Hsbc Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

Lise ve üniversite öğrencileri her yıl staj yapmak için farklı kurumlara başvurmaktadır. Böylece kişiler hem kendilerini iş hayatına önceden hazırlayabilmekte, hem de istenen tecrübe şartını yerine getirebilmektedir.

Ayrıca günümüzde birçok firma, stajyer öğrencileri mezun olduktan sonra farklı pozisyonlarda personeli olarak düşünmektedir. Bu nedenle staja kabul edilmek ve başarılı olmak, iş bulmanızı büyük oranda arttıracaktır. Bu bakımdan HSBC, kariyerine finans üzerinde yön vermek isteyen kişilere uygun fırsatlar sunmaktadır.

Günümüzde birçok kurum gibi stajyer alımı yapan banka, bunları online platformlar aracılığıyla yayınlamaktadır.

HSBC Staj Başvurusu

HSBC Stajyer Alımı Yapacak

HSBC tarafından gerçekleştirilen üniversite stajı alımı kariyer siteleri üzerinden, yılın farklı zamanlarında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla müracaat için, açılmasını takip etmeniz ve hemen değerlendirmeniz gerekir. Burada aranan şartlar şu şekildedir;

Dört senelik eğitim – öğretim veren Fen – Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik fakültelerinin üçüncü veya dördüncü sınıflarında olmak. Yüksek Lisans ve Doktora programları da kabul edilir.

 1. Güçlü bir iletişime sahip olmak
 2. Takım çalışması yapabilmek
 3. İngilizce bilmek
 4. Projelerde bulunmaya istekli olmak
 5. Stratejik düşünebilmek ve analitik tarafı güçlü olmak
 6. Pratik çözümler üretebilmek
 7. Microsoft Office uygulamalarını kullanabilmek

Eğer şartları yerine getiriyorsanız, başvurular açıldığında hemen değerlendirebilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı üzere lise stajı alımı gerçekleştirilmemektedir.

HSBC Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer stajyer başvurusu için HSBC’yi düşünüyorsanız, başvuru işlemleri şu şekilde gerçekleştirilmektedir;

 1. https://www.hsbc.com.tr/hsbc-hakkinda/insan-kaynaklari/hsbcde-kariyer/ise-alim-sureci adresine giriş yapın.
 2. Stajyer ilanın altında yer alan başvurmak için tıklayın butonunu seçin.
 3. İlanları inceleyerek, stajyer ilanına başvurunuzu gerçekleştirin.

Böylece staj başvurusu da tamamlanır. Ancak bilmeniz gereken, online yetenek ve İngilizce sınavlarının yapılabileceğidir. Zira bazı bankalar adayları bu süreçten de geçirmektedir.

HSBC Lise ve Üniversite Stajları

Eğer stajınız için HSBC bankasını düşünüyorsanız, başvuru tarihlerini kontrol etmeniz gerekir. Online başvuru ardından sınava girilmesi gerekiyorsa, banka bunun hakkındaki gerekli bilgileri tarafınıza iletecektir. Bu nedenle endişelenmeniz de gerekmez.

Tek yapmanız gereken tüm aşamaları tamamlamadır. Görüşme de yapılabileceği için, adayların bunu da tamamlaması gereklidir. Ardından banka yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapılır. Bunun sonucunda başarılı bulunan adaylar, staj için kabul edilir. Gerekli prosedürlerin de bitmesiyle beraber, kısa sürede görevinize başlayabilirsiniz.

24 Comments

 1. Merhaba,
  Ben İrem Nur EMİROĞLU, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Uygalamalı Bilimler Fakültesi, Bankacılık ve Finans bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. 2020/2021 yaz stajımı İstanbul (Avrupa Yakası) / Gaziosmanpaşa / Küçükköy’de bulunan şubenizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 2. Merhaba ben ADU MYO 2. Sınıf banka ve sigorta bölümü öğrencisiyim İzmir ‘in herhangi bir şubesinde staj yapmak istiyorum bilginize arz ederim

 3. merabalar ben Erzincan Üniversitesi kemah myo da bankacılık ve sigortacılık 2. öğrencisiyim. Haziran ayında yapılacak zorunlu stajımı adanada yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz edrim.

 4. Merhabalar
  Balıkesir Üniversitesi Çiftanadal 3.sınıf öğrencisiyim.Zorunlu stajımı Hsbc ailesinde yapmak istiyorum.
  Bilgilerinize arz ederim.
  İyi çalışmalar

 5. Ankara ALtındag İMKB Ticaret Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi’nde 11.nci sınıf öğrencisiyim bankanızda staj görmek İstiyorum.

 6. Merhabalar. Ben Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Deneyim kazanmak amacıyla stajımı Isparta şubenizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim

 7. merhaba ben KONYA /EREGLI TICARET MESLEK LISESI 4 Sınıf bılgısaray bolumu / verı tabanı pragramcılıgı okuyorum.2014/2015 yılı staj gorevımı sızın bankanızda konya / ereglı subesınde yapmak ıstıyorum.tesekkurler

 8. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MALİYE BÖLÜMÜ 3. SINIF ÖĞRENCİSİYİM KAYSERİ MERKEZDE STAJ YAPMAK İSTİYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 9. Hedefimde bankacılık var ve siz uygun görürseniz sizinle stajımı tamamlamak isterim. Gereğini arz ederim. Teşekkürler. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim.

 10. İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 11. MERHABA Ben GAZİOSMANPAŞA Üniversitesi iktisat 1. sınıf ( 2.sınıfa geçtim ) öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve bankanızın tecrübelerinden yararlanmak için yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Manisa da ikamet etmekteyim. MANİSA daki herhangi bir şubenizde veya İZMİR Aliağa şubenizde stajımı yapabilirim. GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 12. Merhaba
  ben istanbul aydın üniversitesi Muhasebe ve finans yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim istanbul bahçelievlerde ikamet etmekteyim. bankanızda yaz stajımı yapmak istiyorum Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 13. Merhaba, ben Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Gelendost Meslek Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Kütahya merkezde bulunan şubenizde yapmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

 14. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 3. SINIF İŞLETME ÖĞRENCİSİYİM.
  BOLU ŞUBENİZDE STAJ YAPMAK İSTİYORUM, GEREĞİNİ ARZ EDERİM.
  TEŞEKKÜRLER.

 15. Merhaba;
  Ben Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Balıkesir Gönen şubenizde yapmak istiyorum. Gereğini yapacağınızı düşünüyorum.Teşekkürler.

 16. Merhaba. Ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bankacılık ve sigortacılık bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Zorunlu stajımı kurumunuzda yapmak istiyorum. Esenler / İstanbulda ikamet ediyorum. Teşekkür ederim.

 17. Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim ANKARA\ÇANKAYA şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 18. Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim KONYA\AKŞEHİR şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 19. Merhabalar ben dumlupınar üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi maliye bölümü 4.sınıf ögrencisiyim kütahyada ya da Gaziantep te bulunan bir şubenizde staj yapmak istiyorum .stajımı en iyi sekilde ve bankanıza en verimli sekilde katkı yapacagıma inanıyorum bu güne kadar hangi işte çalıştı isem işimin geregi ve sorumlulugunu yerine getirdim HSBC bank stajımın gerek ve şartlarını yerine getirecegime eminim .HSBC bank çatısı altında bulunmak ve bu aileden biri olmak bana onur ve mutluluk verir . Gereginin yapılmasını arz ederim .saygılarımla tel:05416308227 eposta:mehmetdagdemir_@hotmail.com

 20. Merhabalar.Ben Gazi Üniversitesi ekonometri 3. sınıf öğrencisiyim.Ankaradaki herhangi bir şubede staj yapmak istiyorum.staj için en uygun öğrenci olduğumu düşünüyorum. teşekkürler.

 21. Merhaba ben Seda Arca İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Deneyim kazanmak için ve daha iyi bir bankacılık öğrenme adına 25 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Avrupa yakasında stajımı yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim…

 22. MERHABA;
  BEN SEMRA AKTAŞ.İSTANBUL YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MYO. BANKACILIK VE SİĞORTACILIK BOLUMU 2. SINIF OGRENCİSİYİM. ZORUNLU STAJ BASVURUSU VE SONRASINDA TAM ZAMANLI CALIŞMAK İÇİN İSTNBUL VEYA BURSA DA MERKEZ SUBELERINIZDE ACIK POZISYONLARDA BANKA VE SIGORTA DALINDA STAJ VE TAM ZAMANLI CALISMAK İSTERİM.BİLGİ İÇİN TEL NO:05369862355
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

 23. Merhaba.Ben Hülya Gökmen Yozgat Bozok üniversitesi bankacılık ve sigortacılık 1. sınıf öğrencisiyim.Ş.Urfa şubelerinizin birinde zorunlu yaz stajımı yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 24. Merhaba;
  Ben Selçuk Üniversitesi Doğanhisar Meslek Yüksek Okulu 1.sınıf Bankacılık ve Sigortacılık bölümü öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Ankara/etimesgut şubenizde yapmak istiyorum bilgilerinize arz ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*