İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eti Maden İşletmeleri Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Eti Maden İşletmeleri Personel Alımı

1993 yılından beridir faaliyet göstermekte olan Eti Maden İşletmeleri bor madenlerinin işlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.  Bor madenlerden elde edilen mineral ve türevlerinin üretilmesi yönünde gösterdiği faaliyetlerde her düzeyde Eti Maden İşletmeleri personel alımları gerçekleştirilmektedir.

Eti Maden İşletmeleri işçi alımı “açıktan atama” yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. İşçi adaylarda; eğitim düzeyi, vasfı gibi detaylar dikkate alınmakta ve atamalar bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Adayların, ikamet ettikleri bölgedeki en yakın Türkiye İş Kurumu il müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Böylelikle koşulları karşılayan adaylar, mülakata alınmak üzere tekrar çağrılır.

Eti Maden İşletmeleri Personel Alımı

Eti Maden İşletmeleri Çalışma Şartları

Çalışma şartlarının idari ya da teknik kadroya göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak Eti Maden İşletmeleri çalışma şartları için her düzeydeki personeller açısından zorlu olduğunu belirtmek gerekmektedir. İşçi düzeyindeki personeller üstlerinden görev alırlar. Çoğu zaman gün boyu fazladan mesai yapmak gerekmektedir. Kimi zaman Cumartesi günleri de mesai yapılmaktadır. Lojman imkânı pek çok madende mevcuttur.

Eti Maden İşletmeleri eleman alımı sözleşmeli olarak da gerçekleştirilmektedir. Sözleşmeli alımlar “işçilik” kadrosu dışındaki diğer idari kadroya yönelik alımlar olmaktadır. Bu kadrolar için adayların KPSS’ye girmeleri ve tercih kılavuzunda belirtilen pozisyonları tercih etmeleri gerekir. Kazanan adaylar için ayrıca sözlü mülakat düzenlenmektedir. Mülakatta başarılı olan adaylar görevlerine başlayabilmektedir.

Eti Maden İşletmeleri İş İlanları

Her kurumsal oluşumda olduğu gibi Eti Maden İşletmeleri de iş ilanları vasıtasıyla alımlarını gerçekleştirmektedir. İdari kadrolar için bu ilanlar, kadro şeklindedir ve idari kadrolara yönelik açık pozisyonları ancak KPSS tercih kılavuzunda görebilirsiniz.

İşçi alımlarına yönelik ilanlar ise güncel İŞKUR sayfası üzerinden takip edilebilir. Bu ilanlara yönelik başvurularınızı da hem İŞKUR resmi web sitesi üzerinden, hem de bizzat sizlere en yakın İŞKUR şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Eti Maden İşletmeleri engelli alımı kimi zaman idari kadrolar için yapılabilmektedir. Bu nedenle engelli adayların idari kadrolara yönelik başvuru ve mülakat süreci için hazırlıklı olmalarını öneririz. Adayın öncelikli olarak KPSS’ye girmesi gerektiğini de ayrıca belirtmeliyiz.

Eti Maden İşletmeleri İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eti Maden İşletmeleri başvuru işçi düzeyinde alımlar için işkur üzerinden yapılmaktadır. Diğer üst düzey idari ve teknik kadrolar için ise doğrudan başvuru yapamıyorsunuz. Bu kadrolar için alımlar KPSS ile gerçekleştirilmektedir.

Dolayısıyla adaylar herhangi bir şekilde Eti Maden İşletmeleri iş başvuru formu doldurmak durumunda değildirler. Sadece KPSS’ye girerek, ilgili puan türlerinden yeterli puanı almaları ve tercih formunda ilgili pozisyonları tercih etmeleri yeterlidir.

http://www.etimaden.gov.tr/m/page/kurumsal-insan-kaynaklari-yonetimi-ise-alma-prosedurleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir