Borsa İstanbul Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Borsa İstanbul kısaca BİST olarak da bilinmektedir. Türkiye Varlık Fonu’nun büyük bir bölümüne sahip Borsa İstanbul’un temelleri 1866 yılına dayanmaktadır. O dönemde Dersaadet Tahvilat Borsası olarak kurulmuştur. İsmi 1985 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsasına, 2013 yılında da Borsa İstanbul’a dönüştürülmüştür.

Borsa İstanbul, sermaye piyasası faaliyetleri gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara ve aracı kurumlara saklama il takas hizmeti vermektedir.

Borsa İstanbul İş İlanları

2017 yılında alınan bir kararla devlete ait bütün fonları Türkiye Varlık Fonuna devredilen Borsa İstanbul, sağladığı istihdam anlamında son derece önemlidir. 700’e yakın kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca işçilerine sağladığı sosyal ve yan haklar noktasında da önemlidir.

Çalışma şekli hafta içi 09 ile 18 arasında olan mesai saatleri ile oluşturulmuştur. Hafta sonları tatildir. Çalışanlarına servis, yemek kartı ve prim gibi imkanlar sunmaktadır. Hem önemli bir şirket olması hem de sağladığı imkanlar göz önüne alındığında insanların çalışmak istediği bir şirkettir.

Nasıl Başvurulur?

Borsa İstanbul’da çalışma fırsatı yakalamak için şirketin iş ilanlarını takip etmek gerekir. Gerekli takibi sağlamak ve başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için çeşitli yollar vardır. Bu yollardan biri şirketin kendi internet sitesidir.

Arama motoruna “Borsa İstanbul İnsan Kaynakları” yazınız. Çıkan sonuçlardan ilkine tıklayınız. Açılan sayfada “kariyer kısmına giriniz. İlgili formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Kaydınız yoksa kayıt işlemlerini gerçekleştiriniz. Açık ilan olması halinde başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer açık ilan yoksa bilgileriniz kullanılmak üzere özgeçmiş havuzunda saklanacaktır.

Borsa İstanbul iş ilanlarına başvurmanın bir başka yolu kariyer.net internet adresidir. Bu internet adresi üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Borsa İstanbul’un adaylarından istediği temel şartlar şunlardır:

  • Türk vatandaşı olmak
  • 18 yaşından gün almış olmak
  • Yüz kızartıcı suçlardan ceza almamış olmak

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Bilgi Teknolojileri Uzmanı: Bilişim sistemleri, bilgisayar ağları, sistem, fiziksel donanım, yazılım, sesli ve görüntülü iletişim, güvenlik gibi konulardan sorumlu çalışandır.
  • Bilişim Uzmanı: Bilgiyi dönüştüren, oluşturan ve tanımlayan algoritmik süreçler noktasında çalışan ve bunları uygun şekilde formüle eden kişidir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*