Katar İş İlanları ve İş İmkanları 2024

Ortadoğu ülkelerinden biri ola Katar, yurt dışında çalışmayı düşünen insanlar tarafından sıklıkla düşünülmektedir. Maaşlarının nasıl olduğu, başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı, iş fırsatlarına nasıl ulaşılabileceği gibi konular sıklıkla araştırılmaktadır.

Katar’da çalışmayı düşünüyorsanız, öncesinde dikkat etmeniz önerilen bazı hususlar da vardır. Dil bunlardan biridir. Ülkede Arapça konuşulmakta olup öğrenmeniz tavsiye edilir. Böylece insanlarla daha kolay iletişim kurmanız mümkündür. A1 ve A2 seviyelerine getirmek bu nedenle önemlidir.

Katar içerisinde İngilizce de konuşulmaktadır. Dolayısıyla bunu da bilmeniz tavsiye edilmektedir. Böylece özgeçmişinizi güçlendirmeniz de mümkündür. Katar küçük bir ülke olmakla beraber, her yerde olduğu gibi çalışma vizesi ve oturma izni almak şarttır. Katar’a gitmeden önce bu konuyu ayrıntılı bir şekilde incelerseniz, daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.

Katar İş İlanları

Katar’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Katar kişilere birçok iş olanağı sunmaktadır. Eğer bunların tümünü incelerseniz iş imkanlarına kısa sürede ulaşmanız mümkündür. İnternet teknolojileri aracılığıyla özel sektörde birçok seçeneğe ulaşmanız mümkündür. Böylece size uygun olanları görebilir, başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Kariyer platformlarının yanı sıra Katar konsolosluğunu da değerlendirmeniz mümkündür. Zira yılın farklı zamanlarında buradan da iş ilanları yayınlanmaktadır. Burasını değerlendirirseniz aradığınız imkanları keşfedebilirsiniz. Personel alımları her sene farklı dönemlerde gerçekleştirilir. Dolayısıyla iş arıyorsanız düzenli bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. Böylece yayınlandığı zaman size uygun fırsatları bulabilirsiniz.

Katar İş İmkanları

Katar iş imkanları bakımından çok sayıda uygun mesleğe sahiptir. Bunlar geniş bir yapıya sahiptir. Aralarından bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Havalimanı
 2. Su tesisatçısı
 3. Tır ve kamyon şoförü
 4. İnşaat işçisi
 5. İnşaat makinesi operatörü
 6. Vasıfsız petrol çalışanı
 7. İnşaat ustası
 8. Kuaför ve berber
 9. Mimar
 10. Mühendis

Bunlar haricinde Katar içerisinde bulunan ünlü markalar da personel alımı yapabilir. Bunları görebilmek, inceleyebilmek için kendi siteleri incelenebilir. Ayrıca Türkiye’de bulunan firmalar da Katar için iş ilanları paylaşabilir. Dolayısıyla dikkatli bir şekilde takip edilmesi önerilmektedir.

Katar İşçi Maaşları Ne Kadar?

Meslekler kadar maaşları da iş arayanlar tarafından merak edilmektedir. Bu durum Katar için de geçerlidir. Euro bazında bazı meslekler ve aldıkları ücretler şu şekildedir;

 1. Çocuk bakıcısı: 1.374 euro
 2. Mimar: 4.097 euro
 3. Garson: 1.577 euro
 4. İnşaat işçisi: 2.187 euro
 5. Dişçi: 10.259 euro
 6. Mühendis: 4.696 euro
 7. Avukat: 6.270 euro
 8. Doktor: 8.341 euro
 9. Hemşire: 4.248 euro
 10. Eczacı: 6.036 euro
 11. Muhasebeci: 3.520 euro
 12. Öğretmen: 3.600 euro
 13. Bilişim teknolojileri uzmanı: 5.155 euro

Katar içerisinde her şehrin yaşam maliyetleri farklıdır. Bu nedenle şehir seçiminde dikkatli olunması gerekir.

Katar İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Katar’da çalışmak istiyorsanız bunun için iş ilanlarını düzenli bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. Zira ilk ve son başvuru tarihleri olması sebebiyle her gün incelenmediği durumda kaçırmak oldukça kolaydır. Eğer düzenli bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız interneti kullanarak çok sayıda seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Kariyer platformları üzerinde her gün çok sayıda ilan yayınlanmakta olup bunları kontrol edebilirsiniz. LinkedIn ve Indeed gibi platformlar, işleri hem bulmanıza hem de başvuru yapmanıza olanak tanır. Bunun haricinde Katar’da personel arayan Türk firmaları da vardır. Eğer bunları incelemek istiyorsanız SecretCV.com, Kariyer.net gibi kaynakları değerlendirmeniz mümkündür. Türkiye’de bulunan ve Katar’da personel arayan firmalar doğrudan incelenebilir. Bunlar sayesinde kısa sürede iş bulunabilir.

Ayrıca Katar içerisinde bulunan ünlü markaları da araştırmanız önerilir. Zira bunlar da yılın farklı zamanlarında eleman alımı yapmaktadır. Tüm bunları araştırırsanız, sizin için en uygun çözümleri bulabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken nokta çalışma izninizin ve oturma izninizin olmasıdır. Aksi durumda iş bulsanız bile ciddi problemlerin oluşması muhtemeldir.

1 Comment

 1. Merhaba, makalenizde Katar’da çalışmak için iş bulma konusunda bilgiler verilmiş. Acaba Katar’da çalışmak için hangi sektörlerde iş imkanları daha fazla bulunmaktadır? Özellikle turizm sektöründe iş bulma olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*