Türkiye Şeker Fabrikaları Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Türkiye Şeker Fabrikaları’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. Türkiye Şeker Fabrikaları bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Türkiye Şeker Fabrikaları personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Osmanlı döneminde başlayan şeker fabrikası kurma teşebbüslerinin gerçeklik kazanması Atatürk zamanında olmuştur. Bu teşebbüsün ilk ciddi karşılığı ise Uşaklı Molla Ömeroğlu Nuri adında bir çiftçinin girişimidir. 1923 yılında gerçekleşen bu girişim gerçekleşmiş, 1926 yılında ise fabrika faaliyete geçmiştir. Bu şekilde başlayan süreç daha sonrasında ivme kazanmıştır ve Türkiye’nin şeker ihtiyacı bu fabrikalar aracılığı ile karşılanmıştır.

Türkşeker ismi altında birleşen pek çok fabrikada farklı sektörlerde hizmet sunulmaktadır. Genel müdür ise Mücahit Alkan’dır.

Türkiye Şeker Fabrikaları Personel Alımı ve İş İlanları

Türkiye Şeker Fabrikaları İş İlanları

Pek çok sektörde ve Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet vermekte olan bu fabrikalar ciddi bir kesimin gelir kapısı niteliğindedir. Türkiye Şeker Fabrikası tarafından yapılan yeni ilan eleman alımları sürekli işçi ve mevsimlik işçi olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Yapılacak iş başvurusu için ilanları İşkur’dan, resmi internet sitesinde yer alan duyurular kısmından ve çeşitli eleman sitelerinden takip edilebilir.

Bu fabrikalarda kampanya içi personellerin günlük çalışma saati 7,5 saat olmakla birlikte haftalık 45 saattir. Haftanın altı günü çalışan personeller bir gün izin kullanabilir. Kampanya dışı olan personeller ise günlük 9 saat çalışarak 45 saati doldurmakta ve hafta sonu izin kullanmaktadır. Bu fabrika çalışanlarına çeşitli durumlarda sosyal yardımlar yapmaktadır ve personellerine servis imkanı sağlamaktadır.

Ankara Türki̇ye Şeker Fabri̇kalari A.ş. Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak! 130 Sürekli İşçi Alımı yapılacak. TÜRKŞEKER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 4857 SAYILI KANUNUNA TÂBİ SÜREKLİ İŞÇİ (MESLEK LİSESİ ve ÖNLİSANS MEZUNU) ALIMI HAKKINDA DUYURU Şirketimizdeki Şeker Fabrikaları, Ankara ve Eskişehir Makine Fabrikaları ile Elektromekanik Aygıtlar Fabrikası (EMAF)’nda belirsiz süreli çalıştırılmak üzere toplam 130 Sürekli İşçi (Meslek Lisesi, Önlisans mezunu) alımı yapılacaktır.

1- Alınacak işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

2- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden 25.07.2022 tarihinden itibaren yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi İŞKUR’un web sitesinden yayımlanacak olan ilanda mevcuttur.

3- Fabrikalarımıza alınacak personelin niteliklerini ve sayılarını gösteren tablo ilişiktedir.

Detaylar için tıklayın.

Nasıl Başvurulur?

Yayınlanan açık pozisyonlar için gerekenli nitelikleri taşıyan adayların başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları başvuru için gereklidir. Başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından ise personeller sınava alınmakta ve sınavda başarı elde etmiş kişiler sıralamaya göre işe alınmaktadır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Kimya teknisyeni
 • Makine teknisyeni
 • Metal teknisyeni
 • İnşaat teknisyeni
 • Döküm teknikeri
 • Ziraat mühendisi
 • Tarım işçisi

Pozisyonların Açıklamaları:

 • Kimya teknisyeni: Herhangi bir kimyasal hammaddenin üretim, analiz ve kontrolünden sorumlu olup laboratuarlarda çalışan kişilerdir.
 • Makine teknisyeni: Makinelere ait parçaların birleşimini sağlayan ve gerektiğinde tamirat gerçekleştiren kişidir.
 • Metal teknisyeni: Kaynak ve boyadan sorumlu kişidir.
 • İnşaat teknisyeni: Duvar örme, sıva, alçı gibi temel işlerden sorumlu kişidir.
 • Döküm teknikeri: Çeşitli maddelerin belirli kalıplar haline gelmesinde rol oynayan kişilerdir.
 • Ziraat mühendisi: Tarımsal ürünler hakkında geniş bilgiye sahip olan, ortaya çıkan sorunlara çözüm önerileri getiren kişilerdir.
 • Tarım işçisi:Yetişen ürünlerinde hasadında kol gücü ile çalışan kişilerdir. Genellikle kısa süreli olarak çalışırlar.

Kişisel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Kampanya içi personellerde vardiyalı sistem mevcuttur. Kampanya dışı personeller ise hafta içi 07.30-15.30.

Alım Yapılacak Şehirler: Ağrı, Kastamonu, Afyon, Ankara, Burdur, Uşak, Tokat vs.

9 Comments

 1. kayseride yasıyorum belsınde ıkamet edıyorum kayserılıyım lıse mezunuyum boyum 1.85 kılom 95 sılahlı guvenlık sertıfıkam var ve 10 yıllık guvenlık deneyımım var yasım 33 kayserı seker fabrıkasında guvenlık gorevlısı olarak calısmak ıstıyorum ısmım yılmaz yagmur telefonum 0535-047-73-75 ıse ıhtıyacım var.

 2. slm 24 yıllık agırvasta ehliyetli söförüm serece ve pskoteknik belgelerim var işe ihtiyacım var ararsanız sevinirim saygılar tlf 0532 334 00 95

 3. Teknik Öğretmen makina bölümü mezunuyum.23 yıl Sabancı Holding –Dupond ortaklığı olan bir fabrikanın proje aşamasında montaj koordinatörü ,üretimaşamasında 20 yıl üretim şefi olarak çalışıp emekli oldum.Kayseri de yaşıyorum.Toplam kalite yönetimi,işçisağlığı iş güvenliği,tüm yöneticilik ile ilgili eğitimleri almış bir yöneticiyim.Sinerjimi sizlerle çalışarak paylaşmak istiyorum.Saygılarımla.

 4. 28yasindym onlisans mezunuyum.bilgisayar sertfkm var.silahli guvenlik belgem var.guvenlik olara kayseride calismak isterim saygilarimla.5445356928

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*