Apple Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen markalardan bir tanesi olan Apple personel alımı ile kadrosunu genişletmekte, mevcut ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Sürekli gelişmesini sürdüren firmanın personel ihtiyacı da oldukça fazladır.

Eğer bir dünya markası olan Apple’a başvurmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken mevcut Apple iş ilanları konusunda araştırma yapmaktır. LinkedIn ve Kariyer.net üzerinde bunlar aktif olup, adayların işlem yapmasına açıktır.

Online ortamdan yapacağınız Apple iş başvurusu neticesinde görüşmeye davet alır ve buradan da geçerseniz, dinamik bir firmada çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sektör Teknoloji
Kuruluş Yılı 1976
Çalışan Sayısı 3500
Web Sitesi https://www.apple.com/
Açık Pozisyon 2

Apple Personel Alımı Yapacak

Apple, yılın değişik dönemlerinde alım yaparak çalışan gereksinimlerini karşılar. Eğer siz de başvurmak istiyorsanız, aktif pozisyonların oluşmasını beklemeniz gerekir. Bunlar Kariyer.net ve LinkedIn gibi platformlar üzerinde mevcuttur.

Tek yapmanız gereken ilk olarak bu iki siteye kayıt olmadır. Ardından bir CV oluşturabilir, bununla firmaya başvuru yapabilirsiniz. Eğer bilgileriniz geniş kapsamlı verilmişse ve başvurulan konum ile uyum gösteriyorsa, mülakat için çağrı alabilirsiniz.

Apple İş İlanları ve Açık Pozisyonlar

Apple yılın farklı zamanların personel alımı gerçekleştirmektedir. Bunlar güncel olarak şu şekildedir;

 1. Senior Manager: Türkçe ve İngilizce’yi mükemmel olarak bilme, esnek zamanlara uyum sağlayabilme, Apple teknoloji ve ürünlerini öğrenmeye istekli olma gibi nitelikler aranmaktadır.
 2. Specialist: Apple hakkında tutku sahibi olma ve bunu başkaları ile paylaşmaya hevesli olma, esnek zamanlara uyum gösterebilme, insanlarla olan ilişkilerinde gelişmiş olma gibi nitelikler aranmaktadır.
 3. Kurumsal Müşteri Eksperi: İnsanlar ilişkilerinde güçlü olma, çalışma saatlerinde esnek olma, en az 1 sene kurumsal satış üzerine deneyim bulundurma gibi nitelikler aranmaktadır.
 4. Apple Shop Leader: İngilizcesi mükemmel olma, üniversite derecesi bulunma gibi nitelikler aranmaktadır.
 5. Business Expert: Esnek zamanlara uyum sağlayabilme, sunum ve insanlarla iletişim yeteneklerinin gelişmiş olması gibi nitelikler aranmaktadır.
 6. Customer Success Manager: İlişki kurma ve hesap yönetiminde güçlü olma, hızlı öğrenme, İngilizce bilme gibi nitelikler aranmaktadır.
Business Pro Başvur İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)
Dönemsel Uzman – Retail Müşteri Hizmeti Temsilcisi Başvur İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)

Firmanın daha birçok ilanı olup bunlar gerek Kariyer.net, gerekse LinkedIn üzerinden görülebilir. Başvurular da buralardan yapılabilir.

Apple İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Kariyer.net üzerinde yer alan Apple ilanlarına başvurmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şu işlemleri tamamlamaktır;

 1. https://www.kariyer.net/firma-profil/apple-41825-45362 adresine giriş yapın.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, başvurmak istediğiniz ilana tıklayın.
 3. Sorumluluk ve nitelikleri okuduktan sonra, başvur butonunu kullanarak işlemleri tamamlayın.

LinkedIn üzerinden de başvuru yapılabilmekte olup, şu işlemler takip edilmelidir;

 1. https://tr.linkedin.com/jobs/apple-jobs?countryRedirected=1&currentJobId=2622580142&position=11&pageNum=0 adresine giriş yapın.
 2. İstediğiniz ilana tıklayarak hemen başvurun / şirket profili üzerinde başvur seçeneklerinden birini tercih edin.
 3. Eğer şirket profilinden başvur üzerine tıklanmışsa submit resume üzerine tıklanır. Ardından Apple kimliği ile giriş yapılarak işlem tamamlanır.

Böylece tüm işlemler başarılı şekilde sonuçlandırılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*