Ergani Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Ergani Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır ilinin en büyük ilçesi olan Ergani, 20 Nisan 1924 tarihinde ilçe statüsünü almıştır.

Ergani Belediyesi, geçmişin mirasını geleceğe taşıyan, Ergani’nin zenginliklerini halkına ve dünyaya sunan, hizmet felsefesiyle akıllarda iz bırakan gözde bir belediye, özgür ve keyifle yaşanılan bir toplum olmak hedefinde faaliyet gösterdiğini belirtmektedir.

Bu hedef doğrultusunda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden kurum, mali işler, insan kaynakları, zabıta, temizlik işleri, imar ve şehircilik birimlerinde ve yeni proje alanlarında istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Diyarbakır Ergani Belediyesi 31 İşçi Alacak

https://isbasvuru.diyarbakir.bel.tr/Content/assets/media/files/Ergani.pdf

Ergani Belediyesi Personel Alımı

Ergani Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde kadrosuna dâhil ettiği işçileri İşkur ile birlikte yürüttüğü işçi alım süreci dâhilde değerlendiren Ergani Belediyesi, bu işçileri genel olarak sözleşmeli işçi statüsünde kadrolandırmakta ve buna bağlı olarak sosyal haklar tanımaktadır.

Çalışma saatlerini bütün personeller için 08.00 ile 17.00 olarak belirleyen kurum, gerekli duyulduğunda işçiler için ek mesai sistemi uygulamakta ve çalışma saatlerine göre ayarlanan ek mesai ücreti ödemektedir.

Ergani Belediyesi Memur Alımı

Daha çok lisans mezunlarının istenildiği yüksek düzey memurluk kadroları ile birlikte lise ve ön lisans düzeyinde mezun adayların başvuruda bulunabilecekleri kadro düzeyleri söz konusudur. Ergani Belediyesi memur alımı son yıllarda oldukça sık gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Ergani ilçesinde ikamet eden adayların yeni bir memurluk alımı için hazırlıklı olmalarını öneriyoruz.

Ergani Belediyesi memur alımları ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı ise alımlarda kimi zaman belirli bir yüksek öğretim kurumunun belirli bir alanından mezun olmak şartı koyulmaktadır.

Bu türden alımlarda, söz konusu şartları karşılayan lisans mezunlarının şansının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bazı ilanlarda, memurluk sınavına girmiş olmak ve belediyenin belirlediği alt limit puanını aşmış olmak şartı da aranmaktadır.

Ergani Belediyesi İş İlanları

Halkın verdiği gücü, eşitlik ve güvenle mayalayıp belediyecilik hizmeti olarak Ergani’ye  dürüst, güvenilir, adil ve tarafsız bir şekilde, kamu ve genelin yararını gözeterek hizmet veren Ergani Belediyesi, kadrosuna almaya hazırladığı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirmektedir.

Kadrosuna alacağı personeller konusunda herhangi bir alanda henüz iş ilanı yayınlamayan ve net bir açıklama yapmayan kurum, bu konuda genellikle insan kaynakları birimi ve İşkur ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Ergani Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna alacağı personelleri çalışma alanlarına göre sınava ya da mülakata tabi tutan Ergani Belediyesi, herhangi bir birimde memur kadrosuyla işe alınacak olan adaylardan KPSS’den uygun puanı almış olmalarını isterken işçi statüsündeki pozisyonlar için de internet sitesinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmalarını genellikle yeterli görmektedir.

Ergani Belediyesi, insan kaynakları birimi, işçi kadrosu için başvurusu olumlu değerlendirilen adayları İşkur yetkililerinin de katılımıyla yapılan mülakata tabi tutmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Ergani İş İlanları

İşsizlik sorunu kimi zaman hiç bitmeyecek gibi görünse de, adaylar küçük bir araştırma yaparak kendilerine uygun Ergani iş ilanları mutlaka bulabiliyorlar. Bu anlamda web sitemizde sizlere güncel olarak ilanları duyuruyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı ve sitemizi takip ederek kolay bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Ergani iş ilanları

 • Okul Öncesi Öğretmeni
 • Yardımcı Personel

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Ergani  iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*