İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Kültür ve Turizm Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Ülkemizde farklı bakanlıklar altında her yıl binlerce memur istihdamı sağlanmaktadır. Bulunulan konum, yetki ve tecrübeye göre farklı maaş prosedürleri olan memurluk, bu neden ile tercih nedenidir. Bir çok gencin sıkı takip ettiği memur alımı duyuruları, istenilenler ve taban puanlar önemli bir konudur. Bu şekilde kalıcı olarak ya da sözleşmeli olarak iş başı yapılabilir.

Her zaman beklentilere uygun farklı pozisyonlarda memur başvuruları bulunuyor. Özellikle sözleşmeli olarak başlanan birçok iş daha sonra kalıcı şekilde memuriyete dönüşebilir. Özellikle dönemsel işçi alımı yaşan birçok bakanlık bulunmakta. Bunların başında ise Kültür ve Turizm bakanlığı geliyor. Genellikle yaz ayları başında farklı görev yerleri için sözleşmeli personel alımı yapılıyor.

İlgili bakanlığın ilanlarını Personel Daire Başkanlığından ya da bakanlığın kendi sitesinden takip etme  şansına sahipsiniz. Tüm bakanlıklarda olduğu gibi Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı yaparken başta 657 sayılı kanun gereğince memuriyet engeli olmayan adaylar içinden seçim yapmaktadır. Bundan sonra ki aşamalar hakkında detayları siteden öğrenebilir, başvurunuzu detaylı şekilde yapabilirsiniz.

 

3 Yorum

  1. tevfik 11 Mart 2014

    konyada yasıyorum yasım 33 e sınıfı ehliyetim ve güvenlik sertifikam var konyada belediye yada kamu gibi resmi yerlerde iş arıyorum 33 iş basvurusunu nereye yapmam gerek bu konuna bilgi vermeniz mümkünmü 5416192206

  2. emrah bulut 12 Mayıs 2014

    Arkadaşlar bu haber doğrumu çünkü sadece burada yayınlanmış bu haber kültür bakanlığındada ulaşamadım bu habere haberdar ederseniz sevinirim.

  3. fatih haman 30 Haziran 2014

    kültür ve turizm bakanlığı bu sene toplam kaç arkeolog alımı yapacak acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir