TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TBMM Memur Alımı Yapacak

TBMM Başkanlığı Kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokuluna Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü sınavla personel alınacaktır.

Adaylarda Aranan Şartlar

  1. Sınava başvuruda bulunacak adayların; a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,
  2. Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları, gerekmektedir.

Sınav Şekli

Sınavın yazılı aşaması için, kadro unvanları itibarıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019 veya 2020 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır.

Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava alınacaktır.

Başvuru yapılabilecek pozisyonlar

  • Psikolog
  • Anaokulu Öğretmeni
  • Bakıcı Anne

Detaylı bilgi  için tıklayın.

TBMM Personel Alımı

Meclis Başkanlığı İdari Teşkilatta çalıştırılmak üzere TBMM personel alımı yapılmakta olup, başvuru işlemlerinin internetten gerçekleştirileceği açıklandı.

Her yıl farklı bölümlerde görev yaptırılmak üzere TBMM eleman alımı ilanları açılmaktadır. Bu nedenle mecliste memur, işçi ve sözleşmeli personel olarak çalışmak istiyorsanız, kurumun iş ilanlarını başvuru kanallarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

TBMM Personel Alımı

TBMM Çalışma Şartları

Personelin görev aldığı başkanlığa göre TBMM çalışma şartlarında değişiklik görülebilir. Yeni memur alımlarında ve personel atamalarında yapılan duyuları dikkatlice inceleyerek, pozisyonun getirdiği yükümlülükleri inceleyebilirsiniz.

TBMM işçi alımı maaşları en az asgari ücret düzeyinde belirlenirken, memur alımlarında başvuru yapılan kadronun aylık ücreti kıdeme göre değişmektedir. Ayrıca kurumun çalışma saatleri, Genel Kurulun olmadığı günler için 09:30-18:30 olarak belirtilmektedir.

Genel Kurul toplantısı olduğu günlerde ise kurulun bitimine kadar personelin çalışma süresi devam etmektedir. Arşivde çalışan personeller, sadece TBMM mesai saatleri içerisinde görev yapmaktadır.

TBMM İş İlanları

TBMM iş ilanları, kurumun resmi web sitesi olan https://www.tbmm.gov.tr/ üzerinden “Duyurular” bölümü aracılığıyla yayımlanmaktadır. Sonrasında iş bulma siteleri tarafından adaylara ulaştırılan bu ilanları, sitemizi de takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

TBMM engelli personel alımı ve herhangi bir engeli olmayan memur, işçi ve sözleşmeli personel alımı çeşitli kadrolar için yapılabilmektedir.

Açılan kadrolara örnek verecek olursak; kütüphaneci, teknik yönetmen, şoför, istatistikçi, elektronik mühendisi, memur, psikolog, arşivci ve anaokulu öğretmeni diyebiliriz.

Yakın zamanda TBMM Başkanlığı İdari Teşkilat bünyesine memur alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu alımlara başvuruda bulunmak isteyenler, aşağıdaki internet adresine tıklayarak müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Başvurusu kabul edilmeyen adaylar, özel sektörde iş aramak isterlerse Aydınlı Grup, Toprak Holding, Abacı Group, Erdem Holding, Polisan Holding ve Demsa Group gibi tanınan şirketlerin ilanlarını da değerlendirebilirler.

TBMM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TBMM başvuruları, e-devlet ve https://www.tbmm.gov.tr/ üzerinden kabul etmektedir. Şahsen müracaatta bulunan ya da elektronik posta yoluyla mail ile başvuru yapan adayların, formları kesinlikle incelemeye alınmamaktadır.

Online bir şekilde TBMM iş başvuru formu gönderen adaylar, sözlü sınav aşaması sonrasında başarılı sayılırlarsa işe alınmaktadır. Meclisin personel alımlarına dair tüm gelişmeleri anlık takip etmek için resmi internet sitesinin Duyurular kısmını inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*