Seyhan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Seyhan Belediyesi Personel Alımı

Adana ilinde Seyhan Nehri’nin batısında kalan bölümü içine almak üzere oluşturulan Seyhan ilçesinde 1986 yılı itibariyle belediyecilik faaliyetlerine başlanmıştır.

Seyhan Belediyesi, “önce insan” ilkesiyle yola çıkarak belediye görev ve yetkileri çerçevesinde adaletli, tarafsız, bilgi teknolojilerine dayalı, etkin ve güvenilir hizmetler sunma hedefinde olduğunu belirtmektedir.

Şehrin ve vatandaşlarının kalkınması adına her geçen gün arttırdığı yatırımları ve gerçekleştirdiği faaliyetlerini sürdürülebilir kılmak ve hizmetlerine hız kazandırmak isteyen kurum, bu sebeple insan kaynakları biriminin yaptığı çalışmalar doğrultusunda yakın zamanda çok sayıda personel alımı yapmayı hedeflemektedir.

Seyhan Belediyesi Personel Alımı

Seyhan Belediyesi İşçi Alımı

Halkın beklentilerini karşılamak adına özveriyle çalışan, sevgi, saygı, eşitlik, adalet ve kardeşlik duygularıyla toplumun her kesimine ulaşmak isteyen Seyhan Belediyesi’nin bünyesine almayı planladığı personeller arasında en çok kadroyu sözleşmeli işçi ve taşeron işçi alımı şeklinde yapacağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna alacağı bütün işçiler için aynı sosyal şartları sunan kurum, maaş miktarları konusunda da eşitlik ilkesine bağlı kalarak hareket etmekte ve elemanlarına pozisyonlarına göre değişen maaş imkânı sunmaktadır.

Seyhan Belediyesi Memur Alımı

Adana Büyükşehir Belediyesi KPSS aracılığıyla sık sık alım yapmaktadır. Buna bağlı olarak da açılan pozisyonlar arasında Seyhan Belediyesi memur alımı ilanları da bulunabiliyor. Memur alımlarında, adaylar için sunulan başvuru şartları, işçi alımlarında istenilen şartlara kıyasla daha zorlu olabilmektedir.

Kimi alımlar; İİBF, Mühendisli gibi belirli bir fakülteden mezun olmayı şart gerektirirken, kimi alımlar ise; lise, ön lisans ya da lisans eğitim düzeyinden herhangi birisi yada belirli birisinden mezun olmayı gerektirmektedir.

Seyhan Belediyesi memur alımları kısmı olarak belirli bir uzmanlık alanı gerektirmeyen ve daha çok “genel” olarak ifade ettiğimiz memurluklarda, en az lise mezunu olunması başvuru için yeterli bir koşul olmaktadır. Açılacak olan pozisyona bağlı olarak, erkek adayların askerliklerini tamamlamış ya da tecilli olması gerekebiliyor.

Seyhan Belediyesi’nin başlatmış olduğu mesleki gelişim ve beceri edindirme kurslarına katılarak mesleki bilgilerinizi geliştirebilirsiniz veya yeni meslekler için eğitimler alıp iş alanlarınızı artıra bilirsiniz.  Kurslar tamamen ücretsizdir.

Seymer Mesleki Gelişim Ve Beceri Edindirme Programı

En çok kayıt yaptırılan kursları sizin için listeledik.

 • Bilgisayar Kullanımı (Bilgisayar İşletmenliği – Operatör)
 • Bilgisayarda Doküman Hazırlama
 • İnternet ve e-Posta Yönetimi
 • Ofis Programı Kullanımı

Seymer diğer kurslarını öğrenmek için tıklayınız

Tüm eğitim yılı güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere ücretsiz olarak, yetişkin herkesin istifadesine sunulacak SEYMER (Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi) Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Eğitim Programı, ilk olarak on bir faklı eğitim merkezinde; on altı alan yüz on iki farklı kurs sertifika eğitim programı olarak uygulanacaktır. SEYMER uygulamaları, 17 yaş ve üstü bireylere (kursiyerlere) yönelik olmak üzere; mesleki bilgi ve beceri kazandırma, hayata hazırlama, hayatı doğru algılama ve yaşamaya yönelik çalışmalar şeklinde olacaktır.

Seymer Kurs Kayıtları İçin Tıklayınız.

Seyhan Belediyesi İş İlanları

Seyhan Belediyesi, halkının ortak ve yerel ihtiyaçlarını güler yüzlü, hızlı ve kaliteli bir şekilde karşılayarak mevcut gereksinimler için verimli ve kalıcı çözümler üretmeye çalışmaktadır. Bütün faaliyet alanlarında vatandaşlarının memnuniyetini ön planda tutan kurum, kadrosuna alacağı personellerin de bu hedef doğrultusunda çalışmalarını istemektedir.

Personel alımları konusunda hassas davranan belediye yetkilileri, özellikle proje geliştirme, insan kaynakları ve zabıta birimleri için kadrosuna alacağı personellerinden belediye değerlerine bağlı kalmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Seyhan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyhan Belediyesi kadrosunda işçi ya da memur statüsü ile çalışmak isteyenlerin kurumun internet sitesinde yayınlanacak olan iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir. Kurum tarafından personel alımı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte personel alımı yapılacağı bilgisinin kurum yetkililerince açıklanması halinde sitemiz üzerinden sizlere anında duyurulacaktır.

Bilgi için tıklayın.

Seyhan İş İlanları

Her ne kadar belediye bünyesinde memur ya da işçi sınıfında görev almak ve çalışmak istiyorsanız da, ilgili koşulları karşılayamıyor olmanız ya da ilanların güncel olmaması durumunda, Seyhan iş ilanları sayfasını takip ederek meslek sahibi olabilirsiniz.

İlçe genelinde her gün birçok özel şirket, hem istihdam sağlayabilmek hem de ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek için ilan vermektedir. Sahip olduğunuz nitelikler doğrultusunda kendinize en uygun iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz. Web sitemizde sizlere yayınlanan Seyhan iş ilanlarını, en güncel halleri ve alım olacak pozisyonlarıyla birlikte sunmaktayız.

Güncel Seyhan iş ilanları

 • Satınalma Sorumlusu
 • Depo Müdürü – ADN
 • Bireysel Bankacılık Kredi Kart Satış Yetkilisi – Adana

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de seyhan iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 Comments

 1. Lütfen sayin başkanım evliyim çocuğum var işsizim sizden bir iş bekliyorum temizlik görevlisi olarak

 2. Açıktan üniversite okuyorum uluslararası ilişkiler son sinif öğrencisiyim ayrıca kpss den 66 aldım personel alımınız için uygun bir bireyim acil cevaplarsaniniz sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*