Hsbc Staj Başvurusu 2017

Hsbc staj başvurusu başlıyor!

Hsbc’ta staj imkanı için öğrenciler Hsbc’ın web sitesinden veya diğer başvuru kaynaklarından staj başvurusu yapabilecekler. Hsbc staj ilanlarını haberimiz devamında bulabilirsiniz.

Dünyanın lider uluslararası bankalarından biri olan Hsbc; bireysel ve kurumsal bankacılık ve diğer alanlardaki ürün ve hizmetleriyle bankacılıkta çığır açmış bir bankadır. Uzun yıllar boyunca Türkiye’de finans sektörü bünyesinde faaliyet göstermiştir. Bu nedenle onlarca banka içinden en çok tercih edilen banka halini almıştır.

Ülkemize baktığımızda günümüzün gözde mesleği haline gelmiş bankacılığın gençlerin üniversite bölüm seçimlerine de yansıdığını görmekteyiz. Çoğu genç bir sürü bölüm seçeneği olduğu halde bankacılık bölümünü tercih etmektedir. Fakat bu tercihler henüz üniversitedeyken bile staj sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu sorun göründüğü kadar büyük değildir. Çünkü Hscb üniversite öğrencilerine geniş staj imkânı sunuyor.

Bunun için yapmanız gereken Hsbc staj başvurusunda bulunmaktır. Bu işlemi bankanın internet sayfasına girip başvuru formu doldurarak yapabilirsiniz. Üniversitede verilen dersleri yeterince kavramış öğrencilerin staja kabul şansları daha yüksek olmaktadır. Hsbc staj başvurusunda bulunan neredeyse çoğu öğrencinin başvurusu kabul ediliyor.

Personel alımı fazla olan bu bankaya iş başvurusunda bulunmak da bankanın resmi internet sayfasındaki başvuru formunu doldurmakla olmaktadır.

Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi ve ya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İletişimi güçlü, ve ekip çalışmasına yatkın
 • İleri derecede İngilizce bilgisine sahip
 • Projelerde yeralmak konusunda istekli
 • Analitik yönü kuvvetli, stratejik düşünebilen
 • Pratik çözümler üretebilmek için, yenilikçi ve kavramsal düşünme yeteneğine sahip
 • İyi derecede MS ofis uygulamalarını kullanabilen

Üniversite Öğrencileri Staj Programı

Staj programı başarılı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve kariyer yollarında fark yaratabilmek için tasarlanmıştır. Programın amacı geleceğin Müfettiş Yardımcılarını, Yönetici Adaylarını ve Bireysel Pazarlama Müşteri Temsilcileri’ni yetiştirebilmektir. Staj programları ikiye ayrılmaktadır.

Şube Staj Programı: Şube Pazarlama Ekipleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 1 – 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir.

Genel Müdürlük Staj Programı: Genel Müdürlük Birimleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün ve/veya kış döneminde haftada en az 3 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir. Staj süresi ihtiyaçlara göre en fazla 11 aya kadar uzatılabilmektedir.

Stajyer Alım Süreci

Sınav Uygulaması

Stajyer sınavı aday başvuruları doğrultusunda önceden belirlenen şehirlerde yazılı olarak uygulanır. Sınav süreci kapsamında staj yapılacak bölüme göre değişiklik gösteren şekilde Genel Yetenek, İngilizce Testi ve kişilik envanteri uygulanabilir.

Değerlendirme Merkezi

Sınavda başarılı olan Stajyer adayları, HSBC değerleri ve yetkinliklerinin ölçümlenebileceği şekilde tasarlanmış, grup ve bireysel çalışmaları içeren değerlendirme merkezine katılırlar.

Birebir mülakatlar

Değerlendirme Merkezini başarı ile tamamlayan adayları için İşkolu Yöneticileri veya Şube Yöneticileri ile İnsan Kaynakları İşe Alım Temsilcileri tarafından yetkinlik bazlı birebir mülaktalar uygulanır.

Stajyer Maaşı ve olanakları

 • Ücret ödeme
 • SSK kapsamında güvenceli çalışma
 • Ücretsiz servis imkanı
 • Öğle yemeği ücreti

Başvurmak için tıklayın.

 

Aramalar: , , ,

 

More Posts in Staj Başvurusu

 
 

Paylaş 
 
 

22 Comments

 • Bahar Kılıçaslan

  Merhaba;
  Ben Selçuk Üniversitesi Doğanhisar Meslek Yüksek Okulu 1.sınıf Bankacılık ve Sigortacılık bölümü öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Ankara/etimesgut şubenizde yapmak istiyorum bilgilerinize arz ederim.

 • HÜLYA GÖKMEN

  Merhaba.Ben Hülya Gökmen Yozgat Bozok üniversitesi bankacılık ve sigortacılık 1. sınıf öğrencisiyim.Ş.Urfa şubelerinizin birinde zorunlu yaz stajımı yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • SEMRA AKTAŞ

  MERHABA;
  BEN SEMRA AKTAŞ.İSTANBUL YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MYO. BANKACILIK VE SİĞORTACILIK BOLUMU 2. SINIF OGRENCİSİYİM. ZORUNLU STAJ BASVURUSU VE SONRASINDA TAM ZAMANLI CALIŞMAK İÇİN İSTNBUL VEYA BURSA DA MERKEZ SUBELERINIZDE ACIK POZISYONLARDA BANKA VE SIGORTA DALINDA STAJ VE TAM ZAMANLI CALISMAK İSTERİM.BİLGİ İÇİN TEL NO:05369862355
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

 • seda

  Merhaba ben Seda Arca İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Deneyim kazanmak için ve daha iyi bir bankacılık öğrenme adına 25 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Avrupa yakasında stajımı yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim…

 • seda yagmur

  Merhabalar.Ben Gazi Üniversitesi ekonometri 3. sınıf öğrencisiyim.Ankaradaki herhangi bir şubede staj yapmak istiyorum.staj için en uygun öğrenci olduğumu düşünüyorum. teşekkürler.

 • MEHMET DAĞDEMİR

  Merhabalar ben dumlupınar üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi maliye bölümü 4.sınıf ögrencisiyim kütahyada ya da Gaziantep te bulunan bir şubenizde staj yapmak istiyorum .stajımı en iyi sekilde ve bankanıza en verimli sekilde katkı yapacagıma inanıyorum bu güne kadar hangi işte çalıştı isem işimin geregi ve sorumlulugunu yerine getirdim HSBC bank stajımın gerek ve şartlarını yerine getirecegime eminim .HSBC bank çatısı altında bulunmak ve bu aileden biri olmak bana onur ve mutluluk verir . Gereginin yapılmasını arz ederim .saygılarımla tel:05416308227 eposta:[email protected]

 • Tuğçe Kart

  Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim KONYA\AKŞEHİR şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 • Yasemin Kayaş

  Merhaba ben Afyonkocatepe Üniversitesi işletme 3. sınıf öğrencisiyim ANKARA\ÇANKAYA şubenizde yaz dönemi stajımı yapmak istiyorum. Bilginize arz ederim.

 • Bayram ALTUNTAŞ

  Merhaba. Ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bankacılık ve sigortacılık bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Zorunlu stajımı kurumunuzda yapmak istiyorum. Esenler / İstanbulda ikamet ediyorum. Teşekkür ederim.

 • Gamze

  Merhaba;
  Ben Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Balıkesir Gönen şubenizde yapmak istiyorum. Gereğini yapacağınızı düşünüyorum.Teşekkürler.

 • Mine GÜLKAYA

  ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 3. SINIF İŞLETME ÖĞRENCİSİYİM.
  BOLU ŞUBENİZDE STAJ YAPMAK İSTİYORUM, GEREĞİNİ ARZ EDERİM.
  TEŞEKKÜRLER.

 • Büşra

  Merhaba, ben Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Gelendost Meslek Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı Kütahya merkezde bulunan şubenizde yapmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

 • Gamze Açıkgöz

  Merhaba
  ben istanbul aydın üniversitesi Muhasebe ve finans yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim istanbul bahçelievlerde ikamet etmekteyim. bankanızda yaz stajımı yapmak istiyorum Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Rabia ARSLAN

  MERHABA Ben GAZİOSMANPAŞA Üniversitesi iktisat 1. sınıf ( 2.sınıfa geçtim ) öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve bankanızın tecrübelerinden yararlanmak için yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Manisa da ikamet etmekteyim. MANİSA daki herhangi bir şubenizde veya İZMİR Aliağa şubenizde stajımı yapabilirim. GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 • Cihat Samet ŞANLI

  İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 • Mine GÜLKAYA

  Hedefimde bankacılık var ve siz uygun görürseniz sizinle stajımı tamamlamak isterim. Gereğini arz ederim. Teşekkürler. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim.

 • merve demirhan

  KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MALİYE BÖLÜMÜ 3. SINIF ÖĞRENCİSİYİM KAYSERİ MERKEZDE STAJ YAPMAK İSTİYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 • sevım ozbek

  merhaba ben KONYA /EREGLI TICARET MESLEK LISESI 4 Sınıf bılgısaray bolumu / verı tabanı pragramcılıgı okuyorum.2014/2015 yılı staj gorevımı sızın bankanızda konya / ereglı subesınde yapmak ıstıyorum.tesekkurler

 • Merve Nur Şahin

  Merhabalar. Ben Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Deneyim kazanmak amacıyla stajımı Isparta şubenizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim

 • Talha Burak Tunca

  Ankara ALtındag İMKB Ticaret Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi’nde 11.nci sınıf öğrencisiyim bankanızda staj görmek İstiyorum.

 • Fatma Yıldırım

  Merhabalar
  Balıkesir Üniversitesi Çiftanadal 3.sınıf öğrencisiyim.Zorunlu stajımı Hsbc ailesinde yapmak istiyorum.
  Bilgilerinize arz ederim.
  İyi çalışmalar

 • zakir soydan

  merabalar ben Erzincan Üniversitesi kemah myo da bankacılık ve sigortacılık 2. öğrencisiyim. Haziran ayında yapılacak zorunlu stajımı adanada yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz edrim.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir