Otel İş İlanları 2015

otel-is-ilanlari

Turizm sektörünün oldukça revaçta olduğu ülkemizde hem deniz kenarındaki bölgelerde, hem de tarihi yerlerde bulunan birçok otel, eleman aramaktadır. Bu oteller, Türkiye’nin özellikle büyük şehirlerinde yer almaktadır. Şirketlerin çalışanlarda aradığı en önemli özelliklerden biri kalifiye olmaları ve iyi bir eğitim almış olmalarıdır. Genellikle eğitimsiz kişilerin turizm ve otelcilik sektöründe çalıştığı bilinmektedir. Bu durumun düzeltilmesi için otel müdürlerinin ve bu alanda çalışan yönetici konumundaki kişilerin otel iş başvurularını değerlendirirken seçici olmaları büyük önem arz etmektedir.

Otel iş başvuruları yapan kişiler genellikle dönemsel işlerde çalışmayı tercih eden kişilerdir. Bunların dışında dönemsel çalışmayan, tüm yıl aktif olan oteller de vardır. En fazla otelde çalışacak eleman arayan iller arasında Antalya ve İstanbul gelmektedir. Bu illeri Muğla, İzmir, Mersin gibi denize kıyısı olan şehirler izlemektedir.Otel iş başvuruları genellikle ön büro/resepsiyonist, SPA sorumlusu, kat hizmet elemanı, rezervasyon elemanı, misafir ilişkileri şefi, bar kaptanı, garson, animatör, waiter-waitress, rastaurant kaptanları gibi unvanlar referans gösterilerek yapılmaktadır.

Otel iş başvurularının kabul edildiği oteller arasında başta Rixos Premium Bodrum, Rixos Ankara,  Rixos Grand Ankara, Rixos Taksim İstanbul, Rixos Lares, Rixos Sungate, Rixos Premium Belek, Rixos Konya, Antalya-AmaraClun Marine, Ramada Plaza Antalya, Antalya-Latanya City Otel, Accor Otelleri, İstanbul-HurryInn Merter Otel, İstanbul-Cevahir Otel, Yalova-ThermaliumWellness Park Otel, Ankara-Mono Boutique Otel, Ankara-Asrın Park Otel, Renaissance İzmir Otel, İstanbul’un Avrupa yakasında Doubletreeby Hilton İstanbul OldTown, İstanbul-Green Park Otels&Restaurant, Diyarbakır-Green Park Otels&Restaurant gelmektedir.

Otel iş başvurularında dil de önem taşımaktadır. İngilizce, Almanca ve Rusça en çok tercih edilen diller arasında olmakla birlikte İspanyolca, Çince gibi diller de yavaş yavaş önem kazanmaya başlamaktadır. Bu nedenle otel iş başvurularında bulunacak olan kişilerin dille ilgili vasıflarını da gözden geçirmeleri, dil konusunda kendilerini olabildiğince geliştirmeleri gerekmektedir. Özellikle İngilizce evrensel bir dil haline geldiği için bu dili öğrenerek birçok turistle rahatça anlaşabileceğiniz aşikârdır. Ancak günümüzde tek dil, elbette ki yetmemektedir. İngilizce’nin yanında başka dillerin de öğrenilmeye çalışılması otel iş başvurularında şansınızı daha da artıracaktır.

İstanbul’da 5 yıldızlı otellerde çalışmak konusunda kararlı olanları başka fırsatlar da beklemektedir. İŞKUR’a üye olan CRT Group’un düzenlediği kursa başvuran kişiler bu konuda şanslı olabilmektedir. Çünkü bu kurslar istihdam garantili kurslardandır. Üstelik para bile ödemeyip, üzerine günlük 15 TL para kazanabileceğiniz bu kurslarla 5 yıldızlı otellerde çalışabilecek nitelikte olabilirsiniz. Kurs sonunda “Turizm Otel servis Personeli Kursu” adını taşıyan sertifika verilmektedir.  Kursa başvurmak için 30 yaşını doldurmamış olmak ve İstanbul’da yaşamak gerekmektedir. Kursun sonunda başarılı olarak tamamlamış olanlar İstanbul’daki 5 yıldızlı otellerde gecikmeden işe başlamış olacak. Otel iş başvuruları yaparken elinizde bir sertifikanız olması elbette işi kolaylaştıracaktır.

Buradan otellerin vermiş oldukları iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Yukarıdaki adreste resepsiyonist, alakart aşçı, kat görevlisi, komi, steward, restaurant şefi, garson, infocu, pide ustası, barboy, belboy, kat görevlisi, meydancı, animatör gibi alanlarda iş ilanları verilmektedir.

Ek olarak aşağıdaki otellerin de iş ilanlarına bakabilirsiniz:

Paloma Hotel İş İlanları

InterContinental Otel İş İlanları

Rixos Hotels İş İlanları

Crystal Hotels İş İlanları

Hilton Otel İş İlanları

Dedeman Otel İş İlanları

Accor Hotels İş İlanları

Asteria Hotel İş İlanları

Marriott Hotel İş İlanları

Barut Hotels İş İlanları

Delphin Otel İş İlanları

Voyage Otel İş İlanları

Wow Otel İş İlanları

Kaya Otel İş İlanları

8 Comments

 1. antalya da otellerde calistim garsonluk tercübem var
  acil işe ihtiyacim var yatıli
  seyahat engelim yok
  0507 982 2211
  muhanmet

 2. Bende sizinle calismak isterim mutfakta deneyimliyim kavalticiyim zeytin yagli alakart sulu yemek bilgim var 5444842414

 3. yiyecek içecek departmanında 2 yıl comi 3 yılda garson olarak çalıştım tecrübeli ve deneyimliyim işe ihtiyacım var 05076626604 teşekür ederim.

 4. seyehat bölumu öğrencısıyım ıstanbul avrupa yakasındayım kalacak yer verilen yerlerde calısırım acentede olabılır otelde

 5. belboyluk tecrübem e/a2 sınıfı ehliyetim var.aşçı yardımcılığı tecrübem var yatılı çok acil iş arıyorum 0553/342/38/69

 6. Profesyonel kruvasan ve special ekmek ustasıyım 22 yıllık deneyimli aktif durumdayım ilgininize sunulur cep tel.5372658210

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*