Eskişehir Eski Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Eskişehir sınırları içerisinde hizmet veren Eski resmi bir kurumdur. Herhangi bir nedenle personel gereksinimi olduğunda, gerekli izinlerin sağlanması kapsamında duyuruları verir. Bunun için resmi kanallar takip edilmelidir.

Eski İş İlanları

Eski iş ilanları için bakabileceğiniz farklı kaynaklar vardır. Bunlardan bir tanesi Eskişehir belediyesi, diğeri ise Eski resmi internet adresidir. Nitekim bir ilan verildiğinde burada paylaşılabilir. Online olarak erişilebilecek Resmi Gazete de düzenli biçimde takip edilmelidir.

Türkiye geneli kamu memur ve kurum dışı kamu işçi alımları için de https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linki takip edilebilir. Eskişehir içerisinde yaşayan adaylar, ilanlar hakkında bilgi almak için kuruma doğrudan gitme yolunu da kullanabilir.

Eski’nin personel ihtiyacı yılın farklı dönemlerinde meydana geldiği için, bu kaynaklara her gün bakılmalıdır. Zira başvuru tarihleri belirli aralıklarda olduğu için, adaylar kaçırırsa başvuru fırsatı ertelenir.

Nasıl Başvurulur?

Eski iş başvurusu öncesinde bilmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlardan ilki, resmi bir kurum olduğu için 657 sayılı devlet memurları kanununu bilmedir. Eğer daha önce bakmamışsanız, hangi maddeleri içerdiğine dair internetten araştırma yapılmalıdır. İkincisi ise bazı pozisyonların alımında adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak açılan KPSS istenebileceğidir.

Dolayısıyla adaylar önceden hazırlıklı olmak için söz konusu sınava girerek gerekli puanı almalıdır. Bu sebeple ÖSYM resmi sitesinden sınavın tarihleri, başvuru zamanı gibi bilgiler düzenli incelenmelidir. Eski içerisinde çok sayıda pozisyon olup, bunlardan herhangi birinde personel ihtiyacı duyulabilir. Bu durumda başvuruların alınması için resmi ilanlar verilir. Söz konusu ilanda,

  1. Alım gerçekleştirilecek pozisyon,
  2. Alınacak kişi sayısı,
  3. Genel şartlar,
  4. Özel şartlar,
  5. Başvuru için gerekli evraklar,
  6. Başvuru tarihleri,
  7. Başvuru yeri ve şekli gibi bilgiler yer alır.

Başvuru yapmak isteyen her aday, öncesinde tarihi kontrol ederek, geçmediğinden emin olmalıdır. Zira geçmişse başvuru yapılamaz. Eğer hâlâ devam ediyorsa, hangi pozisyonların açıldığına bakılmalıdır. Sonrasında da genel ve özel şartlar incelenerek, adaylar ne kadar uyumlu olduğuna göz atmalıdır.

Eğer nitelikler uyum gösteriyorsa, müracaat ilanda belirtildiği şekilde yapılır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*