Türkiye Petrolleri Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Türkiye Petrolleri firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. Türkiye Petrolleri personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda Türkiye Petrolleri iş ilanları mevcuttur.

Türkiye Petrolleri Personel Alımı

Türkiye Petrolleri Personel Alımı

Türkiye Petrolleri personel alımı, firmanın belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmektedir. Diğer şirketlerden farklı olarak TP’nin alımları, KPSS puanına göre sıralama yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Aranılan niteliklere sahip olan adaylar arasından, işe kabul edilecek olan personel sayısının 3 katı kadar başvuru sahibi mülakata çağırılmaktadır. Türkiye Petrolleri işçi alımı için gerçekleştirilen sözlü mülakat sırasında adayın teknik ve mesleki bilgileri sınanmaktadır.

Türkiye Petrolleri Çalışma Şartları

Çok sayıda personel alımı yapan TP, müracaatı kabul edilen adaylara işe başlamadan önce gereken mesleki eğitimi vermekte ve personelin kendini geliştirebilmesi için imkânlar sunmaktadır. Türkiye Petrolleri çalışma şartları başvurulan kadroya göre değişse de, firmanın bünyesindeki tüm çalışanlara sigorta yapılmakta ve en az asgari ücret kadar aylık maaş verilmektedir.

Türkiye Petrolleri başvuru sonrasında sözlü mülakatı geçen adaylar, kurumun İnsan Kaynakları tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilmektedir. Ayrıca şirket, bazı pozisyonlar için yazılı sınav uygulaması da yapabilir. Bu konuda kesin bilgi almak için istediğiniz pozisyonun ilan detaylarını, dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz…

Türkiye Petrolleri İş İlanları

Aynı sektörde yer alan firmalara nazaran daha çok sayıda alım yapan Türkiye Petrolleri iş ilanlarının yayımlanması için İŞKUR ile anlaşma sağlamıştır. Bu nedenle firmanın tüm güncel ilanlarını, resmi internet sitesi olan www.tp.gov.tr ve Türkiye İş Kurumu sitesi www.iskur.gov.tr’den takip edebilirsiniz.

Türkiye Petrolleri eleman alımı yapacağı zaman işe alım sürecini İŞKUR’la birlikte yürüttüğü için İŞKUR merkezlerine giderek de yayında olan ilanları öğrenebilirsiniz.

Türkiye Petrolleri İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Petrolleri iş başvuru formu için öncelikle buradaki linki tıklamanız ve güncel ilanları görüntülemeniz gerekmektedir. Sonrasında bu ilanlar içerisinde sizin vasıflarınıza uygun bir pozisyonu belirleyerek, müracaatınızı online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili sayfanın en altında yer alan ücretlerle ilgili bölümü okumadan, sadece maaş odaklı başvuru yapmamanızı öneririz. Çünkü ilanlarda belirtilen ücretler, aylık SGK ve Vergi kesintisi yapılmamış halde alınan ortalamalardan ibarettir.

TP şirketinin ilanlarını inceleyen ve iş başvurusunda bulunan adayların en çok başvuru yaptıkları diğer firmalar; Petrol Ofisi, Opet, Lukoil, BP ve Shell’dir. Türkiye Petrolleri engelli alımı için müracaat etmek isteyen kişilerin, engelli personellere dair açılan ilanlara form doldurarak göndermeleri gerekmektedir.

Türkiye Petrolleri İnsan Kaynakları

Çalışanlarının büyük gayreti, fedakarlığı, geçmişten edindiği bilgi birikimi ile köklü bir şirket kültürüne sahip olan TP, dünya çapındaki teknolojik alt yapısı ve uluslararası projelerde Ortaklığımızı başarıyla temsil edebilen yetişmiş insan gücü ile 1954’ten bu yana faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Ülkemizin petrol ve doğal gaz ihtiyacını karşılayan, çalışılması en çok arzu edilen, bölgesinde etkin bir “Dünya Enerji Şirketi” olma vizyonu doğrultusundaki rotasını çizen Ortaklığımız; geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek için çalışanlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Başarının, ancak işinde uzman ve motivasyonu yüksek bireylerce sağlanabileceğine inanan TP, dinamik bir İnsan Kaynakları Sistemi oluşturma çalışmalarını sürdürmektedir.

TP, modern İnsan Kaynakları fonksiyonlarını yapıya entegre etme çalışmalarına katkı sağlayacak olan İş Analizi Projesi kapsamında çalışanlarımızın,

  • Görev ve Yetkileri,
  • Sorumlulukları,
  • İş Gerekleri,
  • Yetkinlikleri,
  • İş Şartları

vb. bilgilerinin alındığı Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerinde toplam 1.170 kişi ile mülakat sürecini tamamlamıştır. İş analizi görüşmeleri neticesinde elde edilen verilerle 2010 yılı içerisinde mavi yakalı personelin iş tanımları çıkarılmıştır.

3 Comments

  1. MUSTAFA FAK 21 Haziran 2014
  2. MUSTAFA FAK 21 Haziran 2014
  3. kenan ekinci 15 Şubat 2015

Leave a Reply