Hsbc Staj Başvurusu 2017

Hsbc staj başvurusu başlıyor!

Hsbc’ta staj imkanı için öğrenciler Hsbc’ın web sitesinden veya diğer başvuru kaynaklarından staj başvurusu yapabilecekler. Hsbc staj ilanlarını haberimiz devamında bulabilirsiniz.

Dünyanın lider uluslararası bankalarından biri olan Hsbc; bireysel ve kurumsal bankacılık ve diğer alanlardaki ürün ve hizmetleriyle bankacılıkta çığır açmış bir bankadır. Uzun yıllar boyunca Türkiye’de finans sektörü bünyesinde faaliyet göstermiştir. Bu nedenle onlarca banka içinden en çok tercih edilen banka halini almıştır.

Ülkemize baktığımızda günümüzün gözde mesleği haline gelmiş bankacılığın gençlerin üniversite bölüm seçimlerine de yansıdığını görmekteyiz. Çoğu genç bir sürü bölüm seçeneği olduğu halde bankacılık bölümünü tercih etmektedir. Fakat bu tercihler henüz üniversitedeyken bile staj sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu sorun göründüğü kadar büyük değildir. Çünkü Hscb üniversite öğrencilerine geniş staj imkânı sunuyor.

Bunun için yapmanız gereken Hsbc staj başvurusunda bulunmaktır. Bu işlemi bankanın internet sayfasına girip başvuru formu doldurarak yapabilirsiniz. Üniversitede verilen dersleri yeterince kavramış öğrencilerin staja kabul şansları daha yüksek olmaktadır. Hsbc staj başvurusunda bulunan neredeyse çoğu öğrencinin başvurusu kabul ediliyor.

Personel alımı fazla olan bu bankaya iş başvurusunda bulunmak da bankanın resmi internet sayfasındaki başvuru formunu doldurmakla olmaktadır.

Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi ve ya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İletişimi güçlü, ve ekip çalışmasına yatkın
 • İleri derecede İngilizce bilgisine sahip
 • Projelerde yeralmak konusunda istekli
 • Analitik yönü kuvvetli, stratejik düşünebilen
 • Pratik çözümler üretebilmek için, yenilikçi ve kavramsal düşünme yeteneğine sahip
 • İyi derecede MS ofis uygulamalarını kullanabilen

Üniversite Öğrencileri Staj Programı

Staj programı başarılı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve kariyer yollarında fark yaratabilmek için tasarlanmıştır. Programın amacı geleceğin Müfettiş Yardımcılarını, Yönetici Adaylarını ve Bireysel Pazarlama Müşteri Temsilcileri’ni yetiştirebilmektir. Staj programları ikiye ayrılmaktadır.

Şube Staj Programı: Şube Pazarlama Ekipleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 1 – 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir.

Genel Müdürlük Staj Programı: Genel Müdürlük Birimleri’nde deneyim kazanmak isteyen adaylar 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün ve/veya kış döneminde haftada en az 3 gün çalışabilmek ön koşuluyla programına dahil edilmektedir. Staj süresi ihtiyaçlara göre en fazla 11 aya kadar uzatılabilmektedir.

Stajyer Alım Süreci

Sınav Uygulaması

Stajyer sınavı aday başvuruları doğrultusunda önceden belirlenen şehirlerde yazılı olarak uygulanır. Sınav süreci kapsamında staj yapılacak bölüme göre değişiklik gösteren şekilde Genel Yetenek, İngilizce Testi ve kişilik envanteri uygulanabilir.

Değerlendirme Merkezi

Sınavda başarılı olan Stajyer adayları, HSBC değerleri ve yetkinliklerinin ölçümlenebileceği şekilde tasarlanmış, grup ve bireysel çalışmaları içeren değerlendirme merkezine katılırlar.

Birebir mülakatlar

Değerlendirme Merkezini başarı ile tamamlayan adayları için İşkolu Yöneticileri veya Şube Yöneticileri ile İnsan Kaynakları İşe Alım Temsilcileri tarafından yetkinlik bazlı birebir mülaktalar uygulanır.

Stajyer Maaşı ve olanakları

 • Ücret ödeme
 • SSK kapsamında güvenceli çalışma
 • Ücretsiz servis imkanı
 • Öğle yemeği ücreti

Başvurmak için tıklayın.

22 Comments

 1. Bahar Kılıçaslan 19 Nisan 2014
 2. HÜLYA GÖKMEN 21 Nisan 2014
 3. SEMRA AKTAŞ 23 Nisan 2014
 4. seda 24 Nisan 2014
 5. seda yagmur 25 Nisan 2014
 6. MEHMET DAĞDEMİR 30 Nisan 2014
 7. Tuğçe Kart 2 Mayıs 2014
 8. Yasemin Kayaş 2 Mayıs 2014
 9. Bayram ALTUNTAŞ 5 Mayıs 2014
 10. Gamze 11 Mayıs 2014
 11. Mine GÜLKAYA 12 Mayıs 2014
 12. Büşra 12 Mayıs 2014
 13. Gamze Açıkgöz 22 Mayıs 2014
 14. Rabia ARSLAN 29 Mayıs 2014
 15. Cihat Samet ŞANLI 29 Mayıs 2014
 16. Mine GÜLKAYA 30 Mayıs 2014
 17. merve demirhan 27 Haziran 2014
 18. sevım ozbek 4 Eylül 2014
 19. Merve Nur Şahin 15 Nisan 2015
 20. Talha Burak Tunca 5 Mayıs 2015
 21. Fatma Yıldırım 10 Mayıs 2015
 22. zakir soydan 6 Nisan 2016

Leave a Reply