Pimaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

pimaş

Pimaş personel alımı yapacak!

Pimaş iş başvurusu yaparak sizde Pimaş’ın gücünden güç alabilirsiniz. Pimaş personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Pimaş eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Pimaş insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Bir Enka Grubu kuruluşu olarak PİMAŞ 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu. O zamana kadar gerek içme suyu getirmek için gerek sıhhi tesisat borusu olarak veya sulama yapmak amacıyla kullanılan borular asbest veya demirden yapılırdı. Bunlar ağır, taşıması ve döşenmesi zaman alan, çabuk işlevini yitiren, tamiri zor ve sağlık açısından olumsuz borulardı. PİMAŞ’ın PVC esaslı boruları Türkiye’de imal etmeye başlaması ile, köylere süratle içme suyu getirmek mümkün oldu. Kısa sürede binlerce köy içme suyuna kavuştu. Binalarda sıhhi tesisat işleri daha kısa zamanda, dolayısıyla daha ucuza, üstelik daha sağlıklı yapılmaya başlandı. PİMAŞ PVC esaslı borularıyla tarım sektöründe de devrim yaptı. Geleneksel “Salma Sulamanın” yerini alan “Yağmurlama Sulama Sistemleri”, suyu tarlaya kolay ve çabuk getirip ürüne ihtiyacı olduğu kadar su vermeyi sağladı. Verimlilik arttı; çiftçi, yılda birkaç kez ürün almaya başladı. Damlama Sulama Sistemleri, sulaması zor, muz, narenciye gibi bitkilerin sulanmasını, hatta dondan korunmasını sağladı. Ve PVC boru Türkiye’de PİMAŞ adı ile anılır oldu.

1970’lerde Türkiye de, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi, enerji krizi ile tanıştı. Benzin kuyrukları, kalorifer yakıtı sıkıntısı hayatımıza girdi. Öte yandan kalkınan Türkiye’de kentleşme olgusu, konut yapımında hızlı bir artışa neden olmaktaydı. Çağdaş kentlerde yapılar da çağdaş malzemelerle üretilmeye başlandı. Bir kaç yıl içinde çürüyen, yağmuru, soğuk havayı içeri geçiren, sık boya, bakım gerektiren eski tip ahşap, alüminyum ya da demir doğramalar, gelişmiş kentlerin gereksinmelerine çözüm olamıyordu.
Çözüm yine PİMAŞ’tan geldi. 70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemini Türk insanına tanıttı:PİMAPEN ! 
PİMAPEN, mükemmel yalıtım özelliği ile, enerji sorununa çözüm getirirken, aynı zamanda isin-tozun, hava kirliliğinin içeri girmesini önleyerek, ev kadınının işini kolaylaştırıyordu. PİMAPEN , uzun ömürlü bir malzemeydi, boya bakım gerektirmediği için kısa zamanda kendini amorti ediyordu, dolayısıyla ekonomikti.
PİMAPEN, kalabalıklaştıkça gürültüsü artan kentlerde, ses yalıtımı ile de insan sağlığına yararlıydı. Geri dönüşümlü bir malzemeden üretiliyor, çok uzun ömürlü olduğu için, dünyamızın ve ülkemizin yok olmakta olan ağaç hazinesinin israfını önlüyordu; çevre açısından ideal üründü.

1988 yılına kadar “pencere“ üretimini kendi yapan PİMAŞ, Bayileri kanalıyla PVC Pencere sektörünü tek başına oluşturdu. PİMAŞ’ın yan sanayileri ve onbinlerce insanın çalıştığı Üretici ve Satıcı Bayilik ağı ile hızla büyüyen PİMAPEN yapısı, bütün kurumları ve işleyişi ile, sektöre yeni yatırımları çekti. 100.000’den fazla insanın istihdam edildiği, PİMAPEN adından kaynaklanan bir benzetme ile “PEN sektörü “ diye adlandırılan dev bir sektör doğdu.

PİMAPEN’in yurtdışı pazarlarda sağladığı olumlu imaj ve uluslararası kalite denetimleri yapan seçkin kuruluşlarca belgelenen kalitesi, PİMAPEN’i gerçek anlamda bir dünya markası yapmıştır. Pimapen, yurt dışında 30’dan fazla ülkede 600’ün üzerinde üretici bayisi ile hizmet vermektedir.

Başvuru formu için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*