PTT Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1840’lı yıllarda hizmet vermeye başlayan ve 18 Haziran 1994 tarihinde yeniden yapılanmaya giren kurum günümüzde pek çok farklı alanda faaliyetlerine devam etmektedir. Kendi bünyesinde çok farklı alanlarda hizmet vermeye başlamış olması nedeniyle gün geçtikçe artan kitleye hitap eden kurumun istihdam ettiği personel sayısında da tüm bunlara paralel olarak artış gözlenmektedir.

PTT Personel Alımı ve İş İlanları

PTT İş İlanları

PTT’ye olan ilgilerin arttığını gözlemliyoruz. Özel sektörde maaş ve diğer sosyal olanakların PTT ile kıyaslandığında çok daha iyi olduğu anlaşılıyor. Türkiye’nin tüm bölgelerindeki teşkilatlanması ile birlikte gelişen kültürü, özellikle gençlerin PTT İş İlanları arayışı için bu kuruma olan yoğun ilgilerinin nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

PTT Kargo, son yıllarda özellikle e-ticaret sektöründe yaptığı atılımlarla adından daha fazla söz ettirmiştir. Kurumun internet üzerinden yapılan alışverişlerde teslimatların PTT Kargo bünyesinden gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla önemli yatırımlar yaptığı bilinmektedir.

PTT Kargo tarafından 2008 yılında hayata geçirilen epttavm projesi, internet üzerinden ürün satışının mümkün kılınması ile beraber ciddi bir istihdam artışına neden olmuştur. Aynı zamanda satışlar gerçekleştirilen ürünlerin lojistiğinin de sağlanması noktasında yine bu sistemler aktif bir göreve imza atmıştır. Günümüzdeki sistemler ile kurulan PTT Kargo arasındaki farklı sağladığı eleman istihdamıyla da gözlemlenebilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

PTT tarafından yayımlanan iş ilanlarının kariyer siteleri üzerinden paylaşımı yapılmamaktadır. İhtiyaç duyulan pozisyonlara iş başvurusu yapabilmek için KPSS puanına sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle, PTT iş ilanlarını takip etmek için resmi kanallarını izlemeniz gerekiyor.

Konu hakkında ihtiyacınız olan bilgilendirmeler sayfamız üzerinden de yapılmaktadır. Konu hakkında doğru yönlendirmeler alarak sürece avantajlı bir başlangıç yapmak için sayfamızı takip etmeniz faydanıza olacaktır. https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx sayfası üzerinden de bilgileri takip edebilirsiniz.

PTT Personellerinde Aranan Özellikler

 • C. vatandaşı olmak
 • Minimum lise mezunu olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Erkekler için 22 – 32, kadınlar için 18 – 27 yaş aralığında olmak

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Avukat: PTT tarafından hukuk alanında ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verirler.
 • Mimar: Kurum tarafından mimarlık alanında ihtiyaç duyulan gereksinimler sağlanmalıdır.
 • PTT Uzman Yardımcısı: Kurum tarafından belirlenen şartlarda ihtiyaç duyulan denetimlerin sağlanması görevini üstlenirler.
 • Gişe ve Büro Görevlisi: PTT şubelerinde müşterilerin işlemlerini PTT standartlarında hallederler.

Temel Bilgiler:

Bir sonraki ay, 18 yaşını doldurmuş olan tüm işçilerin minimum çalışma yaşının 18 olduğu kesinleşti. Artık 18 yaşını doldurmuş olan tüm işçiler legal olarak istihdam edilebiliyor.

Bir ofiste çalışan personeli, sabah saat 08.00’den akşam saat 17.30’a kadar çalışmak zorunda.

Tüm Türkiye’de alım yapılacak.

6 Comments

 1. Merhaba herkese, Uluslararası İlişkiler mezunuyum kpss p3 puanım 76 ingilizcem var iş arıyorum ilgilenirseniz sevinirim 🙂

 2. merhabalar 8 senedir TEDAŞ da elektrik sayacı okumaktayım. sahayı çok iyi biliyorum. kurumunuza geçiş yapmak istiyorum.

 3. merhaba kpss den 56 aldım PTT ŞUBELERİN’de çalışmak istiyorum.iki yıllık üniversite mezunuyum (Balıkesir meslek yüksek okulu) makine teknikeri.bilgisayar bilgim yüksek.çalışmalarınızda başarılar dilerim.cep no=05369200436-05452319588

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*