Sony Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Sony Personel Alımı

1990 yılında kurulan Sony personel alımı yaparak, hayal gücü ve yaratıcılığı üst düzeyde olan kişilere kariyer fırsatı vermektedir. Tasarımlarındaki yeniliklerle adından sıkça bahsettiren firma, son tüketici ve profesyonel pazarlar için bilgi ve iletişim teknolojileri ürünleri imal etmektedir.

Ayrıca işitsel ve görsel cihazlar alanında da başarılı olan Sony eleman alımı gerçekleştirirken, adaylarda sorumluluk ve yenilikçilik ilkelerine dikkat etmektedir.

Firmanın çalışma koşullarını ve personellere tanıdığı imkânları merak ediyorsanız, alt başlıklardan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Sony iş ilanları için başvuruların nasıl ve hangi kanallar aracılığıyla yapıldığını da yazımızdan öğrenebilirsiniz…

Sony Personel Alımı

Sony Çalışma Şartları

Sony çalışma şartları oldukça adil ve eğlenceli diyebiliriz. Bünyesinde yer alan tüm personellerine eşit imkânlar sunan şirket, yıl içerisinde farklı zamanlarda yetkinlik ve hedef bazlı performans değerlendirme sistemi uygulayarak değerlendirmeleri objektif ve sistematik bir yapıda gerçekleştirmektedir.

Sonraki yılın hedeflerinin belirlenmesinde, ilgili yılın değerlendirmeleri baz alındığı için söz konusu sistemde başarılı olmanız halinde pozisyonunuzda yükselme sağlayabilirsiniz.

Yasalar gereği Sony engelli alımı da yapılmakta olup, belirli bir yüzdenin üstünde engelli bulunan kişilere istihdam sağlanmaktadır. Verilen sosyal ve yan haklar ise özel sağlık sigortası, servis, multinet ve ticket benzeri yemek kartı.

Sony İş İlanları

Sony işçi alımı yapacağı zaman bunu kariyer siteleri üzerinden adaylara duyurmaktadır. Ayrıca Sony başvuruda bulunmak isteyen adayların alımları kaçırmaması için Linkedin sosyal medya hesabını da çok aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Ayrıca Sony insan kaynakları sayfasına da İngilizce olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Yayımlanan ilanlar içerisinde sizin vasıflarınızla uygunluk göstermeyen pozisyonlar yer alıyorsa ya da farklı bir sebeple bu şirkete başvuruda bulunamıyorsanız, aynı sektörde faaliyet gösteren diğer firmaların alımlarını da inceleyebilirsiniz.

Örneğin; Samsung, Toshiba, Philips, Nokia, Canon, Asus, Apple ve Lenovo’da sık sık personel alımı yapmaktadır.

Sony İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektronik ile ilgili bir alandan mezunsanız ve kendi alanınıza dair bir işte çalışmak istiyorsanız Sony şirketine internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun için kariyer siteleri aracılığıyla Sony iş başvuru formunu doldurmanız ve özgeçmişinizi firmanın İnsan Kaynakları birimine iletmeniz yeterli olacaktır.

İlgili birim gönderilen formları, ihtiyaç olan pozisyona göre değerlendirmekte ve yetkinlikleri uygun bulunan adaylar birebir görüşmeye çağırılmaktadır.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*