Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam olmak üzere 10 sözleşmeli personel alacak. Başvurmak isteyen adayların 657 sayılı devlet memurları kanununun, 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekiyor.

Genel şartlara göz atıldığında üniversitelerin bazı bölümlerinden mezun olma şartları da görülüyor. İlanda bunlar şöyle belirtiliyor;

 1. Bilgisayar Mühendisliği
 2. Yazılım Mühendisliği
 3. Elektrik Mühendisliği
 4. Elektronik Mühendisliği
 5. Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 6. Endüstri Mühendisliği

İlanda adayların mezun olması gereken böyle görülmekte. Ayrıca bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul görmüş, yurt dışındaki yükseköğretim programlarından mezun olma da fark edilmekte.

Şartlar arasında yazılım tasarımı ve geliştirmesi, yazılım ile söz konusu sürecin yönetimi üzerine ya da büyük ölçekli olan ağ sistemlerinin kurulması, yönetimi hususunda ücret tavanı geçmeyeceklerde minimum 3 yıl, diğerlerinde de minimum 5 sene mesleki tecrübe görülmekte.

İstenen Belgeler

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda, bir takım belgeler de aranmakta. Adaylar başvuru için bunlar hazırlama durumunda. Duyuru incelendiğinde belgeler şöyle görülmekte;

 1. Fotoğraflı İş Tecrübesini Gösteren Ayrıntılı Bir CV
 2. Adli Sicil Kaydını Gösteren Belge
 3. SGK Hizmet Dökümü
 4. Genel Şartlar Başlığında Belirtilen, Mesleki Deneyimi Gösteren Evrak
 5. Genel Şartlar Başlığında Belirtilen, Minimum 2 Güncel Programlama Dilini Bildiğini Gösterir Evrak.
 6. Her Pozisyon Adına Özel Şartlar Bölümünde Talep Edilen Sertifikalar, Mesleki Tecrübe Ya Da Deneyimi Gösteren Evrak.

10 sözleşmeli personel ilanına başvurmak isteyen adayların, bunları önceden hazırlaması gerekiyor. Ayrıca başvuru öncesinde eksiklerin olup, olmadığı yönünde kontrol de önerilmekte.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanın başvuru şekli ve tarihleri nasıl? Burada öncelikle ilgilenen kişilerin, duyuruda ilanı yapılan pozisyonların, sadece bir tanesine başvurabileceğini bilmesi gerekli.

Söz konusu ilanda geçen belgeler doğru ve eksiksiz doldurulmakta. Ardından başvuru formu ekinde yer alan evrakları da alarak, 08.03.2021 – 14.03.2021 arasında tarihlerinde elektronik ortamdan başvuru yapması gerekli. Bunun için başvuru linki https://www.turkiye.gov.tr/tarim-orman-bakanligi-personel-alimina-iliskin-is-basvurusu olarak gösteriliyor. İlana başvurmak isteyen adayların, kaçırmaması tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*