Tübitak Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Tübitak’ta çalışmak isteyen adaylara müjde. Tübitak bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Tübitak personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Enstitü 1972 yılında Güdümlü Araçlar Teknolojisi ve Ölçüm Merkezi (GATÖM) adı ile kurulmuş, 1983 yılında Balistik Araştırma Enstitüsü (BAE), 1988 yılında ise Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) adını almıştır. SAGE Ankara’da Lalahan, Beşevler ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi olmak üzere üç yerleşkede çalışmalarını sürdürmektedir.

Tübitak Personel Alımı ve İş İlanlarıı

TÜBİTAK Kısmi Süreli Proje Personeli Alacak

TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığından
TÜBİTAK BİLGEM, MAM VE UZAY BÜNYESİNDE GÖREV YAPMAK ÜZERE KISMİ SÜRELİ PROJE PERSONELİ
(ADAY ARAŞTIRMACI) ALINACAKTIR.
SON BAŞVURU TARİHİ: 06.01.2022
Detaylı bilgi için tıklayın.

TUBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitüsü Personel Alımı

Tübitak Marmara Araştırma Merkezine (MAM) bağlı kutup araştırmaları enstitüsü bünyesinde görev yapmak üzere personel alınacaktır.

Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Proje Personeli Alımı

Tübitak Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) bünyesinde görev yapmak üzere 126 proje personeli (Araştırmacı-Teknisyen) alınacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

AR-GE Personeli (Teknisyen ve Araştırma Personeli) ilanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Teknik ve Destek Personeli Alımı

Tübitak Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) bünyesinde görev yapmak üzere 2 proje personeli (Teknik ve Destek Personeli) alınacaktır.

Teknik ve Destek Personeli ilanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Personel Alımı Yapacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunda yürütülmekte olan insan kaynakları yönetimi süreçlerinde, analiz ve raporlama, stratejik insan kaynakları çalışmaları ile ilgili yasal mevzuatlara uygun olarak özlük, bordro ve tahakkuk işlemlerini yürütebilecek personel istihdam edilecektir.

Adaylarda Aranan Genel Koşullar

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
 2. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Alanında doktora mezunu olanlardan, “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adayların sıralaması için kullanılacak aday puanı; doktora mezuniyet not ortalamasının %50’si, yüksek lisans not ortalamasının %10’u ve lisans not ortalamasının %40’ının toplamıdır (Bütünleşik doktora programından mezun olan adaylar ile yüksek lisansını yurtdışında yapan adaylar için lisans not ortalamasının %50’si ile doktora not ortalamasının %50’sinin toplamı dikkate alınacaktır).
 6. İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak (Tabloda belirtilen sınavlardan alınan puanlarda herhangi bir geçerlilik süresi aranmaz).

Detaylı bilgi için tıklayın.

3 Comments

 1. Silahlı özel güvenlik görevlisiyim lise mezunuyum bilgisayar bölümü veri tabanı programcılığı okudum . Özel güvenlik lazımsa çalışmak isterim

 2. Merhabalar.
  Gazi Üniversitesi 2 yıllık makina mezunuyum.
  4 aydır özel firmada çalışıyorum.
  CNC bilgim var ve çizim proğramlarını biliyorum.
  Sizinle çalışmak istiyorum.

 3. Merhabalar. gökhan sözeri ben
  25 yaşındayım askerlık engelım yok.makıne resim ve konstruksyon ogretmenlıgı mezunuyum.Ilerı sevıye AUTOCAD ve SOLIDWORKS kulanıyorum.
  2 yıldır ozelbı fırmada hem proje muduruyum hemde ımalattan sorumlu usta basıyım.sizinle çalışmak istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*