Murat Hüdavendigar Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

murat-hudavendigar-universitesi

Murat Hüdavendigar Üniversitesi personel alımı yapacak!

Murat Hüdavendigar Üniversitesi iş başvurusu yaparak sizde Murat Hüdavendigar Üniversitesi’ın gücünden güç alabilirsiniz. Murat Hüdavendigar Üniversitesi personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Murat Hüdavendigar Üniversitesi eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Murat Hüdavendigar Üniversitesi insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

1996 yılında kurulan Merve Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye’nin önemli STK’larından biri olarak, sayıları binlerle ifade edilen her seviyede öğrenciye maddi-manevi katkıda bulunmuştur. Pek çok ödüle layık görülen vakıf, başta eğitim çağındakiler olmak üzere, binlerce gencin her türlü temel ihtiyacını karşılamış, nitelikli ve başarılı gençler yetiştirme hedefi doğrultusunda önemli başarılar sağlamıştır. İnsanlığa faydalı her seviyedeki bu çalışmalarını son olarak üniversitemizin kurucu vakfı olmakla taçlandırmıştır.

Murat Hüdavendigar

Üniversitenin ismi Murat Hüdâvendigâr olarak seçildi. Çünkü Osmanlı Devleti’nin kurumsallaşmasını sağlayan ve Sultan adı ile anılan ilk gâzi hünkâr Murat Hüdâvendigâr’dı (Haziran 1326-Haziran 1389). Yeni devletin üniversitesi konumundaki ilk büyük medreseyi ve çağları aşan sanat eserlerini o kurdu. Mucidlere, âlim ve san‘atkarlara gösterdiği büyük ilgi ile Osmanlı Devleti’nin bilimsel anlamda da kök salmasına zemin hazırladı. Yaklaşık 30 yıllık saltanatında çağının ilerisinde bir liderlik anlayışı göstererek devletini beş kat büyütmekle kalmadı, Avrupa topraklarındaki uzun hakimiyete kapı açtı. “Kibar bir Şövalye” olarak halkların kalbinde silinmeyecek izler bıraktı. Balkanlarda hâlâ adına anma törenleri yapılır, Alevi-Bektâşi ocaklarında lokma dökülür, ballı süt ikram edilir. Dönemin en ileri ve profesyonel askeri organizasyonu olan Yeniçerilik diğer pek çok kurum gibi onun döneminde temellenmiştir. Cihan devletine geçişte Edirne’yi alarak kurduğu ilk devlet sarayı ile Osmanlılar gerçek bir payitahta kavuştu. Döneminde devletin sınırları İstanbul’a kadar genişledi. Başakşehir kampüsümüzün yer aldığı bölgenin onun döneminde Osmanlı sınırları içerisine dahil edilmesi ise MHU için özel bir anlam taşımaktadır.

İletişim için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*