Mit Müsteşarlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021


Mit Müsteşarlığı personel alımı

Günümüzde Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Milli İstihbarat Teşkilatı, 1965 yılında kurulmuştur. Şu anda MİT Başkanlığını Dr. Hakan Fidan yürütmektedir. Milli İstihbarat Teşkilatı ulusal güvenliği amaçlamaktadır.

Mit Müsteşarlığı personel alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı, bünyesine yeni istihbarat uzmanları katacak. Duyuru, yenilenen kariyer sayfasında paylaşıldı. MİT ailesine katılacak yeni üyeler için video paylaşıldı. Teknoloji, bilgi ve vatan sevgisi vurgusu yapıldı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yeni çalışma arkadaşları arıyor.

Video, Milli İstihbarat Teşkilatının yenilenen kariyer sayfasında paylaşıldı.

MİT ailesine katılacak yeni üyeler için hazırlandı.

Alanlarında uzman mühendisler, istihbarat uzmanları, dünya dillerinde yetkin dil uzmanları… Farklı branşlarda birçok kişi istihdam edilecek.

Aranan şartlar Milli İstihbarat Teşkilatının internet sitesinde belirtildi.

MİT Kariyer sayfası için tıklayınız

Yurt içi ya da yurt dışı birimlerde görevlendirilecek

Başvurular, teşkilatın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınacak.

Seçilecek kişiler, teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından yurt içi ya da yurt dışı birimlerde görevlendirilecek.

MİT Müsteşarlığı İş İlanları

Yaşam boyu gelişimi hedefleyen MİT, bünyesinde çalışmak isteyen gençlere çeşitli kariyer fırsatları sunmaktadır. MİT istihdam edeceği bireylerde yabancı dil, özgüven, kuvvetli iletişim becerisi, disiplin ve yaratıcı düşünme becerisi niteliklerini aramaktadır. MİT, bünyesinde çalışacak olanlara yüksek lisans, doktora eğitimine devam etme olanağı sunmaktadır.

MİT Müsteşarlığında çalışmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Başvuracak adayların en az ortaokul mezunu olması mecburiyeti bulunmaktadır. Adayların başvuracakları pozisyonlara göre talep edilen eğitim durumu ve diploma değişiklik göstermektedir.

Nasıl Başvurulur?

MİT Müsteşarlığına başvuru yapmak isteyenler MİT resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedir. İşe başvurmak isteyenlerin MİT resmi sitesinde yer alan özgeçmiş formunu doldurmaları gerekmektedir. Özgeçmiş Formunda yabancı dil, geçmiş iş tecrübeleri, sağlık durumu başta olmak üzere 14 bölüm bulunmaktadır.

Doldurup gönderilen özgeçmiş formu değerlendirmeye alınmak üzere diğer başvuruların arasında yer alacaktır. Formda doğru olmayan bilgi tespit edildiği takdirde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuran adaylar başvurunun üzerinden 3 ay geçmeden başka alana başvuruda bulunamamaktadır. Aynı zamanda 3 ay geçmeden özgeçmiş üzerinde bir güncelleme veya değişiklik yapılamamaktadır.

MİT Özgeçmiş Formu burada yer almaktadır: https://www.mit.gov.tr/iksayfasi/basvuru.html

Çalışılabilecek Pozisyonlar

MİT Müsteşarlığında çalışabilecek vatandaşlara çeşitli alanlarda başvuru imkanı sunulmaktadır.  Adaylar üç farklı alana özgeçmiş bırakabilmektedir. Bu alanlar:

 • İstihbarat Uzmanlığı
 • Arapça Dil Uzmanlığı
 • Bilim ve Teknoloji Uzmanlığı

İstihbarat Uzmanları, ülkenin güvenliğini sarsan iç ve dış tehditleri önleyici çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda siyasi, ekonomik, askeri, teknolojik gelişmeleri takip etmektedir. İstihbarat Uzmanlığına başvuru yapmak isteyen adayların:

 • 35 yaşını doldurmamış olmaları,
 • TC vatandaşı olmaları ve
 • En az 4 senelik örgün lisans eğitim programlarından birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Bu alana başvuru yapacak olan adaylardan yabancı dil şartı aranmaktadır. Adayların İngilizce, Fransızca veya Almanca Yabancı Dil Sınavı’ndan 80 puan almış olmaları veya KPSS Yabancı Dil bölümünden en az 48 net yapmış olmaları gerekmektedir. Almanca, İngilizce, Fransızca dışında bir yabancı dili belgelemek isteyen adayların o dil için YDS’den en az 70 almış olmaları gerekmektedir.

Adaylar aynı zamanda bulundukları ülkede en az 3 sene eğitim görmüş olmalıdır. Bulundukları ülkenin diline hakim olmaları şartı aranmaktadır.

Arapça Dil Uzmanları, Arapçaya hakim ve okuyabilen, konuşabilen uzmanlardır. Arapça Dil Uzmanlığına başvuru yapmak isteyen adayların:

 • TC Vatandaşı olmaları
 • 35 yaşını doldurmamış olmaları
 • Arapça Diline ait belgelenebilen son 5 yıla ait YDS/KPDS puanı. Bu sınavlardan adayların en az 60 almış olmaları gerekmektedir.
 • Arapça Dil ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği, Arapça Mütercim Tercümanlık lisans bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Bilim ve Teknoloji Uzmanları, teknolojik imkanları kullanarak, ulusal güvenliği hedefleyen ve bu bağlamda ürün ve sistemler geliştiren uzmanlardır. Bilim ve Teknoloji Uzmanlarının

 • TC Vatandaşı Olmaları
 • 35 yaşını doldurmamış olmaları
 • Başvuracakları Bilim ve Teknoloji alt alanları kapsamına girebilecek 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Bilim ve Teknoloji Uzmanlığı kapsamında başvurulabilecek alt alanlar şunlardır:

 • Sistem Analizi Uzmanlığı
 • Ağ Yönetim Uzmanlığı
 • Veri Tabanı Yönetim Uzmanlığı
 • Mekanik Sistem Analizi Uzmanlığı
 • Bilişim Güvenliği ve İnternet Teknolojileri Uzmanlığı
 • Görüntü Analiz Uzmanlığı
 • Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanlığı
 • Haberleşme Sistemleri Uzmanlığı
 • Donanım Geliştirme Uzmanlığı
 • Uydu Haberleşme Uzmanlığı
 • Görüntü-Ses İşleme Uzmanlığı
 • Haberleşme Yazılımları Geliştirme Uzmanlığı
 • Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı
 • Veri Madenciliği Uzmanlığı

153 yorum

  • diyanette müezzin kayyım olarak görev yapıyorum bana bu görev çok monoton geliyor biraz hareketli görevlerde yer almak istiyorum bizede bir görev verilirse seve seve hizmet etmeye hazırım bilgilerinize arz ederim.
   .

 1. İyi derecede İngilizcem var
  ingilizce biliyorum demekle olmuyor
  çünkü ben iş gereği 13 yıldan beri
  konuşuyorum,daha başka insan ilişkilerm
  çok çok iyi.507 421 63 79

 2. konya doğumluyum.İmam hatip lisesi mezunuyum sonradan açık öğretim polis meslek yüksekokulunu bitirdim..1993-2006 yılları arasında polis memuru olarak çalışmakta iken Kocaeli darıca belediyesine yatay geçiş yaptım..kürtçe biliyorum nasıl müracaat edebilirim.nasıl müracaat edebilirim…05326518442

 3. ana dilim türkce almanca ve ingilizcem var almanyada yasiyorum yasim 32.askerlik görevimi van caldiran iran sinirinda yaptim.atislarim mükemmel denilebilecek kadar iyi,gtt (geri tepmez top)atisi yapabiliyorum keles ve g3 kullandim ayrica mg3 ve cin bixisi kullandim.saygilar Allah yar ve yardimciniz olsun…

 4. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuyum.Ankara da güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum.Bazı arkadaşlar GSM NUMARASI bırakmışta benim diplomam işe yaramıyor.Şimdi ben napıyım.lanet olsun yorum yaptım.zuuhaaaaaaa

 5. AJANLIK ÇOCUKLUK HAYALİM..AMA NE MEZUNİYETİM NEDE MESLEK OLMADIĞI İÇİN KAALE ALINMAM SANIRIM..HAKİKAT ŞU Kİ; ALLAH VERGİSİ 6’CI HİS DERLER YA ve BİTAKIM OLAYLARI ÖNCEDEN TAHMİN ETMEK VE DOĞRU TESPİT GİBİ HİSSE SAHİBİM…MESLEK SAHİBİ VEYA MEZUNİYETİM OLSA İDİ KESİNLİKLE İNANIYORUM Kİ; MİT ELAMANI OLMAK İÇİN HERŞEYİ YAPARDIM..MİT MESUBU OLANLARA RABBİM YARDIM ETSİN İNŞALLAH. AMİİN.

 6. ALLAH SİZE YARDIMCI OLSUN BU ULKEDE BUKADAR TOKATCI DEVLET SOMURUCU VARKEN CANINIZI DİŞİNİZE TAKIP ÇALIŞIYORSUNUZ ELLERİ OPÜLESİ İNSANLARSINIZ.
  ALLAH SİZE YAR VE YARDIMCI OLSUN K.MARAŞ

 7. Avcılar derneğine eleman alınmıyor ne biçim yorumlar bunlar “attığımı vururum” filan ayıp ya sizin gibi bir zihniyeti ciddi bir kurum olan (mit) ne yapsın yıkılın karşımdan yaa!!! serseri mayınlar gidin kumda oynayın…iki yabancı dil biliyorum…iki lisans mezunuyum tezli yüksek lisansımı yaptım…3.lisans programına birincilikle girdim devam etmedim geçen yıl bıraktım…devlet memuruyum…saygılar sunarım

 8. İşim var ama ben bu işi istiyorum türkçe kürt ce arapça fasca iyi biliyorum bilmek yetmez her bölge nin lehce konuşurum çok rahat ana dil gibi fark etmez sin.

 9. Ben askerlimi siirtte yaptim sitingiri avucumun işi gibi bilirim bunyenizdede hizmet almak isterim vatan diyince akansu burur bana bu firsativerir ne olur meyilim aşilmiyor cep arayin0531 9152402

 10. Şu an sözleşmeli er olarak çalışıyorum. Pwc kapı pencere ustalığım var ayrıca satış elemanıyım sivildeki mesleğimbu. Arapça öğreniyorum. Bu yıl sözleşmem bitecek. Siz hangi alanda personel arıyorsunuz?

 11. gizlilik ilkesine çok inanırım vatanım için yapamayacagım hiçbirşey yoktur gözü kara korkusuzumdur size hizmet vermekten onur duyarım lütfen beni degerlendirin 05446471362 bir şans verirseniz onurduyarım

 12. Önlisans mezunuyum türkçeyi bile zor konuşuyorum yabancı dil yok kürt Coğrafyasında yaşamama rağmen az kürtçe bilmiyorum hatta onuda bilmiyorum desem yalan olmaz. Sizin anlayacağınız benden hiçbişey olmaz yinede ararsanız fena olmaz:) 0541 293 3646

 13. koskoca milli istihbarat teşkilatı sırf yorumda attığımı vururum dedi diye ajan almaz herhalde ayrıca yukarıda ajan arıyoruz yazmıyor. istihbarat uzmanları dışındaki personellere yönelik bir alım yapılıyordur.

 14. ben 20 yıldır evlere tüp dagıtım servis elemanı olarak görev yaptım ve çok başarılı oldum hayat tecrübem çok güzel ben kendimi çok güzel yetiştirdim görevim hizmet milyonlarca insanın işini yaptım artık hayatta insanları gördügüm anda nasıl insan oldugunu hissetme gücüm çok güzel ben kendim zaten kurucu üyeyim mersinde oturuyorum irtibat numaram 0545 321 47 34 100 de 70 işinize yarıyabilirim tabiki yapacagım görev devletime ve milletime sahip çıkarsam olabilir yanlış şeyleri benden beklerseniz olmaz ölürüm yanlış şeylere meyil vermem ben allah için yaparım yaptıgım bütün işleri saygılar benim degerli ve güzel kardeşlerim

 15. ben devletimi ,çok severim ,bu devlet için ömür boyu çalışırım ,çünkü ülkede neyin ne oldugunu biliyoruz,bu konularda çok ciddiyim ,çok tecrübeli birisiyimdir,05334174712

 16. Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir.ey t c sen sadece iste senin içinbayragı kanını veren bizler varız saygı sevgilerimle

 17. mrb çocukken geçirdiğim bir hastalık nedniye acı hisim yok iskence yapılsa gulerım karate bilyorum iyi atarim bar fedyaliği yaptim kodumu oturuturum lise tekrim cevazını bekyorurum

 18. söz Vatan Namus İse Gözü Bile Kırpmam Üstüme Düşen Vaziafe Ne Olıursa Olsun En Layikiyle Yerine Getirecegime Namusum Ve Şerefim Üzerine Söz Veriyorum .
  Askerligimi Yaptım Lise Terk Maddi Durumdan Dolayı Sizden Tek Ricam Bu Soruma Cevap Vermenız Ve Bana Yardımcı Olmanız .
  Bu Vatan Topraklarını Kolay Kazanmadık Tek Çeketi İle Almaya Çalışanlarında Elleri Kesilir . Şeraetin Kestigi Parmak Acımaz.
  0545 854 35 54

 19. Merhaba ben bilgisayar Programcılığı bölümünü okuyorum ileri Düzeyde arapça biliyorum mit teşkilatına girmek en büyük hayalim ve hayalimi gerçekleştirmek istiyorum saygilarimla

 20. ben aslen kürdüm limyada suriyede kaldım suriyede muhabarat tarafında bamılhavada tutuklandım ve idlip siyasi ve cinayide 20 gün alı koyundum kimsenin yardımı olmadan kendi deyimimle aldıgım eyitimle salı verildim halep te şuan beşar esada cok yakın korumasında arkadaşlarım var şegmeskut eşrefyi afrin raco cındıres ezaz bircok ye uzana bileceyim adamlarım var ben vatanıma miletime fayda getireceyime inanaraktan mit musteşarım hakan fidan da hizmetinize tevecuyum sizlerin bilmedigini ben bilmem benim bildiklerimi siz bilmezsiniz vatan sağolsun olum bizim icin şereftir namustur

 21. İki yıllık turizm ve otelcilik mezunuyum. Yabancı dil ıngilizce b sınıfı ehliyetim var silahlı güvenlik kimlik kartım var.8 yıldır güvenlik sektöründe çalışıyorum. Askerliğimi Diyarbakır Ergani komando bölüğünde yaptım.Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır,vatanı vatan yapan MİT de der döken kuzgunlardir. Saygılarımla

 22. Ben Hekimhandan çılgın sedat 27 yıllık kariyerim boyunca 4 yıl jitemde 6 yıl bordo bereli 1.5 yıl suriye sınırında kaçakçılık 6 ay rusyada dil eğitimi aldım çılgınlar gibi silah sıkarım attığımı deliğinden vururum asıl mesleğim ejderha avcılığı

 23. önce bir not yazmıstım mite sanırım görünmüyor silah atıs kan bıcak ölüm gibi şeyler ile işim olmaz tadlı dil güler yüz her seye çözüm olur 12 13 yıl sokaklarda çöp topladım her insanla tanıstım hapcısıda kacaksıcıda hep si ile ister istemez tanıstım iki kez dogudaya gezmeye gittim askeligimi vanda yaptım su anda ise ankara keçiören semtinde babmın actıgı oto yıkama oto kuaför oto lastik işiyle ugrasıyorum RABBİM NASİP EDERSE varsa egitimizi düzenli edepli şekilde alıp elimden gelenin en iyisini yapmak isterim özellikle kacakcılıkla sucu olmayan bu vatanın canı aknı olan askerime mermi atan yasal olmayan yolla gelir saglıyan tüm örgütleri tarafımdan tüm il ilçe ülke gezerek teşkilatınıza yardımcı olmak isterim ilginize teşekkürler ederim 5412089366 girmiyecegım şekil hedefleyince yapamaycagımiş yoktur .

 24. vatan namustur.vatanım için yapmış olduğum ve yapacak olduğum bütün hizmetlerimin karşılığında hiç bir şey istemedim ve istemiyorum.ben sadece anlı şanlı bayrağımın dalgalandığı namusum dediğim vatan topraklarım uğruna canımı vermek istiyorum.hiç bir karşılık beklemeden seve seve gönüllü hizmet etmek istiyorum.saygılarımla…0532 564 41 82

 25. yardım ve kısa bi eğitimden sonra türkiye cumhuriyetine çalışmaktan gurur duyarım uçak gemi harici kulanamayacğım araç yok lastikli paletli top tank tek tekerli 2 tekerli 12 teker hiç farketmez yivli yada yivsiz farketmez silah olsun hedef olsun yeterli saygılarımı arz ediyorum paşa71 +90543_328_2454

 26. İyi günler kolay gelsin.21.05.1981. kars selim doğumluyum.ANKARADA İkamet ediyorum.KEÇİÖREN ATAPARK İLK ÖĞRETİM OKULU MEZUNUYUM.TURİZM OTELCİLİKTE.Yıllarca belcaptain olarak çalıştım.KIZILAY BAYINDIR 2 SOK.MARİNEM OTELDEN 2011 DE AYRILDIM.AİLEVİ NEDENLERDEN DOLAYI.İŞLETMECİSİ VELİ GÜRBÜZ. ŞUAN ANKARA ULUS ETFAYE MEYDANINDA BÜFEDE ÇALIŞIYORUM.AYNI ZAMANDA ŞAİRİM NOTER TASTİKLİ ŞİİRLERİM VAR.MİT BÜNYESİNDE VATANIM İÇİN MİLLETİMİN HUZURU NAMUSU İÇİN HER TÜRLÜ VERİLECEK GÖREVİ ANLIMIN AKIYLA YAPMAYA HAZIRIM.ALLAH DÜŞMANA BOYNUMUZU EĞDİRMESİN.SAYGILARIMLA, ARZ EDERİM.EKREM TEPE…..TEPEYİM NE KANLAR DÖKTÜK VATANA.BOYUN EĞMEDİK NAMUSSUZA ARSIZA.RAHAT UYUSUN DEDELERİM TOPRAKTA.VEREYİM CANIMIMI BİR TEK TAŞINA….

 27. S.a Gokhan 31 yasindayim bu vatan ve millet icin her zaman her türlü sorumluluga hazirim
  O.g.g olarak çalışıyorum.karar ani bu gunse bugun insallah benim karar günüm. Bu kutsal goreve Allah nasip eder inşallah.

 28. Iyi günler ben halen uzman jandarma olarak görev yapmaktayım 12 yıldır jandarma teşkilatında görev yapıyorum komando birlikler ve personel müdürlüklerine iyi derece bilgisayar biliyom yakın Doğuş biliyorum oğlum özel eğitim aliyor hafif otizim ve sabit bir yerde eğitim görmesi gerekiyir oğlumun geleceği için bırakmayı düşünüyorum sayın mit müsteşarı ve eski bir asker olan Hakan FIDAN beyden rica ediyorum sizinle çalışmak onur verir bana

 29. Gözümün gördüğü hiç bir şeyden Korkmam…
  Onun disinda Valla Rabbime bi canim var verecek onu da kimin nasil aldigi degil “Ne için Verdim önemli”
  ki buda vatansa Eyvallah…

 30. zeka ,kabiliyet ,iş yapma arzusu, istikrar, azim, iş yapabilme gücü ,öz güven fazla daha ne olsun yani artı dil.beni mum ışığında arasanız bulamazsınız bence sansınız varken işte ben burdayım degerlendirin a e olun

  (((((BAYAN MİT 76)))

 31. boyum 1.85 kilom 80 cok iyi atıyıcımdır attımmı wurrum askerlimi yeni bitirdim 2 haftat kadar oldu 1993 lüyüm bu watana bu bayraga hizmet etemek iştiyorumm saygılarım la 0507 834 55 72

 32. 01.09.1990 ÜNYE doğumluyum istanbul anadolu yakasnda ikamet ediyyorm.. 1.77 61 kloym.. 2009 imam hatip lisesi mezunuyum. askerliğimi yaptım.. 0541 910 03 29.. silahlıkartm varr. şubelerinizde görev almak isterimm. sizlerle çalışmayı çooooooooooooooookkkk isterimm.. tesekkürler….

 33. arkadaslar sitede ozgecmis birakma kismi var sizin icin uygun alan varsa ozgecmisiniz birakin bence,bende mite girmeyi dusunuyorum ama suan kendimi yeterli bulmuyorum oraya girecek kisiler ulkemiz icin gerekli donanima sahip olmali bence

 34. Vatan. İçin seve seve canım veda etmek için hazırım askerliğimi Şırnak yaptım Uludere de yapım güneş operasyonu görev aldım Allah tan tek isteyim vardı vatanım için bayrağım için dini için milletim için seve seve kanım son damlasını veda etmek için hazırım

 35. 13.11.1977 ank.dogumluyum
  96\97 dr.serafettın tombuloglu lisesi mezunuyum
  1.85 boyunda 80 kg agılındayım
  b sınıfı ehlıyet
  pc tecrubesıne sahıbım
  askerlıgımı j.kom.olarak agrıda tamamladım
  calısmama engel herhangı bır saglık problemım bulunmamaktadır
  seyahat engelım olamamakla beraber kendıme guvenen ınsan ılıskılerıne sahıp fızıgı ve dıksıyonu duzgun bunyenızde calıstırılmak uzere [sofor,güv.per.vs.]gb iş arıyorum.
  saygılarımla rıca ederim.
  adres:g.o.p. mah.376 sk. golbası \ank. tel:[542]485 62 64

 36. bn mustafa yıldız 19 yaşındayım jandarma ve deniz astsubaylını kazandım ama gitmedim gatadan alınmış saglık raporum var eger ararsanız bu işte calışmaktan onur ve gurur duyarm . GSM :05318293943

 37. 1983 doğumluyum lise mezunuyum istanbul’da marjinal örgütlerin ve çetelerin çok bulunduğu bir mahallede büyüdüm ve hala burada yaşıyorum çok konuşmaya gerek duymuyorum. değerlendirmenizi rica ediyorum.

 38. en büyük isteğim askeri personel olmakdı fakat rahmetli babamın babasının düzensiz aile hayatı yüzünden benim hayatım mahvoldu.ama bende dışardan elimden geldiğince destekliyorum.ve desteklemeye son nefesime kadar devam edeceğim illa o mevkide oturup apolet sahibi olmak önemli değil. maksat pislikleri deşifre edip imha etmek.ama yasal olarak.iyi geceler kalbim ve kalbime akan her ılık kan bu vatana bayarağımıza helal olsun.

 39. Kendi sayfasında kariyer bölümünde gerekli başlıklar var. Belirtilen niteliklere uyuyorsanız özgeçmiş bırakabilirsiniz. Mevcut başlık altında yapılan yorumlardan herhangi bir değerlendirme olacağını sanmam

 40. Anadolu’nun yeniden şahlanmasında beklenen yiğitlere ne mutlu, halıdaki göze giren ok olan alperenlere ne mutlu, çağları aşıp gelen nida ile peygamber müjdesine, peygamber torununun duasına mazhar olan bu millete ne mutlu, on hamle sonrasını keşfeden, evliyanın himmetine mazhar olabilmiş, muhafazasına girebilmiş olanlara ne mutlu, ukab’ın dalgalanacağı gün bir yıldırım misal görevini ifa edeceklere ne mutlu

 41. ben bu görev uğruna ölmek istıyorum. yabancı dilim var.egıtım fakultesı lisans mezunuyum.ama bu kurumda ölene kadar gorev almak ıstıyorum tek hayalim bu. lütfen arayın (05353729796)

 42. Bu yorumlarda sanki holywood dan etkilenip gelmiş insanlari goruyorum ,bu gercek hayat ve oyle gizli hafiye isleri falan sanmayin arkadas yok iyi aticiymis falan arada gulmek icin su yorumlara bakiyorum adam boy kilo filan yazmis tekrar soyluyorum burasi gercek hayat ve holywood etkisi olan seyler eger bu yorumu okuyorsaniz kendizi kucuk dusurucu yorumlar yazmayin lutfen (ben buraya nasil geldim tirlardan galiba)

 43. ben kilise içinden biri olarak yazıyorum vatanım için canım feda yurt dişindan pastör kılığında ajanlar geliyor hemde iyi donanımlı bunlarla mücadele etmek istiyorum sizin denetiminiz altında saygılarımla iletişime geçmenizi ve sizinle koordineli bir şekilde çalışmak isterim ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

 44. Ben askerliğimi Güneydoğu’nun birçok ikliminde yaptım Kürtçe bilirim şivesiyle Suriye’de göreve gittim savaştım gönüllü Hatay’da sinir karakollara bilgi topladım cobraciyidim ttza nisancisiydim zma şoförlüğünü vardır Türkmen dağı comelen Elvan bir çok yerde bulundum bir çok ülkede Kahraman asker arkadaşım kardeşim beni tanır simamdan Şırnak Mardin Diyarbakır Siirt’te bulundum vatanıma hizmet ettim yine etmeye şerefim ve namusunu üzerine hazırım 4 referansİM VAR ALLAH KUR’AN VATAN MİLLET arz ederim

 45. SELAMİN ALEYKÜM ADIM SERDAR KARADENİZLİ YIM Ben askerliğimi Güneydoğu’nun birçok ikliminde yaptım Kürtçe bilirim şivesiyle Suriye’de göreve gittim savaştım gönüllü Hatay’da sinir karakollara bilgi topladım cobraciyidim ttza nisancisiydim zma şoförlüğünü vardır Türkmen dağı comelen Elvan bir çok yerde bulundum bir çok ülkede Kahraman asker arkadaşım kardeşim beni tanır simamdan Şırnak Mardin Diyarbakır Siirt’te bulundum vatanıma hizmet ettim yine etmeye şerefim ve namusunu üzerine hazırım 4 referansİM VAR ALLAH KUR’AN VATAN MİLLET arz ederim NUMARAM 05366629278

 46. Yemisim yabancı dilini,memleket,toprak Türkiye her türlü pis işler maalesef ülkemizde de dönüyor. Bu tür örneklere cok denk geldim vatandaşlık görevimi yapıp şikayette bulundum paket yapıldı lar.Neymiş ödülde veriyorlarmis.ödülü de yerim ben hayatima devam ediyodum yine ederim.Ama mevzu vatansa yine yetkili mercilere bildiririm.yabancı dil bilmemekle de oluyor bu işler.akıl rasat taktik hersey bir çözüm noktasına ulaştırır insani.

 47. Vatan için boynumuz kıldan inçe ben cocukluk tan beri vatandaşin arasındayım iletişi iyi kurarar iyi bilgi alirim beyaz eşya teknısyenıyım on numara şöför lüğüm var kımse beni takıp edemez ben takıp ederim mitte calişmaş isterim mitte istese ulaşir bana lütfen bi değerlendirin

 48. Selamünaleyküm . Rabbim herkeze ülkesi ve dini adına vatana millete hayırlı olmayi nasip eylesin inşallah. Çok küçük yaşımdan beri gönül verdiğim ve yapamadığım bu iş için bana da hayırlısını verir inşallah. Herhangi bir ücrete tabi olmadan bu görevi ustlenecegimden eminim.değerlendirme sonucu başarı seviyemi olcmenizi rica ederim 12 yaşından beri ticaret ile ugrasiyorum yaşım 27.532 553 09 53

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*