Antakya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

fatgpt

Antakya Belediyesi Personel Alımı

Hatay ilinin nüfus bakımından en büyük ilçesidir ve büyükşehir olmadan önceki merkezi olan Antakya, 2012 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Antakya Belediyesi asıl amacını binlerce yıllık kültürel değerlerin ışığında kendisine verilen görevleri yerine getirirken adalet, verimlilik ve yaşam kalitesinden taviz vermeden, eşitlik temel prensibi çerçevesinde topluma hizmet veren, katılımcı, şeffaf, çevreye duyarlı, bilgi ve iletişim teknolojilerinden etkin yararlanan bir belediye olmak olarak açıklamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren ve vatandaşlarının memnuniyetini esas alan kurum, bütün bunları sürdürülebilir kılmak adına personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Antakya Belediyesi Personel Alımı

Antakya Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personeller konusunda henüz iş ilanı yayınlamayan ve net bir açıklama yapmayan kurumun kadrosuna alacağı personeller için belediyenin insan kaynakları birimi çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Antakya Belediyesi insan kaynakları biriminin bu çalışmalar sonucu kadrosuna memurdan çok işçi alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Antakya Belediyesi Memur Alımı

Adayların merak ettikleri bir diğer konu da Antakya Belediyesi memur alımı için kura yapılıp yapılmadığıdır. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde memur alımlarında hem sözlü sınav hem de kura çekiminin gerçekleştirilebildiğini söyleyebiliyoruz. Örneğin; bazı belediyeler ilk aşamada adaylar için KPSS puanını karşılamalarını şart koyar. Sonrasında bu adaylar arasında kura çekimi yaparak, kazanan adayları da sözlü sınava tabi tutar.

Kimi memurluk alımlarında sözlü mülakata ek olarak yazılı sınav da ekstra olarak düzenlenebilmektedir. Tüm bu kriterler hangi düzeyde başvuru yaptığınıza göre değişmekle birlikte, genel memur alımlarında en esnek kurallar olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle genel düzeydeki Antakya Belediyesi memur alımları ile ilgili ilanlara başvurmayı düşünen kişiler için adımların daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

fatgpt

Antakya Belediyesi İş İlanları

Tarihi mirasını yaşatan, doğayı koruyan, bilgiyi esas alan kültür ve sanat kenti olmayı hedefleyen Antakya Belediyesi, bütün bu faaliyetleri aksatmadan yönetilmek ve vatandaşlarına daha iyi hizmet verebilmek adına kadrosuna alacağı personeller ile ilgili tüm detaylara internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanlarında ile yer vermektedir.

Bu iş ilanlarıyla açık pozisyonları, başvuru şartlarını ve çalışanlarına sunacağı imkânları detaylı bir şekilde açıklayan kurum, kadrosunda çalışmak isteyen binlerce vatandaşını bu şekilde bilgilendirmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Antakya Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antakya Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen ve Antakya’da ikamet etmekte olan vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş ilanlarını takip etmeleri ve çalışmak istedikleri birim için kadro açılınca yine kurumun resmi internet sitesinde bulunan iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuruların Antakya Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilmesi sonucu aranan kriterlere uygun olan adaylara geri dönüş sağlanmakta ve mülakat için belediyenin ilgili birimine çağrılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Antakya İş İlanları

Belediyenin personel alımlarını bekleyecek kadar fazla zamanı olmayan adayların güncel Antakya iş ilanları sayfasını takip etmelerini öneriyoruz. Çünkü bu sayfa sık sık güncellenmekte ve hemen her aday için ideal iş imkânları bulunmaktadır.

Belki bu sayede hayalinizdeki işi bulabilir, kariyer de yapabilirsiniz. Kazanmaya başlamak için şimdi ilanlara göz gezdirebilir ve çeşitli kariyer siteleri üzerinden uygun bulduğunuz ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

 • Part Time Satış Danışmanı – Bebekolog – Antakya
 • Pide Ustası – Antakya Primemall
 • Mutfak Ekip Üyesi – Antakya Primemall
 • Steward Şefi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Antakya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

fatgpt

9 Comments

 1. Sayın yetkililere sesleniyorum Ben üç çocuk babası iki oğlum güçlükle okutabildim şu an ikisi iş bekliyor Ben semt pazarlarına gidip ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum Ama Bu korana zamanında pazarlar kapandı marketler açık kaldı işimiz yok derecede düştü iki yetişkin oğlum var evlendireceğim hiç bir gelirim yok evim kira iş istiyorum önceliğim şöför E sınıfı src belgem de var başka ne iş olursa yaparım elimden her iş gelir

 2. Acil işe ihtiyacımvar lütfen yardımcı olursanız sevinirim 3 çocuk okutuyorum borcum var hayat şartları zorlaştı lütfen yardımcı olurmusunuz 0538 6150985

 3. İyi günler ben kendi aracımla iş başvurusunda bulunmak istiyorum aracım Toyota corolla 2015 15 yllık ehlıyetım var hem tc hemde suudi Arabistan ehlıyetı de Arapça biliyorum lazım olursa ararsanız sevınırım

 4. MERHABA, LİSANS MEZUNU OLARAK HATAY BELEDİYESİNDE MÜRACAAT ETMEK İSTERİM. İKAMETGAH ORASI DEĞİL ŞİMDİLİK. BAŞVURU DA BU SORUN TEŞKİL EDER Mİ?

  • Antakya belediyesinde çalışmak istiyorum hem kaynakçı hemde temizlikçi yapabilirim

  • Sanda lise açıktan okuyorum. Temizlik görevlisi olmak istiyorum arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*