Tedaş Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Tedaş İş Başvurusu

Tedaş firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. Tedaş yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda Tedaş iş ilanları mevcuttur.

Tedaş Personel Alımı

Tedaş Personel Alımı

Elektrik sektöründeki dağınıklığı düzenlemek için 1970 yılında kurulan Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) 1994 yılında ise Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. (TEAŞ) olarak yeniden düzenlenmiştir.

2004 yılında ise TEDAŞ özelleştirilmiştir. TEDAŞ yaptığı duyurular ile zaman zaman personel eksikliğini gidermektedir. Birçok faklı ilden alım yapan kurum çoğu kişinin gözde tercihleri arasında yer almaktadır. Hizmet için yönlendirilen kişilere farklı nitelikler de aranmaktadır. Pozisyonun gereğine göre ise nitelikler değişmektedir.

Tedaş Çalışma Şartları

Ülke genelinde özel bir yoğun ilgiyle takip edilen Tedaş iş ilanlarında farkı çalışma şartları aranmaktadır. Adaylar kadrolara başvuru yapabilmek için mesleğinin gerektirmiş olduğu eğitim düzeyine sahip olması gerekmektedir. İlgili mühendislik fakültelerinden diploma şartı istenmektedir.

Aranılan şartlara göre farklı dalların fakültelerinden de mezunlar istenmektedir. Tüm eğitim şartlarının yanı sıra kurum farklı nitelikler de talep edebilmektedir. Baş vuru yapacak olan adayın tüm nitelikleri taşıması zorunludur.

Ayrıca kurum belirtilen pozisyonlara göre kişiden KPSS puanı da talep etmektedir. Zaman zaman ise aranılan pozisyonun durumuna göre KPSS şartı aranmamaktadır. Adaylar başvurularını ancak aranılan niteliklere uydukları takdirde gerçekleştirebilmektedir.

Tedaş İş İlanları

TEDAŞ kurumu personel eksikliğine göre yapmış olduğu iş ilanlarını resmi kurumlardan duyurmaktadır. Duyurulan iş ilanlarına özel sitelerden de erişim sağlanabilmektedir. İhtiyaca göre açılan pozisyonlara başvuru sağlanması için adayım tüm yetkileri taşıyor olması gerekmektedir.

Tedaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEDAŞ kurumunun sağlamış olduğu iş imkanlarından faydalanmak için adayın ilanda yer verilen tüm özellikleri taşıyor olması gerekmektedir. Kurumun yayınlamış olduğu duyuru içinde aranan KPPS puan şartı da bu niteliklere dahildir. Kişinin en az duyuruda belirtilen puanı alması gerekir.

Duyuruda belirtilen puandan daha düşük puan almış kişiler ilana başvuruda bulunamazlar. Duyuruda bulunan bilgiler doğrultusunda başvurular resmi kurumlarda yapılmaktadır. Kişinin başvurusu incelenir gerekli hallerde ise başvuru yapan aday mülakata çağırılır.

Niteliklere uyan adayın mülakata çağrılması işe kabul edildiği anlamına gelmemekle birlikte mülakat sürecinin de olumlu geçmesi gerekmektedir. Kişinin başvurudan sonra ilgili evraklarını hazır tutması gerekmektedir.

15 Comments

 1. 100/40 engeliyim ve bilgisayar kulanmasini iyi derecede biliyorum ortaokul mezunuyum liseyi dişardan okuyorum ve bize yardimci olursaniz sizlere duaci oluruz temizlik işindende anliyorum

 2. Daha önce Doğalgaz faturası kestim kendi mesleğimi yapmak için çıktım Elektrik Eloktronik mezunuyum

 3. Elektrik elektronik Kırklareli Pınarhisar yüksek okulu mezunuyum.açma kesme yapmayı çok iyi biliyorum evliyim bir çocuk babasıyım affınıza sığınarak sizinle çalışmak istiyorum. aramanızı bekliyorum efendim

 4. Merhaba %44engelim var İzmir torbalı da ikamet ediyorum açıköğretim lise son sınıf öğrencisiyim sizinle çalışmayı çok isterim alkol ve sigara kullanmıyorum

 5. A sinifi iş güvenlik uzmaniyim.
  Çok tehlikeli iş kollarının çoğunda saha te rubem var.
  Sizinle çalışmak istiyorum.

 6. Merhaba ben meslek lisesi mezunuyum makina teknisyeniyim sizinle Çalışmak istiyorum

 7. elektrk isini severek yapabilirim bilgisayar programlama teknikeriyim sizinle calismak istiyorum
  bilginize arz ederim

 8. elektrk isini severek yapabilirim bilgisayar programlama teknikeriyim sizinle calismak istiyorum

 9. Merhaba ben serkan 22 yaşındayım. elektrik elektronik meslek lisesi ve yüksek okul elektrik mezunuyum. Dadaş şirketinizde 3 yıl olarak sözleşmeli çalıştım açma-kesme saha kontrol elamanı olarak çalıştım e kattım var. B sınıfı sürücü belgem var. 0553 609 0815

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*