MKEK Personel Alımı ve İş İlanları 2021

İktisadi devlet teşekkülü olan MKEK, kurulduğu günden bu yana üretimlerine devam etmektedir. Personel alımlarını resmi ilanlar çerçevesinde, yılın farklı dönemlerinde yapmaktadır.

MKEK İş İlanları 

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu bir devlet teşekkülü olması sebebiyle ilanları da bu şekilde verir. Dolayısıyla başvurmak isteyen adaylar, resmi nitelikte olan ilanları takip etmelidir. Bu sebeple https://www.personelalimi.gen.tr/mkek-personel-alimi.html adresi güncel olarak takip edilmelidir. Böylece tüm Türkiye geneli kamu memur ve kurum dışı kamu işçi alımları takip edilebilir. 

Ayrıca Resmi Gazete ile kurumun kendi internet sitesi de incelenmelidir. Böylece kurum tarafından verilen ilanlar, her gün kontrol edilebilir. 

Nasıl Başvurulur?

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu iş başvurusu için adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu bilmelidir. Ayrıca devlet teşekkülü olması sebebiyle kişilerin Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girip, talep edilen puanı alması belirtilebilir. Dolayısıyla adaylara bu sınava girmesi önerilir. KPSS başvuru ve sınav tarihleri, ÖSYM üzerinden kolaylıkla takip edilebilir. 

Kurum işçi pozisyonunda da alım yapmakla beraber, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu vasıtasıyla gerçekleşmektedir.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu bir ilan yayınladığında, genel ve özel hangi şartların olduğu belirtir. Adayların bunlara dikkat etmesi ve kendisiyle uyuştuğundan emin olması gerekir. Ayrıca bahsettiğimiz yönetmelikteki şartlar da karşılanmalıdır. Eğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik içerisinde neler yazdığını bilmiyorsanız, bakmanız tavsiye edilir. 

Bilindiği üzere her iş ilanı farklı dönemlerde açılı ve son başvuru tarihi de vardır. Bu tarihin geçmesi ardından, müracaatlar kabul edilmeyebilir. Dolayısıyla adaylar ilanları her gün takip etmelidir. Ayrıca kurum tarafından sözlü sınav-mülakat da yapılmakta olup, adaylar bunu da geçmelidir.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu başvurmak isteyen adaylardan bazı evrakları temin etmesini de isteyebilir. Bu nedenle adaylar tüm maddelere tek tek bakarak, nelerin hazırlanması gerektiğini incelemelidir. Ardından doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanarak, başvurulmalıdır. Dolayısıyla adaylar ilanı detaylarıyla okumalıdır.

 

2 yorum

  1. bn anıl 23 yasındsayım askerlıgımöı yaptım meslek lisesi megzunuyum kaynakcıyım argon elektırık gaz altı kaynagı yapabılıyorum sertıfıkalarım var teslık kaynagım var num 05418930962

  2. Cengiz Cürebal makina montaj işçisi departmanı için başvuruyorum meslek lisesi sıhhi tesisat bölümü mezunuyum 10 yıl kadar fabrika ortamında çalıştım sıhhi tesisatçıym mesleğimide 5 yıl kadar yaptım elim sökme takmaya yakındır evli 2 çocuk babasıyım adres Ayyıldız Mah 1680.sok no 9a_3 Etimesgut Ankara oturuyorum işsizim cevabınızı bekliyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*