Işık Sigorta Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Işık Sigorta personel alımı yapacak!

Işık Sigorta iş başvurusu yaparak sizde Işık Sigorta ‘ın gücünden güç alabilirsiniz. Işık Sigorta personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Işık Sigorta eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Işık Sigorta insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Hakkımızda

Işık Sigorta, 1995 yılında 200.000 TL ödenmiş sermaye ile kurulmuştur. Kuruluşunun ilk gününden itibaren sigorta bilincinin daha geniş kitleler tarafından algılanmasını, böylece sektörün büyümesine katkıda bulunmayı ve fayda yaratmayı bir misyon olarak benimsemiştir. Işık Sigorta, kuruluşundan itibaren yarattığı güven ve yüksek performansın etkisiyle sigorta sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmıştır. Devam eden yıllarda sermaye artırımına gidilerek en son olarak 2008 yılında yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında şirketin sermayesi 60.000.000.-TL’ ye çıkarılmıştır. Bu arada Bank Asya hisse oranının %67,52’ ye çıkması şirketi daha da güçlendiren başka bir unsur olmuştur.

Işık Sigorta 30.06.2013 tarihi itibariyle yurt çapında 561 yetkili acente, Asya Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 264 şube, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 137 şube, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 241 şube, Anadolubank Genel Müdürlük ve 112 şube ve Aktifbank Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam 1302 noktada müşterilerine hizmet vermektedir.

Makale Yazarak Para Kazanmakİnsan Kaynakları

Her geçen gün farklı gelişmelere sahne olan sigortacılık sektöründe daha da ilerilerde yer alabilmek adına en değerli sermaye olarak algıladığımız insan kaynağının etkili ve verimli kullanılabilmesi adına yönetim süreçlerimizi her an yenileyerek, var olan değişime uyum sağlama çabası içerisindeyiz. Şirket stratejilerimizin gerçekleştirilebilmesi adına planlı bir şekilde gerçekleştirilen insan kaynakları planlaması sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlarımızı öncelikli olarak iç bünyemizden karşılamak adına çaba harcayıp, çalışanlarımızın yetkinlikleri doğrultusunda ortaya çıkarılan kariyer planlarımızı aktif bir şekilde kullanmayı amaçlamaktayız.

     Dış kaynak kullanımı gerektiren durumlarda ise, şirketimize artı değer katacağına inandığımız çalışan adaylarının seçimi noktasında etkin bir seçme ve yerleştirme süreci kullanıyoruz. Işık Sigorta bünyesinde gerçekleştirilen insan kaynakları uygulamaları mülakatlar sürecinde kişinin kuruma ve göreve uyumunun sorgulanması ile başlayıp, uygun adayların işe alınması sonrasında gerekli yetiştirme ve geliştirme faaliyetleri ile devam etmektedir. Eğitim faaliyetlerimiz ile bütünleştirilmiş olan performans yönetim sistemimizin kariyer planlama sistemi ile de etkin bir şekilde bütünleştirilmiş olması sonucunda; tüm insan kaynakları yönetimi süreçlerimiz, çalışanlarımızın uzun yıllar şirket içerisinde çalışabilmesine imkân sağlayan şartları oluşturma gayesini taşımaktadır.

Başvuru için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*