Teiaş Personel Alımı ve İş İlanları 2020


Teiaş Personel Alımı ve İş İlanları

Çağımızda elektriğin günlük yaşamın en temel ihtiyaçlarından biri olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Türkiye’de elektriğin üretimi, iletimi ve son tüketiciye dağıtımı TEİAŞ tarafından yapılmaktadır. 2003 yılında kurulan teşekkülün ülke genelinde tesis, işletme, bakım ve yük dağıtım üniteleriyle faaliyetine devam etmektedir.

Hem taşra hem de merkezi bölgelerde faaliyet gösteren TEİAŞ, 8000’İn üzerinde personel istihdam etmektedir. Personel alımları ise yılın belirli dönemlerinde yüksek sayılarda yapılmaktadır.

TEİAŞ İş İlanları

TEİAŞ personelleri 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na bağlıdır. Personeller teknik ve idari sınıf olarak ayrılmaktadır. Teknik sınıf, tekniker, teknisyen ve mühendisleri kapsar. Teknik sınıf personellerinin, bazı durumlarda hafta sonu çalışması gerekebilmektedir. Bunun yanı sıra kimi zaman 4-5 gün il dışı yatılı şekilde çalışmaları olabilmektedir. Bu tür mesai ve il dışı çalışmalarda, personelin maaşına ek ücret ödenmektedir. İdari birim çalışanları ise hafta sonu ve mesai saatleri dışında genellikle çalışmasına gerek olmaz. Personel işleri, muhasebe, satın alma, sosyal işler gibi farklı departmanlarda çalışabilirler.

TEİAŞ, diğer benzer kademedeki memurluk pozisyonlarına göre daha iyi maaş vermektedir. Maaşa ek olarak yemekhane ve servis imkânı sağlamaktadır. Ayrıca TEİAŞ, Türkiye’de elektriğin her aşamasını yürüttüğü için personeline detaylı eğitimler veren bir kurumdur. Bu açıdan TEİAŞ sektörü öğrenmek isteyenler için bir nevi okul niteliğindedir.

Nasıl Başvurulur?

TEİAŞ personelleri 657’ye bağlı devlet memurları olduğu için başvurular KPSS sınavından alınan puan ile yapılmaktadır. TEİAŞ web sitesinin duyurular kısmı takip edilerek personel alımları öğrenilebilir. https://www.teias.gov.tr/tr-TR/haberler/announce

TEİAŞ Açık Pozisyonlar

Genelde KPSS ile personel alımı yapan TEİAŞ, şu an açık olan Elektronik Teknisyeni ve Elektrik Teknisyeni ilanlarında KPSS şartı aramamaktadır. İŞKUR üzerinden başvurulan ilanda sürekli işçi statüsünde alım yapılacaktır. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekildedir:

  1. Lise ve dengi okulların elektrik veya elektronik bölümünün:
  • Yüksek Gerilim Sistemleri
  • Elektrik Tesisatları Pano Montörlüğü
  • Endüstriyel Bakım Onarım

Alt dallarından birinden mezun olmak.

  1. 31 yaşını bitirmemiş olmak. ( 24.08.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak.)
  2. Askerlikle ilişiği olmamak.
  3. Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

Şartları taşıyan adaylar ile önce sözlü sınav yapılacak. Alım yapılacak sayının 4 katı kadar (600) başvuru alıp, noter huzurunda yapılan çekiliş ile görüşmeler başlayacak. İlk aşama sözlü sınav olacaktır. Alım Türkiye genelini kapsamaktadır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*