PTT Personel Alımı ve İş İlanları 2022

1840’lı yıllarda hizmet vermeye başlayan ve 18 Haziran 1994 tarihinde yeniden yapılanmaya giren kurum günümüzde pek çok farklı alanda faaliyetlerine devam etmektedir. Kendi bünyesinde çok farklı alanlarda hizmet vermeye başlamış olması nedeniyle gün geçtikçe artan kitleye hitap eden kurumun istihdam ettiği personel sayısında da tüm bunlara paralel olarak artış gözlenmektedir.

PTT Personel Alımı ve İş İlanları

PTT İş İlanları

Çalışma şekli açısından PTT İş İlanları arayışında olan kişiler için kurumu ele aldığımızda özel sektör ile kıyaslandığı zaman maaş ve sosyal olanakların çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tüm Türkiye’de teşkilatmış olmaları, geçmişten günümüze geliştirdikleri kültür ile birleştirildiği zaman özellikle gençlerin PTT İş İlanları için yoğun ilgi gösteriyor olmalarının nedeni de görülmektedir.

Belirli dönemlerde ciddi alımlar yapan kurum son yıllarda özellikle PTT Kargo ile yapılan atılımlar neticesinde adını daha fazla duyurmaya başlamıştır. Özellikle e-ticaret siteleri ile yaptıkları anlaşmalar sonrasında pek çok farklı internet sitesi üzerinden alışveriş yaptığınızda PTT Kargo bünyesinde teslimatların yapılıyor olması bu alanda ciddi yatırımlar yapıyor olduklarını göstermektedir.

Son olarak epttavm ismi ile internet üzerinden ürün satışı noktasında aracılık görevi üstlenmeleri ve yine satışı gerçekleştirilen ürünlerin lojistiğinin sağlanması noktasında aktif görev almaları ciddi istihdam artışına gitmelerine neden olmuştur. Kısaca 2008 yılında kurulan PTT Kargo ve günümüzdeki sistemleri, eleman istihdam sayıları arasında ciddi farklar olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl Başvurulur?

PTT İş İlanları paylaşımları kariyer siteleri üzerinden yapılmamaktadır. PTT tarafından ihtiyaç duyulan pozisyonlara iş başvurusu yapabilmek için KPSS puanı ihtiyacınız olduğunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor. PTT İş başvurusu yapmak için resmi kanalları takip etmeniz gerekmektedir.

Konu hakkında ihtiyacınız olan bilgilendirmeler sayfamız üzerinden de yapılmaktadır. Konu hakkında doğru yönlendirmeler alarak sürece avantajlı bir başlangıç yapmak için sayfamızı takip etmeniz faydanıza olacaktır. https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx sayfası üzerinden de bilgileri takip edebilirsiniz.

PTT Personellerinde Aranan Özellikler

 • C. vatandaşı olmak
 • Minimum lise mezunu olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Erkekler için 22 – 32, kadınlar için 18 – 27 yaş aralığında olmak

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Avukat: PTT tarafından hukuk alanında ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verirler.
 • Mimar: Kurum tarafından mimarlık alanında ihtiyaç duyulan gereksinimler sağlanmalıdır.
 • PTT Uzman Yardımcısı: Kurum tarafından belirlenen şartlarda ihtiyaç duyulan denetimlerin sağlanması görevini üstlenirler.
 • Gişe ve Büro Görevlisi: PTT şubelerinde müşterilerin işlemlerini PTT standartlarında hallederler.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: 08.00 – 17.30

Alım Yapılacak Şehirler: Tüm Türkiye

6 Comments

 1. Merhaba herkese, Uluslararası İlişkiler mezunuyum kpss p3 puanım 76 ingilizcem var iş arıyorum ilgilenirseniz sevinirim 🙂

 2. merhabalar 8 senedir TEDAŞ da elektrik sayacı okumaktayım. sahayı çok iyi biliyorum. kurumunuza geçiş yapmak istiyorum.

 3. merhaba kpss den 56 aldım PTT ŞUBELERİN’de çalışmak istiyorum.iki yıllık üniversite mezunuyum (Balıkesir meslek yüksek okulu) makine teknikeri.bilgisayar bilgim yüksek.çalışmalarınızda başarılar dilerim.cep no=05369200436-05452319588

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*