Adapazarı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Adapazarı Belediyesi Personel Alımı

1868 yılında “Adapazarı Belediyesi” adıyla belediye teşkilatı kurulan ilçe, 17 Haziran 1954 tarihinde TBMM’de kabul edilen kanunla, Kocaeli Vilayeti’nden ayrılarak il olan Sakarya’nın merkez ilçesi olmuştur.

Halkı ile el ele, çağdaş belediyecilikte öncü, yüzü gülen insanların şehrini oluşturmak hedefinde olan Adapazarı Belediyesi, bu hedef doğrultusunda yürüttüğü faaliyet alanlarında istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Engelli vatandaşlarının da iş hayatına atılmalarını isteyen ve bu konuda onları çeşitli projelerle destekleyen kurum, kadrosunda engelli personellere de yer verecek.

Adapazarı Belediyesi Personel Alımı

Adapazarı Belediyesi İşçi Alımı

Geleceğe yönelik hedefleri ile yoğun bir hizmet ağına sahip olan Adapazarı Belediyesi, bu bağlamda kadrosuna çok sayıda taşeron ve sözleşmeli işçi alımı yapmaktadır. Kurum belediye kadrosuna alınacak olan işçiler ile ilgili en çok merak edilen konulardan olan maaş ve sosyal haklar konusunda henüz net bir açıklama yapmamıştır.

Sitemiz tarafından yapılan incelemeler sonucu, Adapazarı Belediyesi’nin yeni işçilerine mevcut işçileri ile aynı maaş imkânını ve sosyal hakları sunacağı ve hatta ekstra mesaiye kalan personellerine maaşlarına ek mesai ücreti ödeyeceği öğrenilmiştir.

Adapazarı Belediyesi Memur Alımı

Memurlar, ilgili yasa gerçeğince belediyeler bünyesinde yer alan vezne ve dairelerde resmi işler kapsamında görev alırlar. Bu sınıfta yer alan personeller belirli bir çalışma yaşına ulaştıklarında ve yetenekleri uygun bulunduğunda kıdem atlama hakkına sahiptirler.

Adapazarı Belediyesi memur alımı için ülkemizde bulunan her belediye gibi KPSS şartı koymaktadır. Bu sınavda elde edilen başarı ile yapılan tercih neticesinde adaylar belediyeler bünyesinde çalışmaya başlayabilirler.

Maddi işlerle ilgilenen departmandan verilen bilgiye göre memurlar belirtilen tarihlerde alacaklara maaşa eklenerek ikramiyelerini alırlar. Bunun yanı sıra 30 yaş üstü hizmet veren ve emekliye ayrılan belediye memurları da ikramiye hakkına sahip olurlar.

Adapazarı Belediyesi İş İlanları

Sosyal dayanışma bilinci yüksek ve gelişmiş şehircilik anlayışı ile yeşil alanları, sanat evleri, sosyo-kültürel tesisleri ile bütünleşen, her türlü afete önceden hazır, ekolojik dengeyi bozmayan bir çevre bilincine sahip, teknolojik gelişmeler ile barışık, kendi kendine yeten bir kent oluşturmak hedefinde olduğunu belirten Adapazarı Belediyesi, internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanlarında bu ilkeler doğrultusunda çalışabilecek nitelikteki personel adaylarına öncelik verileceğini belirtmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Adapazarı Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarında İşkur ile ortak çalışmalar yürüten Adapazarı Belediyesi’nin kadrosunda işçi olmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yayınlanacak işçi alım ilanlarını takip edip inceleyerek kendilerine uygun olan pozisyon için ikametlerine en yakın İşkur bürolarından başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yapılan başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adayları, İşkur yetkilileri ve Adapazarı Belediyesi insan kaynakları yetkililerinin de katılacağı mülakatlara davet ederek ikinci bir elemeye tabi tutmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Adapazarı İş İlanları

Adapazarı turistik bir izlenime sahip olduğundan temel iş olanakları turizm sınırları içerisinde yer almaktadır. Adapazarı iş ilanları özellikle yaz döneminde büyük bir artışa geçmektedir. Diğer sezonlarda da, ilçe içerisinde faaliyetlerini sürdürmekte olan firmalar personel alımı yapmaktadırlar.

İşletmeler ilanlarını; kariyer siteleri üzerinden, İŞKUR platformu aracılığıyla ya da kendi web sitelerinden duyurmaktadır. Alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru koşulları değişkenlik gösterebilmektedir.

Güncel Adapazarı iş ilanları

 • Saha Satış Uzmanı
 • Pide Ustası – Agora Adapazarı
 • Döner Ustası – Türkiye Geneli
 • Satış Danışmanı – Hendek Park
 • Tesisatçı
 • Yeni Mezun Gemi İnşa Teknikeri

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Adapazarı iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

 1. Merhaba lise bilişim teknolojileri mezunuyum, 2009dan E sınıfı Ehliyetim var şöförlük konusunda çok tecrübeli yim iş arıyorum.. Arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*