İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siemens Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Siemens Personel Alımı

Endüstri, endüstri otomasyonu, akıllı şebekeler, güneş enerjisi, motorlu ve sürücü teknolojileri, sağlık, petrol ve gaz, hidroelektrik enerjisi, raylı sistemler, ulaşım ve lojistik başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren Siemens personel alımı yapmaktadır.

Altyapı ve şehirler sektörü de dahil olmak üzere şirketin faaliyet alanı oldukça geniştir. Bu nedenle Siemens işçi alımı sıklıkla yapılmaktadır.

Siemens iş başvurusu ile şuana kadar toplamda 3 bini aşkın birey iş sahibi olmuştur. Belirtilen sayı sadece üretim tesislerinde çalışan kişiler ile sınırlıdır. Bunun haricinde Siemens eleman alımı yaparak mağazalarındaki ürünleri, tüketicilerle buluşturmaya devam etmektedir.

Son verilere göre bünyesinde 1608 memur bulunduran şirket, 1014 işçi ve 384 yönetici çalıştırmaktadır. Genel olarak firmanın çalışanlarının üniversite, ilk ve ortaokul mezunu olduğunu söyleyebiliriz. Personellerin yaş ortalaması ise 35 olarak belirtilmekte ve Siemens engelli alımı da yapılmaktadır.

Siemens Personel Alımı

Siemens Çalışma Şartları

Siemens çalışma şartları; haftada 5 gün ve 08.00 ila 17.30 olarak tanımlanmıştır. Şirket yönetimi kararınca işin gerekliliğine bağlı olarak fazla çalışma yapılabilmektedir.

Siemens başvuru sonrasında işe giriş tarihten itibaren bir yıl süreyle yıllık ücretli izin verilmemektedir. 1-5 sene arasında 18 iş günü olmak üzere ücretli izin kullanılabilir.

Genellikle askerliğini tamamlamış olan bireyleri tercih eden firma, personellerinin eğitim ihtiyaçlarını planlar çerçevesinde belirli program ve uygulamalarla karşılamaktadır.

Siemens maaşları ise aylık ödenmekte ve yılda bir defa genel ücret ayarlanması yapılmaktadır. Ayrıca çalışanla karşılıklı mutabık kalınan hedeflere ulaşma oranına göre değişken gelir pirim sistematiği uygulanmaktadır.

Siemens İş İlanları

Güncel Siemens iş ilanları buradaki adresinde yayınlanmaktadır. Firmanın staj olanaklarını, çalışanlara hangi alanlarda katkı sağlandığını ve kariyer planlarını bu sayfa aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

Genel olarak firmanın başvuruda bulunacak adaylarda aradığı nitelikleri incelediğimizde ise askerlik görevinin yapılmış olması, pozisyona bağlı olarak İngilizce ya da Almanca bilmek, başarılı insan ilişkileri kurmak, dinamik ve yaratıcı olmak diyebiliriz.

Şirket sosyal medya hesapları üzerinden de personel açıklarını, ilgilenenlere duyurmaktadır. Bu nedenle Siemens iş ilanlarını kaçırmak istemiyorsanız, sosyal mecralarda şirketin profillerini takip etmenizi öneririz.

Siemens İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siemens iş başvuru formu için yukarıda linke tıkladıktan sonra “Açık Pozisyonlar” başlıklı sayfaya tıklayınız. Burada şirketin güncel olarak ihtiyaç duyduğu eleman ilanlarını, başvuru şartlarını ve başvuru butonunu bulabilirsiniz.

Şayet çok iyi derecede İngilizce veya Almanca biliyorsanız, büyük bir organizasyonun kolayca parçası olabilirsiniz. Ancak yabancı diliniz yoksa Bosch, Arçelik, Beko, Vestel ve Altus personel alımı duyurularına da göz atabilirsiniz!

9 Yorum

 1. ersin gündoğdu 29 Mart 2014

  selam yüzde 52 engelli raporumvar zihinsel fiziksel engelimyok engelli elaman alınıyormu pendik te oturuyorum ist saygılr simens

 2. ilker durmuş 19 Temmuz 2014

  selam exxonmobilde çalımaktayım siemens aile ortamına bende katılmayı cağnı yürekten istiyorum benide aranıza kabul ederseniz çok memnun olurum ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim

 3. salih aygül 2 Şubat 2015

  elektrik gazaltı esteti kaynakçısıyım estetiyle tank ve geniş borulara kök atarım argon gibi stok olarak saygılarımla 05423673878

 4. adil kerem ASLAN 21 Haziran 2016

  merhaba ben adil kerem ASLAN elektrik teknisyenim ekat belgem mevcuttur arıza bakım onarımda 12 yıl çalıştım kumanda ve otomasyon sistemlerinde tecrübe sabihim sizlerle çalışmaktan onur duyarım gsm 0539 793 41 95

 5. ugur 5 Mayıs 2017

  merhaba ben ugur snc makinasında calıstım bır zamanlar az da olsa snc den anlarım agır ıste falan da calısırım gerekırse ne ıs verırsenız yaparım kısacası bende sizinle calısmayı cok sterım saygılarımla ilginiz için şimdiden teşekkür ederiim 05438642552

 6. Nermin Coşkun 6 Ağustos 2017

  Merhaba Nermin ben. 27.11.79 izmir doğumluyum. Ticaret meslek lisesi mezunuyum. 8 yıl (17.1.2009/26.5.2017)real hipermarketlerinde kasiyer olarak çalıştım. Daha önce yerel marketlerde ve Kurtköy de cips fabrikasında çalıştım. Sizinle çalışmayi bende çok isterim.
  5538462012

 7. Hikmet MURAT METE 6 Temmuz 2018

  Kimya mühendisi iş güvenlik c sınıfı belgem bilgisayar sertifikalarim inglizce konuşmam ve yazmam iyi izmir aydın denizlide iş arıyorum cv gönderebilirim saygılarımla
  HIKMET MURAT METE
  TEL. 05425529215 VEYA 05426301483

 8. Hikmet MURAT METE 6 Temmuz 2018

  Ege kimya mühendisliği mezunuyum yurt dışında çalıştım siemens denizlide iş güvenliği c belgemle çalıştım. Izmır Aydın Denizlide çalışabilirim. Cv gonderebilirim ing iyi derecededir. SAYGILARIMLA.

 9. Hikmet MURAT METE 6 Temmuz 2018

  Ege kimya mühendisliği mezunuyum yurt dışında çalıştım siemens denizlide iş güvenliği c belgemle çalıştım. Izmır Aydın Denizlide çalışabilirim. Cv gonderebilirim ing iyi derecededir. SAYGILARIMLA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir