İngiltere İş İlanları ve İş İmkanları 2022

İngiltere her yıl yurt dışında çalışmak isteyenlerin tercih listesinde ilk sıraya sahiptir. Gerek yeni mezunlara, gerekse profesyonellere sunduğu imkânlar neticesinde birçok fırsat sunar. Eğer CV dosyanıza güveniyorsanız, bir iş bulup gönderebilir, onay aldıktan sonra başlayabilirsiniz.

Bunun öncesinde ilk olarak vize ve çalışma, oturma izni gibi durumları araştırmanız gerekir. Zira bunları yerine getirmeden gitmeniz olanaksızdır. Bu konuda ne yapmanız gerektiği, ayrıntılı olarak İngiltere Konsolosluğu Resmi Sitesi aracılığıyla erişilebilir. Öncelikle bunu kontrol ederseniz, koşulları sağlayıp sağlamadığınızı; yerine getirmiyorsanız getirip getiremeyeceğinizi ölçebilirsiniz.

Eğer herhangi bir sorun bulunmuyorsa, ardından da hangi şehir yaşayacağınıza karar vermeniz gerekir. Her ne kadar ilerleyen dönemlerde değiştirme şansınız olsa da, ilk gittiğinizde maddi açıdan zorlanmak istemiyorsanız oldukça önemlidir.

Sizin için uygun bir şehir bulduktan sonra, tek yapmanız gereken iş arayışına başlamadır.

İngiltere’de Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Eğer iş ilanlarını en pratik nasıl bulabileceğinizi merak ediyorsanız, internet size çok sayıda fırsat sunar. Zira kariyer siteleri sadece ülkemizde değil, dünya çapına yayılmış durumdadır. Ancak burada yurt dışındaki siteleri incelemeniz gerekir. Böylece birçok sektörde iş imkânı bulabilirsiniz.

Bunun haricinde İngiltere içerisinde bulunan uluslararası şirketlerin, insan kaynakları departmanı ile de iletişim kurarak, iş başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli adımları takip etmeniz ardından kabul edilirseniz, sadece oraya nasıl gidebileceğinizi düşünmeniz kalır.

İngiltere İş İmkânları

İngiltere iş imkânları bakımından çok sayıda fırsat sunar. Ancak bazı meslek grupları, diğerlerine göre daha fazla imkâna sahiptir. Bunlar şöyledir;

 1. Muhasebe
 2. Bankacılık
 3. Finans
 4. Eğitim
 5. Sağlık
 6. Pazarlama
 7. Avukat
 8. Mühendislik

Buna ek olarak farklı alanlarda iş bulmanız da mümkündür. İngiltere’de sanayi ve inşaat gelişmiş olduğu için, vasıfsız eleman ihtiyacı da oldukça fazladır. Dolayısıyla buralarda bir fırsat da kolayca yakalanabilir.

Eğer kendini geliştirmiş bir yazılımcı ya da grafik tasarımcısıysanız, özel firmalarda kolay bir şekilde iş bulmanız mümkündür. Zira kalifiye personeller, günümüzde en büyük gereksinimdir.

İngiltere’de İşçi Maaşları Ne Kadar?

İngiltere’de maaşlar oldukça değişkendir. Eğer işçi olarak gidecekseniz, fiyatlar 4,35 ile 8,21 Sterlin arasında değişmektedir ve bu saatlik olarak alınır.

Doktorlar ise hazırlık yılı kapsamında 27,689 Sterlin ile başlar. Ancak hazırlık yılı 2’ye gelindiğinde, 32,050 Sterline çıkar. Buna ek ödenekleri, fazla mesai ücretleri de vardır. Uzmanlıkta ise 37,935’den, 48,075’e kadar kazanabilir.

Pratisyen hekimler ise 58,808’den, 88,744 Sterline kadar maaş alabilir. Hemşireler ise yılda 24,214 ile 30,112 Sterlin kazanabilir. Meslekte ilerledikçe 72,597’ye kadar çıkılabilir.

Eğer öğretmenlik yapmak istiyorsanız, bunun için maaşlar 17,208’den başlayarak, 111.007 Sterline kadar çıkmaktadır. Mühendislerde ise alanına göre değişmektedir;

 1. Otomotiv Mühendisi: 35,000 Sterlin
 2. Kimya Mühendisi: 57,000 Sterlin
 3. Bilgisayar Mühendisi: 33,000 Sterlin
 4. İnşaat Mühendisi: 50,000 Sterlin
 5. Elektrik Mühendisi: 31,000 Sterlin
 6. Satış Mühendisi: 32,000 Sterlin
 7. Makine Mühendisi: 29,000 Sterlin
 8. Endüstri Mühendisi
 9. Biyomedikal Mühendisi: 25,000 Sterlin

İngiltere içerisinde her kent farklı yaşam standartlarına sahiptir. Bu nedenle gittiğiniz yere göre incelemeniz gerekir.

İngiltere İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

İngiltere iş ilanları, internet üzerinden rahatlıkla takip edilebilir. Bunun için sadece hangi sitelerin kullanılabileceğini bilmeniz gerekir. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Find a Job
 2. Monster
 3. Total Jobs
 4. Indeed
 5. Flex Jobs
 6. Fish4
 7. LinkedIn
 8. Glassdoor
 9. Reed
 10. CV Library
 11. JobToday

Eğer bunları incelerseniz, çok sayıda fırsat bulabilirsiniz.

1 Comment

 1. Ben Yusuf Dağdeviren.Mobilya dekorasyon ustasıyım. Tır, otobüs ,kamyon, motorsiklet,araba ehliyetlerim var.Uluslararası src 1 ve src 3 belgelerim var.Yurt dışına iş başvurusunda bulunmak istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*