedir. Eğer bankacılık sektörü ile ilgileniyorsanız, Alternatif Bank staj başvurusu yapabileceğiniz kurumlar arasındadır.

Alternatif Bank Staj Başvurusu

Alternatif Bank Stajyer Alımı Yapacak

Alternatif Bank Genç Alternatif Bank’lı programı kapsamında öğrenci kabul etmektedir.  Bu kapsamda gerek lise stajı, gerekse üniversite döneminde stajyer kabulü yapılmaktadır. Yılın farklı dönemlerinde açılmakta olup, başvuru online sistemler üzerinden kısa sürede yapılabilmektedir.

Lise için öğrenciler haftada üç gün staja devam edebilmelidir. Yaz döneminde zorunlu staj için, zorunlu stajın olduğu öğrenciler Mart ve Mayıs aylarında değerlendirilmektedir.  Uzun dönemde ise üniversitelerin üç ve dördüncü sınıflarında ya da yüksek lisans yapan adaylara bir imkân sağlanmaktadır.

Uzun dönemde stajın süresi 3 ile 6 ay arasında değişmektedir.

Alternatif Bank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Alternatif Bank’ta lise ya da üniversite stajı yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken YetenekveGelisimYonetimi@alternatifbank.com.tr adresine CV dosyalarınızı mail atmadır. Eğer profesyonel bir CV oluşturur ve mail adresine atarsanız, alımlar yapılırken kurum yetkilileri sizi de değerlendirebilir.

Ayrıca LinkedIn üzerinden de stajyer alımı yapılabilmektedir. Bunun için sadece şu işlemler takip edilmelidir;

  1. LinkedIn’e giriş yapın.
  2. Kullanıcı adınızla giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi güncelleyin. LinkedIn üyeliğiniz yoksa yeni bir tane açın ve dikkatli bir şekilde bilgilerinizi doldurun.
  3. Alternatif Bank’ın profiline girerek, iş ilanlarını gör butonuna tıklayın.
  4. Ekranın solundaki bölümden, staj seçeneklerine bakın. Bulunuyorsa üzerine tıklayarak, sağ taraftan başvuru işlemlerini gerçekleştirin.

Böylece tüm işlemler de başarılı bir şekilde tamamlanır. Ardından yalnızca Alternatif Bank yetkililerinden haber almanız beklenmelidir.

Alternatif Bank Lise ve Üniversite Stajları

Alternatif Bank stajyer başvurusu için öncelikle bir ilanın yayınlanması gerekir. Ardından müracaat gerçekleştirilebilir. Bundan sonra eğer sınav varsa, tarihi ve saati konusunda adaylar bilgilendirilir. Bu süreci tamamlayan adaylar, mülakat için çağrılmaktadır. Bu da bitince stajyer alımında gerekli prosedürler gerçekleştirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*