Siverek Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Siverek Belediyesi Personel Alımı

Osmanlı Devleti’nde 1869 yılında belediye teşkilatı kurulduğu ve belediyecilik faaliyetlerinin başladığı Siverek, 1926 yılında ilçe statüsünü almıştır.

Siverek Belediyesi, imar ve kentsel alt yapı, coğrafî ve kent bilgi sistemleri, çevre ve çevre sağlığı, temizlik, zabıta, ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar, konut, kültür ve sanat, turizm ve tanıtım,  sosyal hizmet ve yardım hizmetlerini sürdürmektedir.

Bu hizmetlerin devamlılığını sağlamak ve vatandaşlarından gelen taleplere daha kısa sürede dönüş yapmak hedefinde olan kurum, bu kapsamda çok sayıda personel alımı yapacak.

Siverek Belediyesi Personel Alımı

Siverek Belediyesi İşçi Alımı

Eğitim, kültür ve sosyal hizmet projeleri ile dikkat çeken Siverek Belediyesi kısa süre içerisinde yapacağı işçi alımı için İşkur ile ortak çalışmalar yürütmekte ve ilçenin işsizlik problemine karşı da çözümler üretmeye çalışmaktadır.  Bu sebeple meslek edindirme kursları da açan belediye, bu kurslarda eğiti gören vatandaşlarına da çeşitli iş olanakları sunmaktadır.

Siverek Belediyesi Memur Alımı

Hem işçi hem de memur alımı yapan belediyeye başvuru yöntemleri ise değişkenlik göstermektedir. Özellikle de işçi düzeyindeki alımlar için İŞKUR resmi web sitesi üzerinden de başvuru yapmak çoğu zaman mümkün olurken, Siverek Belediyesi memur alımı düzeyindeki ilanlar için ise adayların bizzat kurumun ilgili birimine kadar giderek başvuruda bulunmaları gerekebilmektedir.

Öte yandan Siverek Belediyesi memur alımı başvuru koşulları da daha fazla olmaktadır. Bu koşullar, alımın niteliğine göre değişmekle birlikte, adayın memur kadrolarına atanabilmesinde en az lise mezunu olmuş olması gerekmektedir. KPSS’siz lise mezunu alımları ne zaman merak eden bireyler için kamuda açığa alımlar nedeniyle kurumdan ihraç edilen kişilerin yerine yakın zamanda alımların olacağını belirtebiliriz.

Siverek Belediyesi İş İlanları

Siverek Belediyesi hedeflerini kentsel yaşam kalitesi ve kentlilik bilincinin arttırılması, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum kuruluşları ile koordineli çalışmalar yapılarak vatandaşa hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışı ile Siverek Belediyesini Türkiye’de örnek bir belediye haline getirmek olarak açıklamaktadır. Bu amaçlara ulaşabilmek amacıyla personel alımı yapacak olan kurum, personel alım detaylarını internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarına duyuracak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Siverek Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siverek Belediyesi, dönemsel veya sürekli olarak çalışacak personel ihtiyacı için açılan kadroları ve personel ihtiyacı duyulan birimleri, çalışma koşullarını ve çalışanlara tanınacak hakları internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklamayı tercih etmektedir.

Kurumun bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların  belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapacağı duyuruları dikkatle takip ederek, yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylar İşkur yetkilileri ve Siverek Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından yapılacak olan mülakata girmeye hak kazanmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Siverek İş İlanları

İş bulmanın çeşitli yöntemleri vardır, buna bağlı olarak da eskiden insanlar iş bulmak için eş dost vasıtasıyla bağlantı kurarken ya da sokak sokak dolaşırken, son yıllarda internet kullanım oranının ciddi oranda artmış olması ile birlikte artık iş bulmak için Siverek iş ilanları sayfasını takip etmek yeterli olmaktadır.

Belediye ve özel işletmeler, ihtiyaç duydukları personelleri internet vasıtasıyla bulmaktadır. Bu aşamada iş arayanların ve adayların, güncel olarak ilanları takip etmeleri ve belirtilen başvuru tarihlerinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri önem arz etmektedir.

Güncel Siverek iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de siverek iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 Comments

  1. Siverekte İşkura defalarca kez başvuru yaptığımız halde sadece torpilli olanlar alınıyor adaletsizlik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*