Citibank Gişe Memuru Alımı 2022

200 yıl üzerinde bir deneyimi olan Citi, Türkiye’de 1975 senesinden bu yana hizmet vermektedir. İstikrarlı büyümesini sürdüren kurum, gişe yetkilisi alımı yaparak, personel gereksinimlerini karşılamaktadır.

Citibank Gişe Yetkilisi Alımı

Eğer yüzlerce yıllık tecrübesi olan bir kurumda çalışmak istiyorsanız, ilanları düzenli olarak takip etmeniz gerekir. Böylece yeni bir fırsat çıktığında, kaçırmadan müracaat etmeniz mümkündür. Ancak çevrimiçi sitelerden yapılan başvurudan olumlu sonuç almak istiyorsanız, aranan niteliklere dikkat etmeniz gerekir. Bunlar şöyledir;

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 2. Lisans mezunu olmak
 3. Askerliği yapmış olmak
 4. Kalite ve müşteri odaklı çalışmak
 5. İletişimi güçlü olmak
 6. Güler yüzlü ve dinamik olmak
 7. Takım çalışması yapabilmek
 8. Dinamik bir karaktere sahip olma
 9. Daha önce kurumda girdiği sınavın mülakat kısmında elenmemiş olma

Eğer bu ve banka tarafından belirtilen diğer koşulları sağlıyorsanız, tek yapmanız gereken ilanları takip etmedir. Önceki dönemlerde ilanlar Kariyer.net üzerinde açılmış olup, Citi kapsamında LinkedIn üzerinde de ilanlar vardır. Gişe memuru duyurularını takip etmek için bunlar incelenebilir.

Citibank Gişe Memuru Alımı Yapacak

Citibank tarafından yılın farklı dönemlerinde çok sayıda ilan yayınlanmaktadır. Bu nedenle gişe memuru alımı için adayların düzenli kontrol etmesi gerekir. Bunları kontrol etmek için ilk seçenek LinkedIn’dir. Burada yapmanız gereken işlemler şöyledir;

 1. LinkedIn platformuna giriş yapın.
 2. Kullanıcı bilgileriniz ile hesabınıza girin. Ardından da bilgilerinizi güncelleyin. Hesabınız yoksa yeni bir tane açıp bilgilerinizi girin.
 3. Citi profilini açarak, iş ilanlarını gör üzerine tıklayın.
 4. Ekrandaki pozisyonlardan size uygun olana tıklayarak, sağ tarafta görünen başvur butonuna tıklayın.

Bundan sonra yalnızca başvuru işlemlerine devam kalır. Böylece kolay şekilde tamamlanabilir. İkinci yöntem ise Kariyer.net üzerinden başvurmadır. Bunun için şu işlemleri takip etmeniz gereklidir;

 1. net platformuna girerek, yeni bir hesap oluşturun. Eğer hesabınız varsa giriş yapın.
 2. Özgeçmiş bilgilerinizi doldurduktan sonra, Citibank profiline giriş yapın.
 3. İlanları kontrol ederek, yetenek ve bilgileriniz ile uyumlu olanlara başvuru gerçekleştirin.

Bu işlemler ardından yapmanız gerekenler de sonlanır. Kurumun insan kaynakları departmanı, bilgilerinizi uygun görmesi durumunda iletişim kurup, sınav hakkında bilgi verecektir.

Citibank Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Gişe memuru olmak isteyenlerin aklında yer alan en büyük soru gişe memuru sınavı ne zaman? Sorusudur. Bunun nedeni tarihleri kaçırmak istememedir. Eğer başvurunuz olumlu değerlendirilmişse, Citibank yetkilisi sınavın nasıl olacağını, saatini tarafınıza iletecektir.

Bu nedenle ilgili bilgilendirmeyi okuyup, uyarınca hareket etmeniz gerekir. Sınavlara katılım için, açık ilanların olması gerekir.

Citibank Gişe Memuru Nasıl Olunur?

Citibank gişe memuru olmak için tüm aşamaları tamamlamak gerekir. Online başvuru belirttiğimiz şekilde olup, sınavda kişilere kısıtlı bir sürede genel yetenek testi kapsamında bazı sorular yöneltilmektedir.

Adaylar bunları çözerek, geçmeleri için yeterli puanı almalıdır. Böylece mülakat için çağrı alınabilir. Eğer son süreci de geçerseniz, işe kabul edilebilirsiniz.

5 Comments

 1. Bankacılık ve finans bölümü mezunuyum sizinle çalışmak yenilikler katip yeni bilgiler edinip kariyerimi sizinle başlatıp sizinle olmak isterim kendi yetistirdiginiz birey olmak isterim

 2. 1989 doğumluyum.işletme lisans mezunuyum.halkla ilişkiler önlisans mezunuym.bankanızda çalışmak isyiyorum.geri dönüş yaparsınız sevinirim.teşekkürler.

 3. 1989 doğumluyum.Üniversite işletme mezunuyum ve bankanızda çalışmak istiyorum lütfen olumlu yada olumsuz dönüş yapılmasını rica ediyorum olumsuz olması halinde nedenlerini bilmek isterim.

 4. bankacılık sektöründe deneyimsizim iyi bir eğitim alıp alanımda yükselmek ve kariyer yapmak istiyorum saygılar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*