Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı

19 Şubat 19​58 tarihinde öncelikle nahiye olarak kurulan Büyükçekmece, tarım ve sayfiye kasabası iken 1980 yılından sonra hızla yapılaşmış ve 4 Temmuz 1987 yılında da ilçe statüsüne alınmıştır.

Büyükçekmece halkına şehircilik hizmetlerini en iyi, en güzel şekilde sunmak, gelişen ve değişen dünyada çağın gerekliliklerini yerine getirerek, hizmetleri gerçekleştirmek amacında olan Büyükçekmece Belediyesi, vatandaşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek ve mutluluklarını artıracak çalışmaları yapmaktır.

Bu çalışmalar kapsamında mevcut birimleri başta olmak üzere faaliyete geçirdiği faaliyet alanlarında da personel açığı oluşan kurumun yakın zamanda personel alımı yapması beklenmektedir.

Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı

Büyükçekmece Belediyesi İşçi Alımı

Kurum içi yönetimde ve kenti ilgilendiren kararlarda katılımcılık, karar alma, uygulama ve hizmet üretiminde şeffaflık, belediye kaynaklarının kullanımında etkinlik ve verimlilik ilkelerini esas alan Büyükçekmece Belediyesi’nin kadrosuna bu ilkeler doğrultusunda çalıştırmak üzere alacağı personellerini sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği öngörülmektedir.

Büyükçekmece Belediyesi Memur Alımı

Büyükçekmece Belediyesi artan hizmet arzının sonucu olarak memur alacağını duyurdu. Alacağı memur adaylarında aranan özellikler için kurumun İnsan Kaynakları departmanına müracaat edebilirsiniz.

Belediye bünyesinde bulunan Kariyer Merkezi, ilçe halkının meslek sahibi olabilmeleri için hem İŞKUR’la hem de özel şirketlerle bağlantılı olarak çalışmaya devam ediyor. Büyükçekmece Belediyesi memur alımı ilanlarına başvuran kişilerde aranan özelliklerin başında ise yapacağı işe karşı kabiliyetli ve yetenekli olması bulunuyor.

Kişilerin başvurularının değerlendirilmesinde KPSS puanı ve istenen kriterlerin bulunup bulunmaması önemli rol oynuyor. Memur alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların belediye tarafından belirtilen tarih aralıklarında, kurumun yetkili merciine bizzat başvurmaları gerekiyor. Açılan kadrolara KPSS puanı sonucunda yapılan tercihlerle yerleşmek de mümkün.

Büyükçekmece Belediyesi İş İlanları

“Daha Çağdaş Büyükçekmece, Daha Mutlu Büyükçekmeceli” hedefi doğrultusunda, mutluluk şehri Büyükçekmece’yi vatandaşlarına sunmak için çalışan Büyükçekmece Belediyesi, bu kapsamda kadrosuna almayı planladığı yeni personeller için resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Büyükçekmece Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Büyükçekmece Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş ilanını detaylı bir şekilde incelemeleri gerekmektedir.

Yayınladığı iş ilanlarında başvuru aşamalarına yer veren kurum, adayların kendilerine uygun olan açık pozisyon için iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları ya da özgeçmişleri ile birlikte belediyenin insan kaynakları birimine müracaat etmeleri gerektiğini belirtmektedir.

Kurumun insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilecek olan başvurulardan kurumun aradığı kriterlere uygun görülen adaylarla iletişime geçilmekte ve adaylar belediye bünyesine mülakat için çağrılmaktadır. Belediye bünyesinde memur olarak kadro almak isteyenlerin ise KPSS’den yeterli puanı almaları ve belediye tarafından yayınlanan açık pozisyonları tercih ederek ÖSYM tarafından ilgili birime yerleştirilmeleri gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Güncel Büyükçekmece iş ilanları;

 • Servis Personeli /Garson -Büyükçekmece
 • Baklava Ustası – (Büyükçekmece /Güzelce )
 • Baklava Çırak (Gece) / Büyükçekmece
 • Garson
 • Barmen
 • Resepsiyon Görevlisi
 • Nargile Ustası
 • Tamir Bakım Elemanı
 • Satış Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de büyükçekmece iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 yorum

 1. merhabalar,ben ömer çakıroğlu, trabzonluyum büyükçekmecede ikamet etmekteyim tecrübeli şöförüm, çalışmak zorundayım iş arıyorum,bünyenizdeşöför veya kademede çalışmak için muraacatımı degerlerdirirseniz cok sevinirim,ağır vasıta ehiyetim var,geregini bilgilerinize arz eder sagılar sunarım.

 2. buyukcekmecede ıkamet etmekteyım agır vasıta soforum,calısmak zorundayım,sofor olarak ıs bulamassam bana uygun baska ıs olarakta calısırım.ılgı ve alakanıza sımdıden tesekkur ederım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*