İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adapazarı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Adapazarı Belediyesi Personel Alımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında istihdam gerçekleştiren Adapazarı Belediyesi, sosyal tesisleri ve kurum binası için gereken hizmet elemanlarını işçi ve memur alarak sağlamaktadır. Adapazarı Belediyesi personel alımı geçmişte birçok aracı kullanılarak yapılmıştır. İŞKUR ve TYP bu platformların en çok bilinenleri arasında bulunmaktadır.

Temel olarak alımlar resmi sınırlar içerisinde 2 türden meydana gelmektedir. Birinci alımlar 657 kapsamında Kamu Personel Seçme Sınavı tercihi ile yapılmakta ve bu sınavda başvuru edinilmesi durumunda aday memur olarak belediye bünyesinde görev almaktadır.

Diğer alımlar ise geçici ve kalıcı olarak gerçekleşen işçi istihdamlarıdır. İşçilerin bu iki ayrımdan birbirine geçiş yapmaları zaman zaman mümkün olmaktadır. Bir diğer ifadeyle geçici kadroda yer alan bir personel, kalıcı kadro bünyesinde oluşan bir boşluğa geçebilir. Bu geçişler işçi çalışma temposuna ve başarısına göre İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Adapazarı Belediyesi Personel Alımı

Adapazarı Belediyesi İşçi Alımı

Adapazarı Belediyesi işçi alımı adayların İŞKUR üzerinden yaptıkları başvuru ile gerçekleşmektedir. İŞKUR üzerinden oluşturulan profiller üzerine yapılan istihdam sonucu kurumun bünyesine kalıcı ve geçici işçi temini yapılmaktadır. İşçilerin maaşları mevcut belediye maddi durumuna ve devlet hükümlerine göre belirlenmektedir.

Belediye bünyesinde çalışan kişiler, yarısı yılın ilk çeyreğinde diğer yarısı da 3. çeyrekte olacak şekilde taban 52 iş günü bedelince ikramiye alırlar. Bu ödeme yer altı ve kanalizasyon işleri için 53 günlük olarak hesaplanır. Bunlar maaşlara eklenerek belediye yetkililerince belirtilen tarihlerde işçilere teslim edilir.

Adapazarı Belediyesi Memur Alımı

Memurlar, ilgili yasa gerçeğince belediyeler bünyesinde yer alan vezne ve dairelerde resmi işler kapsamında görev alırlar. Bu sınıfta yer alan personeller belirli bir çalışma yaşına ulaştıklarında ve yetenekleri uygun bulunduğunda kıdem atlama hakkına sahiptirler.

Adapazarı Belediyesi memur alımı için ülkemizde bulunan her belediye gibi KPSS şartı koymaktadır. Bu sınavda elde edilen başarı ile yapılan tercih neticesinde adaylar belediyeler bünyesinde çalışmaya başlayabilirler.

Maddi işlerle ilgilenen departmandan verilen bilgiye göre memurlar belirtilen tarihlerde alacaklara maaşa eklenerek ikramiyelerini alırlar. Bunun yanı sıra 30 yaş üstü hizmet veren ve emekliye ayrılan belediye memurları da ikramiye hakkına sahip olurlar.

Adapazarı İş İlanları

Adapazarı turistik bir izlenime sahip olduğundan temel iş olanakları turizm sınırları içerisinde yer almaktadır. Adapazarı iş ilanları özellikle yaz döneminde büyük bir artışa geçmektedir. Diğer sezonlarda da, ilçe içerisinde faaliyetlerini sürdürmekte olan firmalar personel alımı yapmaktadırlar.

İşletmeler ilanlarını; kariyer siteleri üzerinden, İŞKUR platformu aracılığıyla ya da kendi web sitelerinden duyurmaktadır. Alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru koşulları değişkenlik gösterebilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir