İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

 

Türk Hava Kurumu Üniversitesi personel alımı yapacak!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi iş başvurusu yaparak sizde Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ın gücünden güç alabilirsiniz. Türk Hava Kurumu Üniversitesi personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Türk Hava Kurumu Üniversitesi insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

2009 yılında Türk Hava Kurumu’nun 25. Genel Başkanı olarak göreve gelen Sn. Osman YILDIRIM, Türk Hava Kurumu’nun havacılık ve uzay alanındaki üretim ve eğitim faaliyetlerinin merkezi olmasını hedeflemiş; bunu gerçekleştirebilmek için 86 yıllık entelektüel birikimin akademik bir zemine taşınması gerektiğini ifade etmiştir.

Sektörün ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücünün, araştırmaların ve üretim için gerekli AR – GE desteğinin kaynağını oluşturacak bir üniversite sayesinde, önceden olduğu gibi uçak üretip dünyaya ihraç edebilecek, uzay araştırmalarında ön planda olacak bir Türkiye hayal edilmiştir. Sn. Osman YILDIRIM tarafından “Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz!” denilerek, ‘Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni kurma çalışmaları 2010 yılı itibariyle başlamıştır. 21 Nisan 2010 tarihinde ilk adım atılarak “Havacılık Vakfı” kurulması amacıyla, ilgili makamlara başvuruda bulunulmuştur.

Üniversitenin kuruluş aşamalarının takibi, akademik ve idari yapının tasarımı, fiziksel ihtiyaçların belirlenmesi, Havacılık Vakfı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında yürütülen tüm iletişim, koordinasyon, belge ve bilgi sunumunun icrası vb. faaliyetleri yerine getirmek amacıyla, Sn. Osman YILDIRIM başkanlığında bir çalışma grubu oluşturulmuştur. Sn. Prof. Dr. Ünsal BAN ve Sn. Soner GÖKTEN üniversite kuruluş süreciyle ilgili tüm faaliyetlerin icrası kapsamında ilgili çalışma grubunun koordinatörlüğüne getirilmişlerdir. Türkiye ve Dünya’daki havacılık ile ilgili üniversiteler incelenerek “Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi” kurulmasına yönelik kapsamlı bir fizibilite raporu hazırlanmıştır. Bu rapor doğrultusunda, Türkiye’nin ilk ve tek ”havacılık ve uzay bilimleri ihtisas üniversitesinin kuruluş başvurusuyla ilgili dosya 3 Eylül 2010 tarihinde YÖK Başkanlığına teslim edilmiştir.

Başvuru formu için tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir