İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Personel Alımı 2024

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Personel Alımı

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Alıyor

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’na, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlerine belirtilen unvanda tam zamanlı Öğretim Elemanları alınacaktır.

İstenilen Belgeler

 1. Müracaat Dilekçesi (www.sisli.edu.tr adresinde mevcut.)
 2. Öğretim Elemanı Başvuru Formu (www.sisli.edu.tr adresinde mevcut.)
 3. Ayrıntılı Özgeçmiş (YÖK Formatlı Cv)
 4. Diploma aslı ya da onaylı örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Yabancı Ülkelerden Alınmış Diplomalar İçin YÖK Denklik Belgesinin Onaylı Örneği)
 5. Resmi Transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği
 6. ALES Sonuç Belgesi
 7. ALES Muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi
 8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 9. 2 Adet Fotoğraf
 10. Erkek Adaylar İçin, Askerlik Durumunu Gösteren Resmi Belge
 11. Adli Sicil Kaydı
 12.  YÖKDİL, YDS, ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği. (Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programı için gerekli)

Notlar

 • Ön değerlendirme ve kesin sonuçlar Meslek Yüksekokulumuz web adresinde (www.sisli.edu.tr) yayınlanacak olup, Bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Posta yolu ile müracaat eden adaylardan, başvuru dosyası müracaat tarihi sonuna kadar ulaşmayan ve eksik belgesi olan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • İstenen belgelerin, resmi kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması yeterlidir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’na aşağıda program ve unvanı belirtilen tam zamanlı olarak öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları haiz olmaları gerekmektedir.

Adaylardan İstenen Belgeler

 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’ nin 6. maddesinde belirtilen şekilde, özgeçmişini, Doktora belgesini, noterden tasdikli veya resmi kurumlarca onaylanmış mezuniyet belgelerini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğrafını, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya ve 4 Adet CD halinde dilekçelerine ekleyerek, ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Notlar

 • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 • Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği onaylanmamış diplomayla ve eksik evrakla başvuranların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi:
Esentepe Mh. Büyükdere Cad. No:100
Şişli / İSTANBUL

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*