Bursa Teknik Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Bursa Teknik Üniversitesi’nde çalışmak isteyen adaylara müjde. Bursa Teknik Üniversitesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Bursa Teknik Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları

Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

Bursa Teknik Üniversitesi aşağıda belirtilen birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan ilgili yönetmelik hükümleri ve “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarih itibariyle başlar 16. günün mesai saati bitiminde sona erer.

Adaylardan İstenen Belgeler

 1. Özgeçmiş
 2. Onaylı diploma fotokopileri
 3. Bir adet fotoğraf
 4. Yayın listesi
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Akademik Değerlendirme Formu
 7. Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için)
 8. Akademik Değerlendirme Beyan Formu
 9. Yabancı dil belgesi
 10. Hizmet Belgesi
 11. Doçentlik belgesi (Profesör ve doçent adaylarından)
 12. Başvuru formuna eklenecek yukarıdaki belgelerin tamamı 1 adet sıkıştırılmış CD/DVD ve basılı olarak teslim edilecektir.
 13. Yayın listesi ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (2) iki adet CD/DVD sıkıştırılmış olarak kaydedilip teslim edilecektir.

Genel Şartlar

 1. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı “hizmet belgesini” başvuru formuna ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı Ülkelerden alınan diploma ve doktora belgelerinin Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 2. Başvuruların Profesör ve doçent kadrosu için Rektörlüğe (Personel Daire Başkanlığına); Dr. Öğr. Üyesi kadrosu için ilgili Fakülteye yapılması gerekmektedir. Eksik ve onaysız belgelerle süresi içinde yapılmayan başvurular ve postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir. Profesörler Doçent kadrosuna, Doçentler Dr. Öğr. Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.
 3. Adayların tümünü ilgilendiren, başvuru ve atama sürecindeki bilgilendirmeler www.btu.edu.tr adresinden yapılacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Notlar

 1. 2547 sayılı Kanunun ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 2. Profesör ve doçent kadrosuna atanacaklar daimi statüde çalıştırılacaktır.
 3. Rektörlük, uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*