İçişleri Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2020


İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak!

İçişleri Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde İçişleri Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. İçişleri Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan İçişleri Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. İçişleri Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Ülkemizde oldukça yüksek bir şekilde çalışma alanı bulunan memurluklar, son dönemde de alımlarını hızlandırdılar. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan birçok genç için kadrolu memur alımı işlemleri önümüzde ki günlerde de artarak devam edecektir. İstenilen şartları ve ilgili puan türünden gerekli şartların sağlanması durumunda bu alımlara başvuru yapabilirsiniz

Farklı bakanlıklarda farklı şekillerde karşımıza çıkan bu alımlar, bazen kadrolu, bazen stajyer ve bazen de sözleşmeli işçi alımı şeklinde karşımıza çıkıyor. İçişleri Bakanlığı da 35 yaşını doldurmamış olmak kaydı ile farklı departmanları için personel alımı yapmakta. Bu bakanlık için aranan KPSS 45 puan türünden 70 ve üzeri almak yeterli.

Genellikle memur alımlarında 657 sayılı memur olma şartları baz alınırken, farklı departmanlar için özellikler de istenebiliyor. Bunlar için İçişleri Bakanlığı Personel alımı işlemlerinde kesin sonucu almak için öncelikle kurumun talep ettiği şartları karşılamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde sizler de uygun görülmeniz durumunda iş alımına kabul görerek, memur olarak iş başı yapabilirsiniz. Farklı özel avantajları ile bakanlık içinde emekli oluncaya kadar çalışabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı bekçi alımı yapacak…

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın 5 nisan 2016 itibariyle bir çok bekçi alımı yapacağına dair ilanlar Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından duyuruldu.  Bir çok valilik ve kaymakamlık tarafından verilen ilanlarda toplamda 2394 bekçi personel alımı yapılacağı bildirildi.
Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

1 yorum

  1. Slm ben Hakkari doğumlu yum terör nedeniyle köyümu terkettm vana göç ettim iki çocuk babasıyım kırlarda yim işsiz im allah rızası için bana bir iş ayarlayın çok zor durumdayım bana ardından edin e olur Kulunuz kökeniz olayım 05414289887

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*