Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 40 Kontrolör/Başkontrolör İstihdam Edecek

28 Temmuz 2021 tarihli ve 31551 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7334 sayılı Turizm Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 2634 sayılı Kanuna eklenen Geçici 15 inci maddesi hükmü uyarınca naklen kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

  1. Kanun maddesinin yürürlüğe girdiği 28/07/2021 tarihi itibariyle, genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olanlar ile aynı sürede görev yapmış olmak kaydıyla daha önce bu unvanları ihraz etmiş olanlar.
  2.  En fazla 40 kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır. Yeterli başvurunun olmaması veya sözlü sınavda başarılı olan sayısının az olması durumunda, sadece başarılı olanların naklen alım işlemlerine başlanacaktır. Boş kalan kadrolara ise 31/12/2021 tarihine kadar tekrar başvuru ve sınav usulüyle kadro durumuna göre naklen alım yapılabilir.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Başvurular, 06 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 10 Eylül 2021 Cuma tarihi mesai bitimine kadar, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü hizmet binasında Eğitim, Yetenek ve Kariyer Yönetimi Daire Başkanlığına (Çiğdem Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Yüzüncüyıl/Ankara) şahsen yapılacaktır.

Sadece başvuru tarihleri arasında yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 10 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitim saatinden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Belgeleri

  • Adayların aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanlar tüm haklarını kaybederler ve haklarında işlem yapılmak üzere yetkili mercilere suç duyurusunda bulunulur.
  •  Başvuru formu, Başvuru formu örneği için tıklayınız.
  • Kurumlarınca onaylı, yardımcılık/stajyerlik, denetçilik, müfettişlik, kontrolörlük sürelerini, derece ve kademelerini ve hizmette geçen diğer süreleri gösterir hizmet belgesi,
  •  Varsa Yabancı dil bilgilerini gösterir belgeler, aldıkları başarı belgeleri, ödüller ve cezalara dair kurum yetkilileri tarafından imzalı belge,
  • 4.5 x 6 ebadında iki adet vesikalık fotoğraf (Biri Başvuru Formunda olacaktır.),

Diğer Hususlar

Yardımcılık veya stajyerlik kadrolarında geçirilen süreler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Stajyer Kontrolör kadrolarında; müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör unvanlı kadrolarda geçirdikleri süreler Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrolör kadrolarında geçirilmiş sayılır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

4 yorum

  1. Konya Büyükşehir Belediyesinde çalışıyorum. Ço şükür işim var ama ailemi geçindirecek bir ücret değil. Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden lisans mezunuyum ve taşeron olarak neredeyse asgari ücrete çalışan biriyim. Belediyeye gelmek isteyenleri anlayamıyorum. İnanın özel sektöre geçecek imkanım olsa ücreti güzel olsa geçerim değerli kardeşlerim. BElediyeler siyasi yerler çoğu kişinin emmisi dayısı var. Ben gibi kimsesizseniz memurlarve şefler çay kahve içerken sizler çalışırsınız… İş de göstermezler çünkü bir gün yerlerinin ellerinden gideceği korkusu olur… Dürüst insan pek az Belediyede malesef.

  2. konyada yasıyorum yasım 33 e sınıfı ehliyetim ve güvenlik sertifikam var konyada belediye yada kamu gibi resmi yerlerde iş arıyorum 33 iş basvurusunu nereye yapmam gerek bu konuna bilgi vermeniz mümkünmü 5416192206

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*