Hsbc Staj Başvurusu 2021 (Lise ve Üniversite)

Merkezi Londra’da bulunan ve pek çok kıta ve ülkede aktif olarak görev yapan en büyük bankacılık ve finansal hizmet kuruluşlarından birisi olan HSBC her yıl bazı dönemlerde öğrencilere staj imkanı tanımaktadır. HSBC staj başvurusu ve tüm detaylar yazımızda.

HSBC Staj Başvurusu

HSBC Staj Başvurusu

Bu staj ile özellikle bankacılık sektöründe gelişmeyi isteyen öğrenciler deneyim kazanmakta ve bankacılık ile ilgili öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökerek mesleki açıdan çok önemli mesleki bilgiler kazanmaktadır. Aynı zamanda HSBC bünyesinde staj yapmış olmak öğrencilerin mezun olduktan sonra hem HSBC hem de diğer bankalarda daha kolay iş bulmasını, aynı işe başvuru yapan tecrübesiz kişilere göre öncelik kazanmalarını sağlamaktadır.

Bu nedenle, HSBC gibi köklü ve yurtdışında merkezi olan bir bankada staj yapmak size çok şey kazandıracaktır. HSBC staj başvurusu için staj başvurularının aktif olduğu tarihlerde internet üzerinden istenen bilgi ve belgeleri eksiksiz ve doğru olacak şekilde başvuru formuna ekleyebilirsiniz.

Staj başvuru süresi bittikten sonra ya da süreç devam ederken başvurunuzu inceleyen HSBC şubesi staj başvurunuzu uygun bulursa ve sizi staj için yeterli görürse staja başlayabileceğinizi size haber verecektir.

Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi ve ya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İletişimi güçlü, ve ekip çalışmasına yatkın
 • İleri derecede İngilizce bilgisine sahip
 • Projelerde yeralmak konusunda istekli
 • Analitik yönü kuvvetli, stratejik düşünebilen
 • Pratik çözümler üretebilmek için, yenilikçi ve kavramsal düşünme yeteneğine sahip
 • İyi derecede MS ofis uygulamalarını kullanabilen

HSBC Bank’ta Staj, Size Ne imkanlar  Sunuyor?

 • Potansiyelinizi gerçekleştirme fırsatı
 • Uluslararası bir bankada iş tecrübesi
 • Bankacılık alanında bilgi ve deneyim kazanma

Üniversite Öğrencileri Staj Programı

Staj programı başarılı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve kariyer yollarında fark yaratabilmek için tasarlanmıştır. Programın amacı geleceğin Müfettiş Yardımcılarını, Yönetici Adaylarını ve Bireysel Pazarlama Müşteri Temsilcileri’ni yetiştirebilmektir. Staj programları ikiye ayrılmaktadır.

Şube Staj Programı: Şube Pazarlama Ekipleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 1 – 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir.

Genel Müdürlük Staj Programı: Genel Müdürlük Birimleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün ve/veya kış döneminde haftada en az 3 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir. Staj süresi ihtiyaçlara göre en fazla 11 aya kadar uzatılabilmektedir.

Stajyer Alım Süreci

Sınav Uygulaması: Stajyer sınavı aday başvuruları doğrultusunda önceden belirlenen şehirlerde yazılı olarak uygulanır. Sınav süreci kapsamında staj yapılacak bölüme göre değişiklik gösteren şekilde Genel Yetenek, İngilizce Testi ve kişilik envanteri uygulanabilir.

Değerlendirme Merkezi: Sınavda başarılı olan Stajyer adayları, HSBC değerleri ve yetkinliklerinin ölçümlenebileceği şekilde tasarlanmış, grup ve bireysel çalışmaları içeren değerlendirme merkezine katılırlar.

Birebir mülakatlar: Değerlendirme Merkezini başarı ile tamamlayan adayları için İşkolu Yöneticileri veya Şube Yöneticileri ile İnsan Kaynakları İşe Alım Temsilcileri tarafından yetkinlik bazlı birebir mülaktalar uygulanır.

Stajyer Maaşı ve olanakları

 • Ücret ödeme
 • SSK kapsamında güvenceli çalışma
 • Ücretsiz servis imkanı
 • Öğle yemeği ücreti

HSBC Kış Stajyeri Alım İlanı

Yetkinlik ve Beceriler & Deneyim :

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren “İktisadi ve İdari Bilimler”, “Mühendislik Fakültesi” veya Matematik & İstatistik Bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencisi veya yüksek lisans öğrencisi,
 • Tercihen sözlü ve yazılı iletişim sağlayabilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip,
 • Ekonomi ve finans sektörüne ilgi duyan,
 • İç motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı,
 • Analitik ve stratejik düşünme yeteneğine sahip, dinamik, araştırmacı,
 • MS Office uygulamalarına hakim,
 • Kış dönemi boyunca (Aralık-Nisan) hafta içi 5 tam gün katılım gösterebilmek.

Başvurmak için tıklayın.

22 yorum

 1. Merhaba;
  Ben Selçuk Üniversitesi Doğanhisar Meslek Yüksek Okulu 1.sınıf Bankacılık ve Sigortacılık bölümü öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Ankara/etimesgut şubenizde yapmak istiyorum bilgilerinize arz ederim.

 2. Merhaba.Ben Hülya Gökmen Yozgat Bozok üniversitesi bankacılık ve sigortacılık 1. sınıf öğrencisiyim.Ş.Urfa şubelerinizin birinde zorunlu yaz stajımı yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 3. MERHABA;
  BEN SEMRA AKTAŞ.İSTANBUL YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MYO. BANKACILIK VE SİĞORTACILIK BOLUMU 2. SINIF OGRENCİSİYİM. ZORUNLU STAJ BASVURUSU VE SONRASINDA TAM ZAMANLI CALIŞMAK İÇİN İSTNBUL VEYA BURSA DA MERKEZ SUBELERINIZDE ACIK POZISYONLARDA BANKA VE SIGORTA DALINDA STAJ VE TAM ZAMANLI CALISMAK İSTERİM.BİLGİ İÇİN TEL NO:05369862355
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

 4. Merhaba ben Seda Arca İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Deneyim kazanmak için ve daha iyi bir bankacılık öğrenme adına 25 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Avrupa yakasında stajımı yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim…

 5. Merhabalar.Ben Gazi Üniversitesi ekonometri 3. sınıf öğrencisiyim.Ankaradaki herhangi bir şubede staj yapmak istiyorum.staj için en uygun öğrenci olduğumu düşünüyorum. teşekkürler.

 6. Merhabalar ben dumlupınar üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi maliye bölümü 4.sınıf ögrencisiyim kütahyada ya da Gaziantep te bulunan bir şubenizde staj yapmak istiyorum .stajımı en iyi sekilde ve bankanıza en verimli sekilde katkı yapacagıma inanıyorum bu güne kadar hangi işte çalıştı isem işimin geregi ve sorumlulugunu yerine getirdim HSBC bank stajımın gerek ve şartlarını yerine getirecegime eminim .HSBC bank çatısı altında bulunmak ve bu aileden biri olmak bana onur ve mutluluk verir . Gereginin yapılmasını arz ederim .saygılarımla tel:05416308227 eposta:mehmetdagdemir_@hotmail.com

 7. Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim KONYA\AKŞEHİR şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 8. Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim ANKARA\ÇANKAYA şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 9. Merhaba. Ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bankacılık ve sigortacılık bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Zorunlu stajımı kurumunuzda yapmak istiyorum. Esenler / İstanbulda ikamet ediyorum. Teşekkür ederim.

 10. Merhaba;
  Ben Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Balıkesir Gönen şubenizde yapmak istiyorum. Gereğini yapacağınızı düşünüyorum.Teşekkürler.

 11. Merhaba, ben Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Gelendost Meslek Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Kütahya merkezde bulunan şubenizde yapmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

 12. Merhaba
  ben istanbul aydın üniversitesi Muhasebe ve finans yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim istanbul bahçelievlerde ikamet etmekteyim. bankanızda yaz stajımı yapmak istiyorum Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 13. MERHABA Ben GAZİOSMANPAŞA Üniversitesi iktisat 1. sınıf ( 2.sınıfa geçtim ) öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve bankanızın tecrübelerinden yararlanmak için yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Manisa da ikamet etmekteyim. MANİSA daki herhangi bir şubenizde veya İZMİR Aliağa şubenizde stajımı yapabilirim. GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 14. İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 15. Hedefimde bankacılık var ve siz uygun görürseniz sizinle stajımı tamamlamak isterim. Gereğini arz ederim. Teşekkürler. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim.

 16. merhaba ben KONYA /EREGLI TICARET MESLEK LISESI 4 Sınıf bılgısaray bolumu / verı tabanı pragramcılıgı okuyorum.2014/2015 yılı staj gorevımı sızın bankanızda konya / ereglı subesınde yapmak ıstıyorum.tesekkurler

 17. Merhabalar. Ben Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Deneyim kazanmak amacıyla stajımı Isparta şubenizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim

 18. Merhabalar
  Balıkesir Üniversitesi Çiftanadal 3.sınıf öğrencisiyim.Zorunlu stajımı Hsbc ailesinde yapmak istiyorum.
  Bilgilerinize arz ederim.
  İyi çalışmalar

 19. merabalar ben Erzincan Üniversitesi kemah myo da bankacılık ve sigortacılık 2. öğrencisiyim. Haziran ayında yapılacak zorunlu stajımı adanada yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz edrim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*