Sincap Market Personel Alımı ve İş İlanları 2023

2002 yılında Konya’da perakende sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Sincap A.Ş., “Sincap Market” markası altında 4 yıl gibi kısa bir sürede 2006 yılında mağaza sayısını 5’e yükseltmeyi başarmıştır.

Sektör yatırımlarına hızla devam eden Sincap A.Ş., yaptığı satın almalarla 2020 yılında şube sayısını 31’e çıkartarak Konya’daki en önemli perakende zincirlerinden biri haline gelmiştir. 600’ün üzerinde personel aktif olarak istihdam edilmektedir.

Sincap Marketler Zinciri İş İlanları

Sincap Market A.Ş. agresif olarak büyüyen bir şirket olduğundan dolayı, oluşturulması planlanan yeni pozisyonlar için başvurular sürekli olarak kabul edilmektedir. “Doğru işe doğru insan” mottosu ile çalışan İnsan Kaynakları departmanı, bu doğrultuda bütün başvuruları titizlikle incelemektedir.

Nasıl Başvurulur?

Sincap Market farklı şekillerle başvuru kabul etmektedir. Şirket yeni açılan pozisyonlar için Kariyer.net sitesinde ilan verdiği gibi, yerel ve ulusal gazetelere de ilan vermektedir. Bunun yanında Sincap Marketler Zinciri bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, ilanların açılmasını beklemeden şubelerde doldurdukları formlarla da iş başvurusu yapabilmektedirler.

 Sincap Marketler Zinciri aynı zamanda Türkiye İş Kurumu tarafından, çeşitli sektörlerde kalifiye insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla oluşturulan İşbaşı Eğitim programına da dahildir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Perakende sektörü emek ve insan odaklı bir sektör olduğundan dolayı farklı fırsatlar sunmaktadır. İnsan kaynağına en çok ihtiyaç duyulan kadrolar ise “Kasa Sorumlusu” ve “Reyon Görevlisi” kadrolarıdır.

  • Reyon Görevlisi: Bu bölümde çalışanlar raflardaki ürünlerin temizliğinden ve düzeninden sorumlu olmanın yanında, satışları arttırıcı faaliyetlerde bulunmakla sorumludurlar.
  • Kasa Sorumlusu: Bu bölümde çalışanlar, müşterilere kesilecek fiş ve faturaların hazırlanması ve ödemenin doğru miktarda alınmasından sorumludurlar.

İnsan Kaynakları departmanı kasa ve reyon bölümlerinde çalışmak isteyen adaylarda bazı nitelikler aramaktadır. Bu nitelikler;

  • Kuvvetli sosyal iletişim becerilerine sahip bir takım oyuncusu olmak.
  • Planlama ve kendi işini takip edebilmek.
  • Sorumluluk almaktan çekinmeyen, dikkatli ve gözlemleyici olmak.
  • Öğrenmeyi ve kendini yatırım yapmayı sevmektir.

Bu nitelikleri karşılamayan adaylar eğitim veya tecrübelerine bakılmaksızın işe alım sürecinin dışında kalmaktadırlar.

Genel Bilgiler

Mağaza çalışanları haftanın 6 günü mesai yaparken, 1 gün izin kullanma hakları vardır. İzin günleri vardiya listesinde belirtilir ve genellikle hafta içi olarak belirlenir. Yapılan fazla mesailer bordroya yansıtılmadan, denkleştirme yöntemiyle fazladan izin olarak karşılanmaktadır.

Mağaza çalışanları vardiyalı olarak görev yapmakta, satış görevlileri yaptıkları satışlara istinaden satış hedefleri tutturmaları durumunda maaşlarının yanında prim ödemesi de almaktadırlar. Çalışma ili Konya’dır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*