HSBC Bank Gişe Memuru Alımı 2023

fatgpt

HSBC Bank’ta çalışmak isteyen adaylara müjde. HSBC Bank bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve HSBC Bank gişe memuru alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

HSBC yılın farklı dönemlerinde gişe memuru alımı yapan bankalar arasındadır. Kurumun ihtiyaçları yılın değişik zamanlarında olup, buna göre ilanlar açılmaktadır. Bunlar hem kendi sitesinden, hem de Kariyer.net üzerinden takip edilebilmektedir.

HSBC Bank gişe yetkilisi alımı

HSBC günümüzde en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Bu nedenle her yıl müşteri kapasitesi de yükselir. Bu durumda kişilere daha iyi hizmet verebilmek için, farklı pozisyonlara yönelik ilanlar açılır. Bunlardan bir tanesi de gişe görevlisi olup, adaylardan şu gibi özellikler istenmektedir;

 1. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olma
 2. Güçlü bir iletişime sahip olma
 3. Kurallara uyum sağlayabilme
 4. Dinamik çalışabilme
 5. Ekiple çalışmada başarılı olma
 6. Problemlere aktif ve pratik çözüm üretebilme
 7. Canlı ve araştırmayı seven bir yapıya sahip olma

Eğer gişe memuru için başvuracaksanız ve farklı şehire yönelikse, dijital ortamlardan yapılan ön başvuru sırasında gelebileceğinizi bildirmeniz gerekir.

HSBC Gişe Memuru Alımı Yapacak

HSBC yılın farklı dönemlerinde gişe yetkilisi alımı yapmaktadır. Dolayısıyla her gün takip ederek, gerekli işlemleri yapmanız tavsiye edilir. Kendi sitesinden yapmanız gerekenler şöyledir;

Pozisyon – Lokasyon Başvur
Finansal Kontrol ve Raporlama Yönetici Yardımcısı
İstanbul(Avr.)
Başvur
Credit Risk Portfolio Management Analyst
İstanbul(Avr.)
Başvur
Credit Policy and Analytics Asst. Mgr
fatgpt
İstanbul(Avr.)
Başvur
Denizli Şube Premier Müşteri İlişkileri Yetkilisi
Denizli
Başvur
IT Gbm System Consultant
İstanbul(Avr.)
Başvur
 1. https://www.hsbc.com.tr/ sitesine giriş yapın.
 2. En alttan insan kaynakları linkine tıklayın.
 3. HSBC’de Kariyer butonuna tıklayın.
 4. İşe alım sürecini seçin.
 5. Yeni mezun ya da deneyimli seçeneklerinden birini tercih edin.
 6. İlanları inceleyerek, başvuru gerçekleştirin.

HSBC’nin Kariyer.net üzerinde de bir hesabı vardır. Burada da aktif ilanlar mevcut olup, adayların incelemesi için uygundur. Bunun öncelikle platformda bir üyeliğiniz olmalıdır. Zira aksi halde işlem yapılamaz.

 1. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra, yapmanız gereken şöyledir;
 2. net platformunu açın ve kullanıcı adı – şifreniz ile giriş yapın.
 3. Arama kısmında HSBC yaparak, ilgili tüm iş ilanlarını görün.
 4. Gişe görevlisi pozisyonuna tıklayıp, nitelikleri inceleyin. Uyum gösteriyorsanız başvur butonuna tıklayın.

Böylece tüm süreç de sonra erer. Online başvuru ardından, kurum yetkilileri ne kadar uyumlu olduğunuzu inceler.

HSBC Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Bankada işe başlamak istiyorsanız, dijital ortamlardan yaptığınız başvuru sonrasında sınavı da geçmeniz gerekir. Bu sınavın zamanı, adaylarda her zaman soru işareti oluşturur. Burada yapılan hata, sınavları farklı bir başvuru yöntemi sanmadır.

Ancak gişe memuru sınavı ikinci aşamadır. Online başvurusu olumlu sonuçlanan adaylar, bunun için çağrı alır. Dolayısıyla kendilerine sınav tarihleri de iletilir. Sınav tarihlerini merak ediyorsanız dolayısıyla sadece iş ilanlarını takip edip, müracaat etmeniz gerekir.

HSBC Gişe Memuru Nasıl Olunur?

HSBC tarafından yapılan gişe memuru alımlarında üç aşamalı bir süreç vardır. Bunların hepsini tamamlayan adaylar başarıyla ile alınır.

Online başvuru tamamlandıktan sonra, adaylara genel yetenek sınavı hakkında bilgi verilir. Buna katılım sağlayıp, geçtikten sonra mülakat süreci başlar. Sınavda dikkat edilmesi gereken tek şey zamandır. Zira soruları zamanında yetiştiremezseniz, olumsuz sonuç almanız muhtemeldir.

Bu nedenle çağrı almışsanız test çözmeye başlamanız tavsiye edilir.

MAKALE YAZARAK PARA KAZAN

11 Comments

 1. Merhaba. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü lisans mezunuyum. Kendimi bu alanda geliştirmek ve HSBC ayrıcalığından yararlanmak istiyorum. Ilginiz için teşekkürler.

 2. lise mezunu 20 yaşındayım turizm okuyorum . babamın bankacılık mesleğine saygı duyduğum için bu sektörde çalışmayı düşünüyorum bankanızla ilgili her bölümde başarı sağlayabileceğime inanıyorum saygılar.

 3. Merhabalar ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme mezunuyum.Bankacılık sektöründe çalışmak ve kendimi geliştirmek istiyorum.Sizinle çalışmaktan son derece memnuniyet duyarım.İlginiz için şimdiden teşekkürler.Tel:05397781731

 4. Lisans mezunuyum. kurumunuzda çalışmaktan büyükmutluluk duyacağım sizinle çalışmak canı gönülden istiyorum

 5. Cok iyi fransizca konusurum’su an fransiz kultur merkezi taksimde kursa gidiyorum fransizca dil sertifikasi almak icin ilginize tesekkur eder sizinle calis isterim

 6. lisans son sınıf öğrencisiyim.
  kariyerime yeni bir sayfa açmak istiyorum . hsbc ayrıcalığından yararlanmak istiyorum.

 7. lisans son sınıf öğrencisiyim.
  kariyerime yeni bir sayfa açmak istiyorum . hsbc ayrıcalığından yararlanmak istiyorum.

 8. mrb ben yunus gaziantepliyim işletme lisans mezunuyum uzun zamanlar şirket muhasebesinde çalıştım iş deneyımım oldukça fazla sizinle çalışmak isterım 5326920716

 9. merhaba ben bankacılık ve sigortacılık mezunuyum.aynı zamanda iktisat 3.sınıfta okumaktayım(aof).bankacılıkta 6 aylık bir deneyimim oldu.kriterlerinizin bana uygun oldugunu düşünüyorum.profesyonellik ve kaliteli bir hizmet verebilmek adına bana ulaşabilirsiniz.syg tel:05078889591

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*