İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sur Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Sur Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır’ın dört merkez ilçesinden biri olan Sur, 2008 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde Diyarbakır’ın en eski yerleşim merkezinde kurulmuştur.

Çok sayıda uygarlığın izlerini taşıyan, zengin tarihi ve kültürel birikimi ile farklı uygarlıkların, medeniyetlerin yerleşim alanı ve merkezi olan Sur’u bütün kaynakları ile birlikte kalkındırma hedefinde olan Sur Belediyesi, bu hedefleri kapsamında çok kapsamlı ve çeşitli yatırımlar yürütmektedir.

Yatırım alanları kapsamında ve mevcut birimlerinde zaman zaman personel açığı oluşan kurumda, belli aralıklarla personel alımı yapılmaktadır.

Sur Belediyesi Personel Alımı

Sur Belediyesi İşçi Alımı

Özellikle son dönemlerde yaptığı yatırım alanlarında istihdam etmek üzere ihtiyaç duyduğu personelleri sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine alan Sur Belediyesi’nin, yeni personellerine de diğer kadrolardaki personelleri gibi maaş vereceği ve aynı doğrultuda sosyal haklar tanıyacağı da öngörülmektedir.

Sur Belediyesi Memur Alımı

İşçilik alımlarında, sicil durumu kötü olan adaylar için az da olsa bir şans söz konusu olsa da, memurluk alımlarında böyle bir durum söz konusu dahi olmamaktadır. Adayların sicil durumunun temiz olması ve diğer başvuru şartlarını da sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Sur Belediyesi memur alımı tarihleri kurumun ilgili birimi tarafından duyurulmaktadır ve aynı zamanda web sitemiz üzerinden de bu duyurulara dair ayrıntıları sizlere ulaştırarak, belirtilen başvuru tarihleri arasında müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Memur alımlarında sicil durumunun yanı sıra adayın eğitim durumu da önemli olan kriterlerden birisidir. Buna bağlı olarak, memurluk kadroları için başvuruda bulunmayı düşünen adayların eğitim seviyesi en az lise mezunu olmak durumundadır. Ancak bazı kadrolarda (özellikle de uzmanlık kadroları) daha yüksek eğitim mezuniyeti

şartları aranabilmektedir.

Sur Belediyesi İş İlanları

Kadrosuna alacağı personelleri resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanları ile ya da İşkur büroları aracılığı ile duyuran Sur Belediyesi’nin yakın zamanda kadrosuna alacağı temizlik işleri, destek hizmetleri, insan kaynakları ve zabıta birimlerine alacağı personeller için de iş ilanı yayınlaması beklenmektedir. Alınacak personeller arasında engelli personel kadrosuna da yer vereceği tahmin edilen kurumda, bu pozisyonlar ile işe girmek isteyen adayların yayınlanacak olan başvuru şartlarını dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Sur Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sur Belediyesi bünyesinde memur ya da işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

Bazı pozisyonlar için İşkur aracılığıyla da personel alımı yapan kurum, bu alanlar için başvuru yapacak olan adaylardan ise İşkur bürolarına giderek öz geçmişleri ile birlikte ön başvurularını yapmalarını istemektedir.  Bütün başvuruları değerlendiren Sur Belediyesi insan kaynakları birimi belediyenin aradığı kriterlere uygun olan adayları kurum bünyesinde mülakata davet etmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Sur İş İlanları

Adaylar sahip oldukları nitelikleri dikkate alarak, kendileri için en uygun iş ilanlarına başvuruda bulunmalıdırlar. İşte bunun için web sitemiz üzerinden güncel Sur iş ilanları ile başvurularını internetten kolaylıkla yapabilirler.

İşçi ve diğer üst düzey personel alımları ile ilgili güncel ilanları bulabilmeniz mümkündür. Bu ilanları Kariyer, Yenibiris ve İndeed üzerinden inceleyebilir ve söz konusu platformlar aracılığı ile online başvuru yapabilirsiniz.

Güncel Sur iş ilanları 

 • İngilizce Öğretmeni
 • Okul Öncesi Öğretmeni
 • Yardımcı Personel
 • Bireysel Müşteri Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Sur iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir