Samandağ Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Samandağ Belediyesi Personel Alımı

23 Temmuz 1939’da Hatay’ın anavatana bağlanmasıyla Türkiye sınırlarına geçen Samandağ, 1948’de eski adı Süveydiye, Samandağ olarak değiştirilerek ilçe olmuştur.

Samandağ Belediyesi; vatandaşlarına çağdaş yaşam standartlarında güvenilir belediyecilik hizmetleri sunarak, yaşamlarını kolaylaştırmak ve ilçenin tarihsel, kültürel, doğal yapısını ve fiziksel varlıklarını korumak adına sürdürülebilir planlar yapmakta ve sürekli değişen, gelişen, güvenli , huzurlu çağdaş bir ülke yaratmak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda yatırımlarını şekillendiren kurum, belediyenin temel hizmetlerini yaygınlaştırarak, sürekli ve etkin kılmak amacıyla personel alımı yapacak.

Samandağ Belediyesi Personel Alımı

Samandağ Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personellerini genellikle taşeron işçi ya da sözleşmeli işçi niteliğinde istihdam edecek olan Samandağ Belediyesi, bu personellerine hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulamakla birlikte bu saatleri dışında çalışmak durumunda kalmaları halinde maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Samandağ Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarında lise mezunu düzeyinde alımlar da gerçekleştirilmektedir. Ancak özellikle de uzman düzeydeki alımlarda, belirli bir fakültenin belirli bir branşından ya da söz konusu branşa eş değer nitelikte diğer alanlardan mezun olma şartı bulunmaktadır. Bu anlamda Samandağ Belediyesi memur alımı için en spesifik örneği İİBF mezunları için verebiliriz.

Kamu yönetimi mezunları için açılan kadrolara aynı zaman işletme veya iktisat mezunları da başvuruda bulunabilmektedir. Fakat bu her zaman geçerli değildir. Kimi alımlarda sadece kamu yönetimi mezunları kabul edilmekte ve hatta bu mezunlardan en az 2 yıl deneyim sahibi olmaları da istenebilmektedir.

Bu nedenle tüm alımlar için aynı şartlar olduğunu söylememiz olanaksızdır. Adayların güncel alımda, güncel başvuru koşullarını dikkate almaları gerekmektedir.

Samandağ Belediyesi İş İlanları

Samandağ Belediyesi, belediye hizmetlerine en fazla ihtiyaç duyan, belediye hizmetlerinden en çok sosyal faydayı görecek kesimlerden başlamak ve bu kesimlere öncelik vermek üzere, kentin gelişmesini, halkın gelişmesine dayandırarak sosyal belediyecilik misyonunu yerine getirmeye çalışmaktadır.

Bu misyon doğrultusunda yoğun bir çalışma temposu olan kurum yakın zamanda kadrosuna alacağı personeller ile ilgili tüm detayları internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak duyuracak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Samandağ Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samandağ Belediyesi personel alım ilanını kendi internet sitesi üzerinden yayınlasa da alacağı personellerin başvurularını ve mülakatlarını İşkur büroları aracılığıyla yapmaktadır. Samandağ için istihdamın önemine vurgu yapan belediye yetkilileri, bu anlamda İşkur ile görüşmeler yaparak ortak hareket etmeyi tercih etmektedir.

Samandağ Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanan iş ilanlarını takip ederek iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvuruları olumlu görülen vatandaşlar Samandağ Belediyesi insan kaynakları yetkililerinin de katılacağı mülakatlar için İşkur bürolarına davet edilmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Samandağ İş İlanları

Kamu Yönetimi 2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans bölümü mezunu adayların aynı zamanda özel sektörde de iş bulma olasılıkları oldukça yüksektir. Bu adaylar çeşitli işletmelerin idari yönetimler kadrosunda yer alma şansına sahiptirler.

Samandağ iş ilanları sayfamıza göz gezdirerek, başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu sayede yeni mezunlar da kariyer yapma şansına sahip olurlar. Üstelik sadece Kamu Yönetimi ile ilgili değil, diğer pek çok önlisans ve lisans programları için de ilanlar açılmaktadır.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Samandağ iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*