Iğdır Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan (https://www.igdir.edu.tr/yonergeler) adresindeki “Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesinde’’ belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir.

Bu kriterlere uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış olması şarttır.) 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Adaylardan İstenen Belgeler

Profesöt Adayları İçin Gerekli Belgeler;

Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar Öğretim Üyesi Başvuru dilekçelerinde,

 1. Başvurdukları anabilim dalını belirterek,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. Nüfus cüzdan örneği,
 4. Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş,
 5. Akademik Etkinlik Değerlendirme tablosu (EK-1),yayın listesi ve yayınlardan oluşan 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 adet taşınabilir belleğe aktararak Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doçent Adayları İçin Gerekli Belgeler

Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar,

 1. Dilekçelerine başvurdukları birimi,
 2. Anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş,
 3. Onaylı lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi,
 4. Yabancı dil başarı belgesi,
 5. Doçentlik belgesi,
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 7. 2 adet fotoğraf,
 8. Akademik Etkinlik Değerlendirme tablosu (EK-1) ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden oluşan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet taşınabilir belleğe aktararak dosyayı Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doktor Öğretim Üyesi Adayları İçin Gerekli Belgeler

Doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adaylar Başvuru Dilekçelerinde,

 1. Başvurdukları anabilim dalını belirterek,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. Nüfus cüzdan örneği,
 4. Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri onaylı örnekleri ile özgeçmiş,
 5. Yayın listesi,
 6. Akademik Etkinlik Değerlendirme tablosu (EK-1) ve yayınlardan oluşan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet taşınabilir belleğe aktararak dosyayı başvuracakları ilgili birimlere vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.)

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*