Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Devlet kurumlarında çalışmak isteyenlerin ve Sakarya’da ikamet edip Sakarya büyükşehir belediyesi işçi alımı konusunda birçok alanda iş imkanını vatandaşlara sunmaktadır. Bu resmi ilanlar her yıl düzenli olarak yayınlanmaktadır.

İnternet üzerinden online kaynaklarda bu iş alımlarını takip etmeniz büyük önem taşımaktadır. Her gün bu iş ilanlarını takip ederek size uygun bir iş ilanı bulabilirsiniz. Belirli tarihlerde yayınlanabilen bu ilanlar farklı zamanlarda da yayınlanabilmektedir.

Sakarya büyükşehir belediyesi iş başvurusu için öncelikle istenen niteliklere sahip olmanız büyük önem taşır ve aynı zamanda iş ilan tarihlerini kaçırmamanız açısından sürekli ilanları kontrol etmelisiniz. İlanlara başvurmadan önce konu ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenmeniz gereklidir.

sakarya büyükşehir belediyesi personel alımı

Sakarya büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Her şehirde belediye bulunur ve bu belediyeler işçi alırken iş ilanları farklı olabilmektedir. Bunlar, memurlar, zabıta veya şoför gibi konumlar olabilir. Sakarya büyükşehir belediyesi iş ilanları birçok iş imkânı içermektedir. Maaş olarak yaklaşık asgari ücretlerle başlayan maaşlar 7,000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Belediyelerde işçi alımları sürekli büyümektedir ve birçok iş alanı da belediyelerde mevcuttur.

Sakarya ilinde oturuyorsanız, Sakarya büyükşehir belediyesi personel alımı ilanlarını takip etmelisiniz çünkü bu ilanlar genellikle online olarak yayınlanmaktadır ve ister telefondan isterseniz de bilgisayarlardan ve tabletlerden iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Devlet işçilere her türlü hakkı tanımaktadır. Bu haklar genel olarak şu şekildedir,

 1. Yıllık izin hakkı.
 2. Bayram tatilleri ve tatil ücret hakları.
 3. Kıdem tazminatı.
 4. İş iade hakkı.
 5. Hafta tatili ücreti hakkı.
 6. Sendikal tazminat hakkı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Belediye’de iş sahibi olmak istiyorsanız öncelikle iş ilanlarını güncel bir şekilde takip etmeniz önerilmektedir. Bazı ilan sitelerinden en çok kullanılanı İŞKUR sitesidir. İŞKUR sitesine girdikten sonra Kamu memur alanı ve ilanları bölümünden yararlanabilirsiniz.

Online gazeteler üzerinden ve aynı zamanda Sakarya Büyükşehir Belediyesi sitesinden ilanları araştırabilir ve aynı zamanda sitede bulunan duyurular alanından inceleyebilirsiniz. Sakarya büyükşehir belediyesi memur alımı duyuruları da bu siteler üzerinden incelenebilir ve memur olabilme şansınız bulunabilir.

Aynı zamanda sitemiz üzerinden güncel ilanları takip edebilir ve haberdar olabilirsiniz. Sayfamızı güncel bir şekilde takibe alarak yeni ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi üzerinden yayınlanan birçok ilan mevcuttur ve yayınlanan ilanları cep telefonlarınızdan, bilgisayarlarınızdan ve tabletlerinizden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Sadece tek bir alanda değil aynı zamanda Sakarya belediyesi şoför alımı yapmaktadır. Eğer şoför alanında bilginiz ve tecrübeniz varsa mutlaka başvurmanız önerilir.

Sadece şoför değil birçok alanda belediyeler işçi ararlar ve işe göre aranan nitelikler değişebilir. Başvurduğunuz işte Sakarya büyükşehir belediyesi şartları ve aranan nitelikleri göz önüne almalısınız. Eğer aranan özellikler sizde yok ise işe alımınız azalabilmektedir. Bunun için öncelikle istenen özellikleri araştırmalı ve ona göre iş başvurusu yapmalısınız.

İş alımlarında şansınızı arttırmak için KPSS sınavı gibi sınavlara girerek puan alabilir ve puanınız ile başvurabilirsiniz. KPSS ile iş alımlarında en az 70 puan almanız gerekmektedir. Bazı kamu personeli seçme görevlerinde sınav şartı gibi şartlar bulunmaktadır. Sakarya büyükşehir belediyesi memur alımı iş başvurularında sınav şartı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Sakarya Zabıta alımı yapar. Bu ilanları yine her zamanki gibi rahatlıkla takibe alabilirsiniz. Zabıta alımlarında istenen nitelikler daha detaylı olmaktadır ve zor bir iş alım sürecidir. Bunun sebebi aranan özelliklerin tümünün bulunması şart koşulabilir. Zabıta alımlarında alınan özellikler genellikle şu şekildedir,

 1. Öncelikle Türkiye vatandaşı olmalısınız.
 2. Herhangi bir kamu hakkından men edilmemeniz önemlidir.
 3. Herhangi bir suç işlememeniz gereklidir.
 4. 18 yaşını doldurmuş ve belli bir okuma seviyesini geçmiş olmanız.

Çalışma alanları, çalışacağınız yere göre farklılaşabilir. Zabıta alanında çalışılacak alanlar, yardım, yemek, trafik veya imar alanında zabıta görevleri yapılabilir. Zabıta görevleri sorumluluk isteyen bir görevdir ve maaşları yaklaşık olarak 7,000 TL ‘den başlamaktadır ve bu miktar 9,000 TL’ye kadar çıkabilir. Zabıtaların genel sorumlulukları şu şekildedir,

 1. Esnafları denetlemek.
 2. Seyyar ekipleri denetlemek.
 3. Evrak ve yazışmaları denetlemek.
 4. Kolluk görevinin yerine getirilmesi.
 5. İnsan sağlığına zarar verecek işlemleri durdurma,

Gibi pek çok işlemden sorumlu olmaktadırlar. Zabıta görevlerinde önemli olan verilen tüm sorumlulukları yerine getirmek ve insan sağlığını korumaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler genel olarak bir bölgenin güvenliğinden sorumlu personellerdir. Vardiya saatleri bazen sabahtan akşama veya akşamdan sabaha kadar değişiklik göstermektedir. Bu saatler işveren kişi tarafından belirlenir ve iş ilanları kriterlerinde mutlaka yer almaktadır.

bekçi alımları

Türkiye’de bulunan belediyeler birçok firma için bekçilik alımı yapabilir. Sakarya bekçi alımı genel olarak Sakarya bölgesinde iş verilir ve çalışan kişinin Sakarya ilinde yaşıyor olması gerekir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi birçok alanda ve pozisyonda iş ilanı yayınlar ve başvuru yeri, bölgesi değişiklik gösterebilmektedir. İş ilanında başvuracak adaylar ilan kriterlerini yine iş ilanlarında görebilirler. İş başvurusu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz,

 1. Öncelikle istediğiniz iş ilanının sayfasına gelmelisiniz.
 2. İş ilanı kriterleri iyi bir şekilde kontrol edilmelidir.
 3. Eğer CV gerekiyor ise CV hazırlamalı ve sonrasında başvuru yapılmalıdır.
 4. Tüm işlemler yapıldıktan sonra gereken tek şey ilana başvurmak ve geri dönüş beklemektir.

Bilgi için tıklayın.

Sakarya  İş İlanları

Sakarya iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Sakarya iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Sakarya iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Sakarya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

8 Comments

 1. Merhaba Kastamonu Üniversitesi Hemsirelik mezunuyum tecrubem var iş arıyorum yardımcı olurmusunuz

 2. merhaba isg uzmanıyım lisans kpss puan aldım iş arıyorum ne iş olursa yaparım.

 3. Merhaba lise çoçuk gelisimi mezunuyum çoçuk Gelişimi önlisans okuyorum silahsiz güvenlik kartım var iş arıyorum

 4. Önlisans mezunuyum açıktan lisansimi tamamlıyorum memur zabıta herhangi bir statüde çalışmak istiyorum arz ederim

 5. Merhaba bilgisayar işletmenliği belgem var. Kpss den 71.33 puan aldım. Lise mezunuyum. Açıköğretim önlisans okuyorum. İş arıyorum. Yardımınızı rica ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*