Rtük Personel Alımı ve İş İlanları 2022

RTÜK yılın farklı zamanlarında RTÜK personel alımı yapmaktadır. Resmi bir kurum olduğu için, ilanlar da bu kapsamdadır. Eğer bünyesine katılabilmek istiyorsanız, her gün kontrol etmeniz. Zira müracaat tarihleri geçerse, tek yapabileceğiniz yeni ilanları beklemektir.

İlanlar resmi kanallar aracılığıyla yayınlanmakta olup, RTÜK iş başvurusu nasıl yapılacağına dair ayrıntılı tüm bilgiler bulunmaktadır. Bu nedenle ilanı okumak başvuru hakkında merak ettiğiniz birçok konu hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.  RTÜK iş ilanı sınavın şekli konuları, zamanı gibi mevzuları içermektedir.

RTÜK Personel Alımı Yapacak

RTÜK ihtiyaçlarına göre alım yapmaktadır. Eğer resmi bir kurumda çalışmak istiyorsanız, düzenli aralıklar ile alımları kontrol etmeniz gerekir. Yayınlandığı zaman hızlı bir şekilde değerlendirmeniz, uyum gösteriyorsanız hızlı bir şekilde başvurmanız önerilir.

RTÜK İş İlanları ve Açık Pozisyonlar

RTÜK içerisinde alım yapılabilecek birçok pozisyon vardır. Bunlardan bir tanesi de uzman yardımcılığıdır. Genel hüküm ve mevzuata göre alım yapılmakta olup, en son alım çerçevesinde öğrenim dalları şöyledir;

 1. Uluslararası İlişkiler
 2. Maliye
 3. Sosyoloji
 4. Psikoloji
 5. Tarih
 6. İletişim
 7. Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
 8. Yazılım, Bilgisayar, Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği
 9. İktisat
 10. İşletme
 11. Kamu Yönetimi
 12. Türk Dili ve Edebiyatı
 13. İlahiyat

Bunların hepsi farklı kontenjanlara sahiptir. Ayrıca devlet kurumu olması nedeniyle KPSS de gereklidir. Dolayısıyla adayların bu sınava girerek, yeterli puanı alması şarttır. Her bölümün değerlendireceği KPSS türü ilanda bulunur.

Ayrıca RTÜK tarafından ilan yayınlandığında, sınava katılabilme için bazı şartlar da olabilir. Başvuru yapmadan önce bunlara da bakmanız gerekir. Aksi durumda kabul edilmeme olasılığı yüksektir.

RTÜK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

RTÜK tarafından yayınlanan ilanlarda başvuruların hangi günler arasında olduğu ve saat kaçta sona ereceği belirtilmektedir. Bu nedenle başvurmadan önce bunu dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz, şartları yerine getiriyorsanız hızlı biçimde hareket etmeniz gerekir.

Sınavın nerede olacağı, katılmak için ne yapılması gerektiği de ilanda verilmektedir. Dolayısıyla sizden talep edilen evrakları da sağlayarak, gerekli işlemler yapılmalıdır. Sınav konuları farklı olabilmekle beraber, geçmiş dönemdeki konular şöyledir;

 1. Genel kültür ile genel yetenek
 2. Teknolojik ve bilimsel gelişmelere açıklık
 3. İnandırıcılığı, ikna kabiliyeti ve özgüveni
 4. Temsil kabiliyeti, liyakati, tepki ve davranışın mesleğe uygunluğu
 5. Konuyu ifade yeteneği, muhakeme gücü, kavrayıp özetleme yeteneği
 6. Üst kurul faaliyet alanı ve mevzuatındaki düzenlemelere dair bilgi

Bunlar üzerinden ayrı ayrı puanlar verilmektedir. Başarılı olabilmek için 70 alınması gerekir. Ancak sınav konuları değişebileceği için, adaylar yayınlanan ilanı dikkatli biçimde değerlendirmeli, yazılanlar kapsamında hareket etmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*