Mit Müsteşarlığı Personel Alımı 2017

Mit Müsteşarlığı İş Başvurusu

Mit Müsteşarlığı firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. Mit Müsteşarlığı yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda Mit Müsteşarlığı iş ilanları mevcuttur.

Mit Müsteşarlığı Personel Alımı

mit personel alımı

Türkiye’nin en önemli güvenlik kurumlarından birisi olan Milli İstihbarat Teşkilatı, üst düzey şartlara uyum sağlayan kişiler arasından personel alımlarını gerçekleştirmektedir. Bu aşamada her sene belirli sayıda alım yapılırken bu aşamada gizlilik esas alınmaktadır.

Bu aşamada Milli İstihbarat Teşkilatı’na başvuruda bulunan kişiler sürekli olarak zekâlarının sınanacağı ve insan yönetiminin en üst düzeyde gerçekleşeceği bir kariyere kendilerini hazırlamaktadır. Yapacakları hataların çok kötü sonuçları olabileceği gibi elde edilen başarıların ödülü de çok büyük olabilecektir.

Mit Müsteşarlığı Çalışma Şartları

Çalışma şartları içerisinde gizlilik önemli olurken kişilerin esnek saatlere de alışması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Milli İstihbarat Teşkilatı içerisinde belirlenen 3 farklı alan bulunur. Bu alanların birinde kişilerin uzmanlıkları bulunmuyorlarsa Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesinde çalışmaları mümkün olmayacaktır.

Bu aşamada kişilerin teknoloji ve bilim, Arapça dil uzmanı ya da istihbarat uzmanı kategorilerinden birisinde eğitimlerini en iyi seviyede almış olmaları istenmektedir. Buna ek olarak belirli sınavlardan alınan puanlar da ön planda tutulur.

Mit Müsteşarlığı İş İlanları

Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesinde çalışacak olan kişilerin YDS, KPDS, ÜDS ve KPSS puanlarına bakılmaktadır. Kişilerin bu sınavların tamamına girdikten sonra başarılı bir şekilde sınavları geçmesi gerekmektedir. Buna ek olarak kişilerin özgeçmişleri de kontrol edilirken en doğru kararı vermek için büyük bir uğraş sarf edilmektedir.

Bu şekilde alımlar gerçekleşirken genel olarak toplu bir şekilde alımlar yapılmaktadır. Bu da resmi sitedeki personel alımı sayfasına bırakılan özgeçmişlerden alınmaktadır. Ancak bazı durumlarda Milli İstihbarat Teşkilatı çalışanları işten ayrılırsa ya da vefat ederlerse bu başvurular arasından bir kişilik alımlar da gerçekleşebilir.

Mit Müsteşarlığı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusunu yapmak için kişilerin Milli İstihbarat Teşkilatı resmi sitesi olan mit.gov.tr sitesine girilmesi gerekmektedir. Bu siteye girdikten sonra kişiler iş başvurusu kısmından “özgeçmiş bırak” butonunu kullanırlar.

Bu butona basan kişiler sonrasında karşılarına çıkan yükleme ekranından özgeçmişlerinin göndereceklerdir. Bu özgeçmişleri değerlendirmeye alınırken verilen kararlar mail aracılığıyla başvuruda bulunan kişilere gönderilmektedir. Bazı durumlarda cep telefonları da kullanılmaktadır.

Örnek Özgeçmiş Formu (pdf)

Buradan iş başvurusu yapabilirsiniz.

 
 

Paylaş 
 
 

143 Comments

 • Mesut

  Kendi sayfasında kariyer bölümünde gerekli başlıklar var. Belirtilen niteliklere uyuyorsanız özgeçmiş bırakabilirsiniz. Mevcut başlık altında yapılan yorumlardan herhangi bir değerlendirme olacağını sanmam

 • murtaza

  açık öğretim lise okuyom olurmu bilmem ama bu vatana boynumuz kıldan incedir vur dese vururuz öldese ölürüz?kürtçe biliyom(05413568363)

 • ismail

  Anadolu’nun yeniden şahlanmasında beklenen yiğitlere ne mutlu, halıdaki göze giren ok olan alperenlere ne mutlu, çağları aşıp gelen nida ile peygamber müjdesine, peygamber torununun duasına mazhar olan bu millete ne mutlu, on hamle sonrasını keşfeden, evliyanın himmetine mazhar olabilmiş, muhafazasına girebilmiş olanlara ne mutlu, ukab’ın dalgalanacağı gün bir yıldırım misal görevini ifa edeceklere ne mutlu

 • onur

  Bu vatan için canım feda ama daha 13 yaşındayım alamazsıniz biliyorum ama büyüyünce ilk işım sizinle berabr calışmak

 • onur

  Ben bu vatanım için elimden ne gelirse yaprım bize sahip cıkanlara tuvalet bile temizlerim yeterki onların canı saolsun allah onlara yardım eylesin .

 • Musa

  Daha önce emniyetle çalışıyordum lutfen bana yardımcı olun tek istedigim vatanıma daha iyi hizmet vermektir

 • erkan

  ben bu görev uğruna ölmek istıyorum. yabancı dilim var.egıtım fakultesı lisans mezunuyum.ama bu kurumda ölene kadar gorev almak ıstıyorum tek hayalim bu. lütfen arayın (05353729796)

 • HAMZA YENİGÜL

  HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM NO 0534100014

 • ümüt torlak

  ücret istemiyorum,sadece bi şans verin

 • ümüt torlak 0543979 52 49

  sadece bi şans

 • erhan

  Ben 6 yıldır vedasta çalışıyorum mit te elektrikci olarak calismak isterim ekat belgemde var yuksek gerilimde cakisma izin belgesi…

 • furkancan kocaoglu

  yabancı dilim ingilizce ve arapçadır daha onceden hizmette bulundum kkkda mitde olmak istiyorum

 • .....

  Bu yorumlarda sanki holywood dan etkilenip gelmiş insanlari goruyorum ,bu gercek hayat ve oyle gizli hafiye isleri falan sanmayin arkadas yok iyi aticiymis falan arada gulmek icin su yorumlara bakiyorum adam boy kilo filan yazmis tekrar soyluyorum burasi gercek hayat ve holywood etkisi olan seyler eger bu yorumu okuyorsaniz kendizi kucuk dusurucu yorumlar yazmayin lutfen (ben buraya nasil geldim tirlardan galiba)

 • deniz

  ÖZGEÇMİŞ BIRAKACAKTIM AMA KENDİME UYGUN BÖLÜM BULAMADIM BENDE BİR ŞANS İSTİYORUM ULAŞIRSANIZ SEVİNİRİM..

 • metin

  selamun aleykum ingilizce turkce kurtce biraz letonca 05449255486

 • muhammed

  05393434808 her yönden güvenir kişilikte bir insan olarak her tür göreve hazırim

 • Şeref

  2 yabancı dil biliyorum 5 ayri dilde sive konusmaya sahibim doğu sivesi iç anadolu rize uzak dogu sporu gördüm

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir