Hakkâri Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Hakkari Belediyesi Personel Alımı

İsmini Van Gölü’nün güneyinde ve bir bölümü de İran’a doğru uzanan yörelere yerleşmiş “Hakkar” kabilesinden alan ve ilk kez 1926 yılında il statüsüne giren Hakkâri, 1933 yılında Van İline bağlanmış fakat daha sonra 1936 yılında yeniden il statüsü kazanmıştır.

Hakkari belediyesi işçi alımı

Hakkâri Belediyesi İşçi Alımı

Hakkari Belediyesi internet sitesi üzerinden henüz personel alım ilanı yayınlamamış olsa da ihtiyaç duyduğu personelleri taşeron işçi ve sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine dâhil edeceği ve bütün işçilerine aynı sosyal hakları tanıyacağı bilinmektedir.

Hakkâri Belediyesi Personel Alımı

Hakkâri’nin tarihi ve kültürel kimliğine sahip çıkıp, yasaların vermiş olduğu görev ve yetkiler çerçevesinde, hizmetlerini modern bir belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirerek, insanların yaşadıkları şehirden zevk almalarını sağlamak misyonuyla yatırımlar yapan Hakkâri Belediyesi, faaliyet alanlarına dâhil ettiği yeni yatırım alanlarında istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Hakkâri Belediyesi İş İlanları

Sürdürülebilir belediyecilik anlayışı ile Hakkâri’de yaşayan toplumun bütün kesimlerinin yaşam kalitesini yükseltmek, kent yaşamını daha kolay bir hale getirmek ve vatandaşlarının taleplerini hızlı bir şekilde yanıtlamak hedefinde olan Hakkâri Belediyesi’nin bu bağlamda ihtiyaç duyacağı personeller için internet sitesinden iş ilanı yayınlayacağı tahmin edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Hakkari Merkez Belediye Başkanlığına Memur Alımı Yapacak

Hakkari Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 •  Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
 •  Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

Başvuru Özel Şartları

 •  İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 •  Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Zabıta Memuru kadrosuna başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.

Başvuru yapılabilecek pozisyonlar

 • Zabıta Memuru
 • Memur

Detaylı bilgi için tıklayın.

Hakkâri Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şehrinde yaşanan işsizlik problemini çözmek adına İşkur ile birlikte farklı istihdam projeleri geliştiren Hakkâri Belediyesi, kadrosuna alacağı personellerin başvurularını ve görüşmelerini de İşkur büroları aracılığıyla yapmaktadır.

Hakkâri Belediyesi personeli olmak isteyenlerin belediyenin internet sitesinde iş ilanının yayınlanmasıyla birlikte İşkur bürolarına giderek iş başvuru formunu doldurmaları ve ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Hakkari  İş İlanları

Hakkari iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Hakkari iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Hakkari iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Hakkari iş ilanlarına bakabilirsiniz.

11 yorum

 1. ben hakkari bulak mh lesinde oturuyorum işsiz geliyorum belediyeden bir iş istiyorum güvenlik sertifikam var elinizi vicdanınıza koyun hep torpilli olacak bu hakkaride birazda bizim gibi garibanları işe alın nolur temizlikçi olmaya razıyım yeterli iş olsun

 2. kpss 2012 den 78 puan aldım ,mardinde yaşıyorum ,evliyim maddi durumum çok kötü,harita ve kadstro teknikeriyim ,özel şirketlerde alt yapı ve çevre düzenlemelerinde çalıştım,E+D sürücü belgemde var , hem kurstan hemde normal tecrübem var ,şuan işsizim ,eğer belediyenizde bana uygun bir kontenjan varsa sizin ile çalışmak isterim iyi günler dilerim
  tel : 05415088071

 3. Merhaba 6 yıl Uzman Çavuşluk yaptım. Kendi isteğimle istifa ettim şuan boştayım işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim.0542 570 56 61 AYRICA SRC BELGEM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*