Suruç Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Suruç Belediyesi Personel Alımı

Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte, 1923 yılında ilçe statüsünü alan Suruç, bu tarihte aynı zamanda Şanlıurfa İline bağlanmıştır.

Suruç Belediyesi,  vatandaşlarına  yetkin personelle, birlikte yönetimi esas alarak teknolojik ve bilimsel metotlarla katılımcı, şeffaf, öncü, örnek, insan odaklı, etik değerlere saygılı, toplumcu belediyecilik hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda spordan sağlığa, altyapıdan aileye birçok alanla yatırımlar yapmaktadır. Yatırım alanlarında ve mevcut birimlerinde bazı kadrolarda personel açığı bulunan kurum, insan kaynaklarının çalışmasıyla ilgili birimlere personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Suruç Belediyesi Personel Alımı

Suruç Belediyesi İşçi Alımı

Suruç Belediyesi internet sitesi üzerinden personel alımı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yayınlamamış olsa da, belediyenin geçmişte yaptığı personel alımları değerlendirildiğinde ihtiyaç duyduğu personellerin büyük bir çoğunluğunu sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine dahil edeceği ve bütün işçilerine aynı sosyal hakları tanıyacağı öngörülmektedir.

Ayrıca Suruç Belediyesi, eşitlik ilkesine dayanarak bütün çalışanları için aynı mesai sistemini uygulamakta ve aynı sosyal hakları sağlamaktadır. Ayrıca kurum, çalıştığı birim sebebiyle zaman zaman ek mesai yapmak durumunda olan personellerine de bu hizmetleri için ekstra mesai ücreti de ödemektedir.

Suruç Belediyesi Memur Alımı

Memur olmak isteyen adaylar KPSS’ye girmek zorunda değiller. Artık pek çok Belediye’de de olduğu gibi Suruç Belediyesinde de alımlar KPSS bağlı olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bu kriter her zaman geçerli olmayabiliyor ve bazı Suruç Belediyesi memur alımı ilanları için KPSS puanı şart koyulabilmektedir.

Öte yandan yine bazı alımlarda ise KPSS zorunlu olmasa bile; genellikle “sözlü” olarak gerçekleştirilen mülakat söz konusu olmaktadır. Her ne kadar adayların çoğunluğu, mülakat nedeniyle mağdur olduklarını vurgulasa da, bu durum devam edeceğe benziyor. Memur ilanları ile meslek sahibi olmak isteyen vatandaşların sözlü sınav için hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Suruç Belediyesi İş İlanları

Suruç  ilçesini, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak özgün bir kimlik oluşturup, doğaya saygılı, sağlıklı, çağdaş, yaşanabilir kent yapmak isteyen Suruç Belediyesi yetkilileri, bu amaç doğrultusunda birlikte yürüyecekleri iş arkadaşlarını bulmak üzere internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak. Personel alımı yapacağını genellikle internet sitesi üzerinden yaptığı iş ilanları ile duyuran kurum, bu iş ilanlarında eleman alımı hususunda bütün detayları yayınlamaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Suruç Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosunda memur olarak çalışmak isteyenlerin Kpss’ye girerek yeterli puanı almalarını isteyen Suruç Belediyesi,  sözleşmeli işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların ise belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu eksiksiz doldurarak ön başvuru yapmalarını ilk şart olarak sunmaktadır.

Suruç Belediyesi bünyesinde hangi pozisyon için olursa olsun çalışacak herkes mülakata tabi tutulmakta ve mülakat sonucu uygun görülenler için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Suruç İş İlanları

Belediye’de her zaman personel olma şansı olmayabilir. Adaylar umutlarını kaybetmemelidirler ve uzun bir süre boyunca belediye ilanlarını takip ederken, bir yandan da para kazanabilecekleri diğer iş ilanlarını değerlendirebilirler. Bu anlamda Suruç iş ilanları güncel olarak web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Suruç iş ilanları arasında; yarım zamanlı, tam zamanlı ve vardiyalı olmak üzere farklı duyurular bulunmaktadır. Kriterlerinize en uygun ilanı değerlendirebilir ve en az asgari ücret ile iş başı yapabilirsiniz. Her ne kadar bu ilçede istihdam az olsa da, ara ara şirketlerin eleman ihtiyaçları olabiliyor…

Güncel Suruç iş ilanları

 • Cmc – Engelli Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
 • Vardiya Müdürü – Urfa Cıty
 • Döner Ustası – Türkiye Geneli
 • Tesisatçı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Suruç iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*